دسته ها
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳

افزایش عمر چرم با چند تکنیک طلایی

  • شقایق ایران دوست
  • ۲۲ شهریور ۱۴۰۲
  • ۰

برای افزایش عمر چرم راه های زیادی وجود دارد از این رو بهتر است این روش ها را بلد باشید تا بتوانید محصولات چرمی خود را در مدت زمان بیش تری استفاده کنید و مشکلی برایشان ایجاد نشود.

برای افزایش عمر چرم راه ها و تکنیک های ساده ای وجود دارد از این رو نیاز است تا اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید و بتوانید از لباس ها و وسایل چرمی خود به خوبی نگه داری نمایید زیرا این پارچه ها بسیار گران می باشند و مراقبت کردن درست می تواند طول عمرشان را افزایش دهد.

نگهداری از چرم ها

تکنیک های افزایش عمر چرم

گران بودن چرم های طبیعی باعث شده است تا محصولات چرمی بسیار گران می باشد از این رو اگر بتوانید از آن ها مراقبت کنید می توانید برای مدت زمان زیادی از این موارد استفاده نمایید. در ادامه شما را با اطلاعاتی در این زمینه آشنا می کنیم و شما می توانید به راحتی از چرم های خود مراقبت کرده تا کم ترین آسیب را ببینند. در واقع چرم های خاص و اصل را می توانید با استفاده از ۶ راه موثر از مشکلات دور نمایید.

نگهداری در مکان مناسب

از ساده ترین راه ها برای این که بتوانید از چرم های خود بیش تر استفاده کنید این است که آن را در جایی مخصوص و بدون آسیب از وسایل تیز نگه داری نمایید. سعی  کنید کیف های خود را روی یک دیگر انباشته نکنید و هر کدام از ان ها را در بخش خاصی قرار دهید. همچنین سعی کنید لباس های خود را به صورت عمودی آویزان کنید و با این کار طول عمر آن ها را افزایش دهید و برای این که شاهد خراب شدنشان نباشید نیاز است تا آن ها را در جایی خشک و خنک نگهداری نمایید.

تمیز کردن

شاید برایتان جالب باشد ولی باید بدانید که محصولات چرمی را باید بعد از هر بار استفاده تمیز کنید و بعد در جای خود قرار دهید. اگر این کار را انجام دهید می توانید تا مدت های طولانی از این وسایل استفاده کرده و هیچ جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد و وسایل شما عمر زیادی خواهند داشت.

اگر وسایل چرمی شما به صورت عمقی کثیف شوند امکان آسیب به بافت هایشان وجود دارد از این رو نیاز است تا هر بار که از آن ها استفاده می کنید با استفاده از یک دستمال مناسب و مرطوب تمیزشان کنید و با استفاده از این روش به راحتی بتوانید عمر آن ها را افزایش دهید.

  •  آرون گروپس

مراقبت از چرم اصل

استفاده از روغن

در بسیاری از شرایط باید سعی کنید از خشک شدن این وسایل پیشگیری نمایید و سعی کنید با استفاده از یک روغن مناسب آن را مرطوب نگه دارید. خشک شدن چرم ها چه اصل باشند و چه مصنوعی می تواند منجر به ترک خوردن و خراب شدنشان شود. معمولا هر مدل چرمی با روغن های مخصوصی مرطوب می شوند تا از این رو قبل از خرید در این زمینه حتما از فروشنده سوال نمایید. معمولا استفاده از روغن ها می تواند مانع از خشک شدن سطح چرم شده و در نهایت مشکلات زیادی برای چرم های شما ایجاد نمی شود.

نکشیدن چرم ها

چرم ها را نباید بیش از حد بکشید زیرا شکل پذیری پیدا می کنند و در نهایت دفرمه خواهند شد. معمولا این اتفاق برای کیف ها می افتد و شما سعی می کنید به هر زوری که هست وسایل خود را درون آن ها جا بدهید. این کار می تواند طول عمر چرم ها را به شدت کاهش دهد و شما شاهد خراب شدن چرم های خود خواهید بود برای پیشگیری از این کار بهتر است از این مورد خودداری نمایید.

قرار ندادن زیر نور خورشید

از دیگر کار هایی که باید برای سالم ماندن چرم ها انجام دهید این است که آن ها را در معرض نور خورشید قرار ندهید. آفتاب برای محصولات چرمی مضر می باشد و می تواند مانع از سالم ماندنشان شود و به راحتی رنگ وسایل شما را از بین می برد و در نتیجه کیفیت وسایل تان نیز از بین خواهد رفت از این رو برای افزایش طول عمر چرم ها سعی کنید ان ها را بیش از حد در معرض نور خورشید قرار ندهید.

  افزایش عمر چرم

دوری از وسایل تیز

وسایل تیز مانند چاقو و قیچی می تواند برای چرم ها خطرناک بوده و ان ها را پاره کرده و از بین ببرد از این رو سعی کنید وسایل چرمی خود را دور از این موارد نگهداری نمایید. شاید در ابتدای کار متوجه شوید که این وسایل معمولا مقاوم می باشند ولی در برابر تیزی آسیب پذیری بالایی دارند و با قرار دادن چاقو در کنار این وسایل می توانید عمر آن ها را به شدت کاهش دهید.

اگر از این مطلب رضایت داشتید در ادامه شما می توانید یک سری اطلاعات دیگری در مورد رفع بوی بد چرم  و اصول تمیز کردن چرم  نیز مشاهده نمایید و برای این کار کافی است تا از لینک های داده شده در این زمینه استفاده کرده تا بتوانید وارد صفحات مربوطه شوید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *