دسته ها
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳

آبشار بابا رمضان و بازدید از مناطق اطراف آن

  • سمیه نیک فرجام
  • ۶ شهریور ۱۴۰۲
  • ۰

آبشار بابا رمضان تنوع زیادی دارند. این آبشار مرتفع ۱۰ متری بوده و در نزدیکی کلات مشهد واقع شده است. طبیعت اطراف این آبشار نیز فوق العاده بکر می باشد.

 این آبشار مرتفع و دیدنی یکی از مهم ترین جاذبه های اطراف کلات و دیدنی های مشهد بوده که شما از آن دیدن می کنید. شما می توانید در این بخش با دیدنی های آبشار بابا رمضان بیشتر اشنا شوید.

معرفی آبشار بابا رمضان:

این آبشار ۱۰ متر ارتفاع داشته و در یکی از نواحی خوش آب و هوایی بوده که شرایط معتدلی دارد. این آبشار چشم اندازهای بکر و ویژه ای برای علاقه مندان داشته و توجه افراد زیادی را جلب می کند. تاریخچه طبیعی و گردشگری این ناحیه نیز بالا بوده و ویژگی های مهمی برای علاقه مندان دارد که می توانید از آن ها دیدن کنید.

آبشارهای رمضان آبشار بکر رمضان

ویژگی های آبشار:

این آبشار دیدنی که امروزه زیبایی های زیادی برای علاقه مندان داشته ارتفاعی ۱۰ متری دارد و در یک منطقه خوش آب و هوا در اطراف مشهد قرار گرفته است. مناطق اطراف این آبشار نیز فوق العاده بکر هستند و علاوه بر پیشینه تاریخی خود زیبایی های دیگری نیز دارند.

این آبشار در واقع در فاضله ۵ کیلومتری از روستایی با همین نام واقع شده است. موقعیت این روستا نیز فوق العاده مناسب بوده و از این حیث می تواند بسیار جالب توجه باشد. کوه های اطراف این روستا به هزرا مسجد منتهی شده و از این لحاظ رودخانه ها و آبشارهایی از ارتفاعات آن سرازیر می شود.

آبشار بابا رمضان

  •  آرون گروپس

وجود رودخانه ها موجب سرسبزی بیشتر این منطقه می شود. شما می توانید در فصل های مختلفی از سال به این روستا سفر کرده و به ویژه در بهار با چشم اندازهای دشت و گل های وحشی این ناحیه بیشتر رو به رو می شوید. این آبشار امرزوه از دیدنی های کلات است.  آبشار بابا رمضان دیدنی های دیگری داشته که از نزدیک می بینید.

روستای دیدنی بابا رمضان:

این روستا دیدنی های زیادی داشته و علاقه مندان زیادی را به سوی خود می کشاند. برای بازدید از این آبشار باید به نزدیکی کلات و روستای بابا رمضان بروید. این روستا در یکی از ارتفاعات قرار گرفته و زیبایی های زیادی دارد. دره های سرسبز و دامنه های مرتفع نیز از دیگر دیدنی های این ناحیه به شمار می آید.

آبشار زیبای رمضان

کوه های هزار مسجد که از نمای دورتر دیده می شود از دیگر زیبایی های این دامنه ها به شمار می آید. مردمان این روستا به دامداری و کشاورزی مشغول می باشند. صنعت گردشگری نیز در سال های اخیر در این نواحی رشد زیادی داشته است.

رودخانه بابا رمضان:

این روستا در واقع بخشی از زیبایی های این روستا برای علاقه مندان و گردشگران می باشد. رودخانه های فضلی در این ناحیه و دائمی جذابیت های زیادی دارند. شما با قدم زدن در بخش های مخنلفی از حاشیه این رودها می توانید با زیبایی های بیشتری رو به رو شوید. درختان تمشک که در این نواحی دیده می شود در برخی فصل ها پر از تمشک می شوند.

آبشار وسیع رمضان

این آبشار را می توان از دیدنی های حومه مشهد دانست که جذابیت های زادی دارد. شما می توانید در لینک با جاهای دیدنی مشهد نیز بیشتر آشنا شوید. شما علاقه مندان در سفر به کلات امکان بازدید از دیدنی های تاریخی بیشتری را نیز خواهید داشت.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *