دسته ها
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳

ماهی کله چاق (حباب ماهی) و دانستنی های جالب درباره این نوع ماهی

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱ شهریور ۱۴۰۲
  • ۰

ماهی کله چاق یک نوع خاص از ماهی ها بوده که در کمتر آب هایی دیده می شود. این نوع ماهی ها مانند انسان هستند و چهره ای ترسناک دارند.

ماهی کله چاق یک نوع ماهی است که شکلی شبیه انسان دارد. این نوع ماهی بسیار عجیب بوده و تنها در برخی از اقیانوس ها یافت می شود. شما می توانید این گونه ماهی را تنها در برخی از آب اقیانوس ها مشاهده کنید.

ماهی سر چاق

ماهی کله چاق چیست؟

این نوع ماهی را با نام های دیگری نیز می شناسند. ماهی بادکنکی، حباب ماهی، ماهی کله گنده و ماهی بوگندو از دیگر نام های این گونه آبزی بوده که با توجه به شکل ظاهری آن نامگذاری می شود. همانطور که می دانید در آب های اقیانوس ها گونه های آبزی متنوع و بکری دیده می شوند که این ماهی نیز یکی از انواع ان است.

 

درباره این ماهی چه می دانید؟

حتما شما هم تاکنون متوجه شده اید که این نوع ماهی یک نوع ویژه و ناب بوده و در کمتر آب های دنیا یافت می شود. برای دیدن این ماهی نمی توانید جایی بروید و تنها می توانید، نظیر آن را در عکس ها مشاهده کنید زیرا گونه ای بسیار کمیاب می باشد. این ماهی را از گونه های تیره ماهیان می دانند.

ویژگی ماهی کله گنده

این گونه از ماهی ها اغلب در میان آب های عمیق و در سواحل سرزمین استرالیایی یافت می شود. در سواحل و آب های تاسمانی و نیوزلند نیز این نوع ماهی ها دیده می شود. شما می توانید در ادامه این بخش با ویژگی های مهمی از این نوع ماهی ها هم آشنا شوید.

  •  آرون گروپس

ویژگی های حباب ماهی:

بدن ماهی کله چاق دارای کیسه آب نبود و توانایی شناور ماندن روی آب را ندارد. چگالی این ماهی کمتر از آب بوده و از همین جهت نیز به او کمک می کند تا به راحتی بر روی سطح آب ها شناور باقی بماند. همین موضوع موجب شده تا بسیای از شکارچیان این ماهی را به سادگی شکار کنند.

ویژگی ماهی چاق

طول این ماهی کمتر از ۳۰ سانتی متر بوده و در اعماقی از ۱۲۰۰ متری و ۶۰۰ متری آب ها شنا می کند. همانطور که اشاره شد این نوع ماهی تنها از طریق چگالی بدن خود می تواند بر روی آب باقی بماند. فقدان ماهیچه در بدن این ماهی ضعف نبوده و می توان گفت که به عنوان یک مزیت برای آن محسوب می شود که شاید در کمتر ماهی یافت شود.

ماهی شیبه انسان:

به دلیل شباهت زیادی که این ماهی به صورت انسان ها دارد نیز آن را به ماهی انسان تشبیه می کنند. شکل صورت این ماهی بسیار شبیه انسان بوده و حتی در نگاه اول دارای بینی گنده ای است. این ماهی در شمار یکی از زشت ترین ماهی ها دنیا نیز نامگذاری می شود.

ماهی کله چاق چیست

برخی دیگر نیز این ماهی را به عنوان یکی از ترسناک ترین و وحشتناک ترین ماهی های دنیا می دانند که در برخی از مجلات نیز نام آن ذکر شده است. اما این ماهی کمیاب به دلیل شکل ظاهری خود و منحصر به فرد بودنش اهمیت داشته و شناخته شده است. شما نظیر این ماهی را در کمتر جایی مشاهده می کنید.

ماهی نیش دندان و گرزه مکاهی نیز که شکل فوق العاده وحشتناکی داشته و دندان های تیز و بلند دارد، ۱۵ سانتی متر طول داشته و به عنوان یکی از معروف ترین ماهی های دنیا نیز شناخته می شوید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *