دسته ها
پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳

طب سنتی برای شکستگی چه نسخه های درمانی دارد؟

 • شقایق ایران دوست
 • ۲۲ مرداد ۱۴۰۲
 • ۰

طب سنتی برای شکستگی بسیار خوب می بباشد و شما می توانید با استفاده از یک سری از راهکار ها شکستگی های بدنی خود را ترمیم نمایید. برای دریافت اطلاعات بیش تر در این زمینه این مطلب را از دست ندهید.

طب سنتی برای شکستگی دارای دمان های بسیار زیادی می باشد و باید بدانید که شما با استفاده از این روش ها می توانید مواد زائد را از بدن خود دفع نمایید و همچنین به ترمیم شدن شکستگی های خود کمک کنید تا بتوانید سریع تر از این مشکل بیرون آمده و دوباره سالم زندگی کنید. در ادامه مطلب اطلاعاتی بسیار سودمند در این زمینه به شما داده خواهد شد.

از بین بردن شکستگی های سطحی با استفاده از طب سنتی

روش های طب سنتی برای شکستگی

ترمیم شدن شکستگی در استخوان ها دارای درمان های زیادی می باشد و یکی از این روش ها که به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید این امر را سریع تر کنید و مشکلاتی که ممکن است برایتان ایجاد شود را کاهش می دهد استفاده از پاکسازی مواد زائد در بدن با استفاده از فصد و یا حجامت می باشد. استفاده از این روش ها باید زیر نظر متخصص باشد و شما نمی توانید به تنهایی و در خانه از این روش ها کمک بگیرید و امکان بروز شکلات جدی در این میان برای شما وجود دارد.

بسیاری از افراد هستند که در حین حرکت های ورزشی دچار یک سری از شکستگی ها در نواحی متفاوتی از بدن می شوند و دلیل این امر این است که بدن این افراد آماده نبوده است و این افراد فشار های بالایی به بدنشان وارد کرده اند. در ادامه یک سری از اطلاعاتی را در این زمینه برایتان خواهیم گفت تا بتوانید به ترمیم شکستگی ها خود کمک کرده و هرچه سریع تر بهبودی برایتان حاصل شود.

ضماد یک

اولین و ساده ترین روش در این طب برای بهبود شکستگی ها استفاده از تخم مرغ محلی، سندروس و سقز می باشد. این ترکیب حتی بهتر از مومیایی اثر خواهد کرد و خیلی سریع شکستگی شما بهبود پیدا خواهد کرد از این رو نباید از این مورد غافل شوید.

ضماد دو

همچنین استفاده از ضماد های طب سنتی برای بهبود شکستگی ها بسیار خوب می باشد و می توانید در کم ترین زمان ممکن بهبودی را تجربه نمایید. دومین مرهمی که برایتان معرفی می کنیم مرهم حنا به همراه روغن گل و یا زیتون می باشد و برای بهبود شکستگی های سطحی بسیار خوب است. البته استفاده از این مرهم را همه افراد دوست ندارند زیرا حنا منجر به رنگی شدن پوست آن ها خواهد شد.

 • آرون گروپس

طب سنتی برای شکستگی

ضماد سه

برای تهیه این ضماد مواد زیر به اندازه های گفته شده نیاز می باشد :

 • انار دشتی ۱۰ مثقال
 • ماش پوست کنده ۱۰ مثقال
 • مر ۵ مثقال
 • الوا ۵ مثقال
 • ختمی سفید ۵ مثقال
 • سفیده تخم مرغ یک عدد
 • گل ارمنی ۲۰ مثقال

برای این که بتوانید شکستگی های خود را درمان کنید می توانید تمامی این مواد را با نسبت های گفته شده ترکیب کرده روی شکستگی بزند و یادتان باشد که زمانی باید از این مرهم استفاده کنید که بخش آسیب دیده بدن دارای ورم گرم باشد در غیر این صورت این مرهم اثر چندانی نخواهد داشت.

ضماد چهار

اگر در بدن فردی شکستگی و یا در رفتگی مشاهده کردید بعد از این که اقدامات لازم برایش انجام شد باید مواد زیر را تهیه نمایید :

 • انار دشتی ۲۰ درهم
 • گنار ۲۰ درهم
 • اقاقیا ۲۰ درهم
 • ماش پوست کنده ۲۰ درهم

این مواد را برای تهیه ضماد با یک دیگر ترکیب کرده و بر بخش های آسیب دیده بگذارید. این مرهم می تواند تورم را از بین بده و بیش تر برای ورم های گرم موثر می باشد.

بهبود مشکلات استخوانی با طب سنتی

ضماد پنج

ضماد شماره پنج ترکیبی از برگ آس، برگ لادن، زعفران و برگ ارمنی می باشد و برای شکستگی ها و در رفتگی های استخوانی بسیار خوب و موثر می باشد و استفاده از این ضماد نیز می تواند درد را تا حدود زیادی کاهش دهد.

ضماد شش

استفاده از انار دشتی، ماش، اقاقیا، خطمی، الوا، مر و درهم بسرشند و ترکیب کردن آن ها با یک دیگر می تواند مرهمی بسیار خوب برای سستی، شکستگی، کوفتگی و در رفتگی باشد و این ترکیب را باید به بخش آسیب دیده بدن مالیده و بگذارید برای مدتی بماند و بعد آن را بشویید.

کاهش یبوست

یکی دیگر از روش هایی که در این میان استفاده می شود برای بهبود شکستگی ها نباید دچار یبوست باشید از این رو سعی کنید غذا های مفید در این زمینه استفاده کنید و میزان یبوست خود را در دوران نقاهت بهبود بخشید.

پاکسازی بدن

برای این که بتوانید به ترمیم شکستگی های خود بپردازید می توانید بدن خود را با روش های مختلفی که در این طب وجود دارد تمیز نمایید. برای استفاده از این روش ها شما می توانید از فصد، زالو درمانی و حجامت کردن استفاده کنید. یادتان باشد که استفاده از این رو ها نیاز به تجربه بسیار زیادی می باشد و باید زیر نظر متخصصان صورت بگیرد در غیر این صورت امکان آسیب دیدگی های شدید در این زمینه وجود خواهد داشت.

بهبود در رفتن مفصل ها با ضاد های طب سنتی

استفاده از کله پاچه

کله پاچه یکی از غذا های محبوب ایرانی ها می باشد ولی بسیاری از افراد نیز هستند که خوردن این غذا را دوست ندارد با این حال یکی از روش های طب سنتی برای شکستگی این است که فرد آسیب دیده از این غذا بخورد زیرا این غذا بسیار مقوی بوده و می تواند به استخوان های شما مواد لازم برای ترمیم شدن را برساند.

دریافت کلسیم بیش تر

 • برای دریافت کلسیم بیش تر باید سعی کنید غذا های مفید در این زمینه را بشناسید و یکی از این غذا ها کله جوش می باشد.
 • همچنین پوست تخم مرغ محلی نیز دارای مقادیر بسیار زیادی کلسیم می باشد.
 • سعی کنید نمک طبیعی و بدون ید را نیز به غذا های خود بیفزایید.

استفاده از آب قلم در غذا ها

 • آب قلم بسیار مفید می باشد و زمانی که استخوان های گاو، گوسفند و یا حتی مرغ در مقداری آب بجوشد تمامی مواد مفید از آن خارج می شود و عصاره آن به آب قلم شهرت دارد
 • . این آب قلم سرشار از مواد پروتئینی و مواد معدنی همانند کلسیم، سدیم، پتاسیم، منیزیم، آهن و فسفر می باشد و همچنین مقداری از ویتامین b در آن وجود دارد.
 • آب قلم دارای فوایدی همچون سیر کنندگی، بالا برن انرژی در بدن و تقویت سیستم ایمنی می باشد و می تواند به استخوان های شما کمک کرده و آن ها را سالم تر نگه دارد.
 • اگر دارای التهاب در مفصل های خود می باشید می توانید از آب قلم استفاده کنید زیرا این ماده بسیار خوب و شفا بخش می باشد و بسیاری از متخصصان در این طب این مورد را قبول دارند.
 • زنان باردار و شیرده بیش تر از سایرین دچار مشکلات کمبود مواد معدنی در بدن خود می شوند و استفاده هر روزه از این آب قلم برای آن ها بسیار مفید خواهد بود و مانع از بروز مشکلات جدی در این زمینه می شود.
 • استفاده از عصاره قلم همچنین می توانند عدم تحمل مواد غذایی و حساسیت های غذایی را به راحتی از بین ببرد.

   درمان های سنتی برای شکستگی های استخوانی

اگر از این مطلب رضایت داشتید در ادامه می توانید اطلاعات خوبی در این زمینه همانند طب سنتی برای درمان سوختگی و طب سنتی برای دیابت را نیز مشاهده کنید و برای این کار می تواند بر روی لینک های داده شده کلیک کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *