دسته ها
پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

فواید آرزو در زندگی و تاثیر شگفت انگیز آرزوها در زندگی ما

 • شقایق ایران دوست
 • ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
 • ۰

فواید آرزو در زندگی و انواع آن ها را برای شما بررسی کنیم و اگر می‌خواهید در این زمینه اطلاعاتی داشته باشد بهتر است این مطلب را از دست ندهید.

آرزوی یکی از مهم‌ترین رویاها امیدها و یا جاه طلبی ها برای رسیدن به هدف در زندگی هر فرد می باشد که شما می توانید از آن ها به عنوان هدف کلی زندگی خود استفاده کنید و از هدفمندی و جهت‌دهی را نیز تجربه نمایید. در ادامه شما را با فواید آرزو در زندگی آشنا خواهیم کرد.

 خواص آرزو کردن

فواید آرزو در زندگی

باید بدانید که آرزوها با اهداف زندگی تفاوت های زیاد دارد با این حال بسیاری از افراد آن را مترادف اهداف می دانند و بعد بدانید که اهداف معمولاً اقداماتی پشتیبانی می شوند و در بسیاری از موارد کوتاه مدت هستند و به آینده نزدیک تمرکز دارند اما آرزو ها دور تر بوده و اغلب کلی تر می باشند.

فواید آرزو در زندگی بسیار زیاد می باشد و باعث می شود که شما می توانید یک جهت خاص را در زندگیتان تجربه نمایید و همچنین امید خود را برای داشتن یک آینده بهتر از دست ندهید.

امیدها و آرزوهای شما هستند که به شما می گویند چقدر نسبت به دیگر متفاوت هستید و باید بدانید که برخی از افراد دارای امید های ساده می باشند که بر اهداف آن ها متمرکز بوده و دسترسی به آن ها نسبتاً ساده تر است ولی افرادی هستند که امید های بزرگی دارند و برای اینکه بتوانند به  آن ها برسند نیاز به تمرکز بیشتری دارند و در بسیاری از موارد برخی از افراد فقط آرزو می کنند و کاری برای رسیدن به آن انجام نمی دهند.

یک سری از نشانه هایی هستند که نشان می دهند شما دارای امیدهای زیادی هستید. این نشانه ها عبارتند از :

 • آرون گروپس
 • مبل و میز
 • رویا پردازی در مورد اهداف عالی
 • دانستن گام بعدی خود
 • فکر کردن به رویاهای بزرگ
 • دانستن نقاط ضعف و تقویت آن ها
 • کار کردن سخت برای قوی تر شدن
 • توصیف شدن به عنوان جاه طلب
 • توصیف شدن به عنوان افراد موفق

زندگی با امید

سطح امید هر فرد با احساس ارزشمندی او مرتبط می باشد و و داشتن اهداف بلند مدت نیز می تواند انگیزه دهنده این باشد شما می توانید به آرزوهای خود برسید و توانایی خود را برای با آن ها افزایش دهید. همچنین باید بدانید که اهداف کم نیز می تواند منجر به موفقیت کم شده و ممکن است نشان دهنده کمبود خودباوری باشند از این رو بهتر است با افزایش اعتماد به نفس خود سعی کنید زندگی بهتری برای خودتان بسازید.

انواع آرزو

به صورت کلی باید بدانید که دو نوع اصلی آرزو وجود دارد که به آن ها آرزو های درونی و آرزو های بیرونی گفته می شود. در واقع آرزو های درونی آن هایی هستند که سعی می کنند نیاز های روانی فرد را از بین برده و کمک می کنند تا بتوانند نقش مهمی در افزایش رفاه فرد داشته باشند.

آرزوهای بیرونی آرزوهایی هستند که برای دستیابی به آن ها نیاز به ابزار وجود دارد و این ابزار ها مانند ثروتمند تر شدن یا مشهور شدن می باشد و گاهی ممکن است به رفاه فرد آسیب بزند بنابراین امید های درونی و بیرونی اغلب بر روی برخی از موضوعات تمرکز دارند و همچنین ممکن است انواع متفاوتی از آن ها را نیز مشاهده کنید که در ادامه آن ها را نیز برایتان بررسی خواهیم کرد.

امید های خوب در زنگی

انواع آرزو های بیرونی

جالب است بدانید که آرزو های بیرونی معمولاً بر اتفاقاتی مانند جذاب تر شدن، ثروتمند شدن آیا محبوب تر شدن تمرکز می کند.

 • آرزو های مالی

از مهمترین این آرزو ها می توان به آرزوهای مالی اشاره کرد که به امید های مرتبط با پول گفته می شود و اغلب برای یک هدف مالی خاص تمرکز می کنند.

 • امید محبوب شدن

از زیر آرزوهای بیرونی می توان به آرزوهای محبوبیت اشاره کرد در این مورد از آرزو ها احترام گذاشتن به دیگران و مورد احترام دیگران قرار گرفتن یک آرزوی بیرونی رایج برای هر فردی می باشد.

در مقیاس بزرگتر می توان گفت که فرد انتظار مراد از جامعه احترام دریافت نماید و نشان دادند که افرادی که ارزش خود را بر اساس موفقیت های مالی قرار می دهند بیشتر از سایرین مستعد استرس اضطراب و کاهش استقلال هستند.

فواید آرزو در زندگی

آرزو های درونی

آرزوهای درونی بر مواردی مانند ایجاد رابطه معنادار با دیگران، داشتن رفاه جسمی و روانی خوب، رشد به عنوان یک فرد و همچنین کمک به جهان و جامعه متمرکز می باشد و نمونه های مهمی از این مدل از آرزو ها شامل آرمان های اجتماعی، آرزوهای خانوادگی، آرزوهای مهارتی و آرزوهای شغلی می باشد.

 • آرزو های اجتماعی

در این مدل از آرزوها فرد برای انجام کارهای مانند دوست یابی، ایجاد روابط، داوطلب شدن برای یک هدف انجام کار متمرکز می شود.

 • آرزو های خانوادگی

در آرزوی خانوادگی فرد امید هایی که بر خانواده مرکز است را بیشتر مورد توجه قرار می دهد مانند تشکیل خانواده، بچه دار شدن و …. .

 • آرزو های مهارتی

در بعضی از مواقع آرزوها بر مهارت ها و یا استعدادهایی که فرد به آن ها علاقه دارد می باشد و برای مثال ممکن است فرد امید داشته باشد که بتواند یک موسیقی دان بسیار مشهور و با استعداد شود.

آرزو کردن در زندگی

در برخی از موارد ممکن است عامل بیرونی بر روی آرزوهای میوه بیرونی شما تاثیرگذار باشد با این حال شما باید بتوانید که آن ها را اولویت بندی کرده و سعی کنید با مشارکت جامعه به آن ها دست یابید. همچنین باید بدانید که پایبندی اجتماعی که به گروه ها متمرکز می شود جزئی از آرمان های بیرونی بوده و در حالی که میل تسلط و ابراز وجود جزئی از آرمان های درونی می باشد.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *