دسته ها
پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

ارسال فایل حجیم با ایمیل در جیمیل و یاهو

  • حکیمه فهیمی
  • ۱۲ خرداد ۱۴۰۲
  • ۰

اکثر سرویس دهندگان خدمات آدرس الکترونیک ارسال و دریافت ایمیل با حجم بالا برای کاربران را محدود نموده اند. ولی روش هایی برای ارسال فایل حجیم با ایمیل وجود دارد که در این مطلب به آن ها اشاره می شود.

ارسال فایل توسط سرویس های ارائه دهنده خدمات ایمیل مانند یاهو، جیمیل و … در حال حاضر حدود ۲۵ مگا بایت است. یعنی نمی توان فایلی با حجم بیشتر از محدودیت بیان شده توسط ایمیل را ارسال کرد. البته راهکارهای مختلف و ساده ای وجود دارد که از طریق آن ها می توانید به ارسال فایل حجیم با ایمیل بپردازید. با ادامه مطلب همراه ما باشید.

ارسال فایل حجیم با ایمیل

بیشتر سرویس دهندگان خدمات آدرس الکترونیک، برای ارسال و دریافت ایمیل با حجم بالا توسط کاربر محدودیت اعمال کرده اند. ولی امروزه اغلب فایل های غیر متنی دارای حجم بسیار زیادی هستند و اگر تنها بخواهیم چند تصویر را بدون فشرده سازی توسط ایمیل ارسال کنیم، این محدودیت دردسرساز می شود.

به عبارتی ارسال فایل توسط سرویس هایی که خدمات ایمیل ارائه می دهند مانند یاهو، اوت لوک، جیمیل و … در حال حاضر محدودیت حدود ۲۵ مگا بایتی دارند. یعنی نمی توان فایلی را با حجم بیشتر از محدودیت بیان شده توسط ایمیل برای مخاطب ارسال کرد.

البته خوشبختانه راهکارهای ساده ای برای حل این مشکل و ارسال فایل حجیم با ایمیل وجود دارد که در ادامه مطلب به آن ها اشاره می شود.

سرویس های ابری

ساده ترین راهکار برای ارسال فایل های حجیم با ایمیل، آپلود آن ها در سرویس های میزبانی ابری و بعد وارد شدن به لینک مربوطه در متن ایمیل می باشد. البته اگر سرویس میزبانی فایل دارای قابلیت اشتراک گذاری باشد، می توانید به طور مستقیم هم فایل مورد نظر را به مخاطب دلخواه ارسال نمایید.

به هر روی محدودیت های حجمی رایج برای ایمیل در این سرویس ها وجود نداشته و می توان با خیال آسوده فایل های حجیم را ارسال نمود و اگر به استفاده از سرویس های ابری تمایلی ندارید و می خواهید برای ارسال فایل با حجم زیاد به دیگر سرویس های موجود وابسته نباشید، می توانید فایل های حجیم را به بخش های کوچکتر تقسیم کنید. برای این منظور از برنامه هایی همانند زیپ جهت تقسیم و فشرده سازی فایل ها به تکه های ۲۰ مگابایتی کمک بگیرید.

  •  آرون گروپس
  •  مبل و میز

ارسال ایمیل حجیم در یاهو

یاهو یکی از قدیمی ترین سرویس های ارائه دهنده ایمیل در دنیا می باشد که هنوز کاربران زیادی از آن خدمات دریافت می کنند. هر چند کاربران یاهو دارای فضای چشمگیر یک ترابایت برای ضمیمه سازی فایل های مختلف مانند تصاویر و اسناد به ایمیل ها را در اختیار دارند ولی محدودیت ۲۵ مگا بایت برای هر ایمیل در نظر گرفته شده که شامل حجم خود ایمیل هم هست.

برای رفع مشکل ذکر شده باید از سرویس میزبانی ابری مانند گوگل درایو و دراپ باکس برای ارسال فایل های حجیم استفاده کرد. برای شروع ابتدا روی آیکن ضمیمه در صفحه ارسال ایمیل یاهو کلیک نمایید. بعد یکی از دو گزینه Share files from Google Drive یا Share files from Dropbox را انتخاب کنید.

اگر قبلا سرویس مورد نظر به طور مثال دراپ باکس را به ایمیل یاهو متصل نساخته باشید، صفحه جدیدی با گزینه connect dropbox در وسط آن به نمایش در می آید. روی گزینه ذکر شده در بخش قبلی کلیک نموده بعد اسم کاربری و رمز عبور دراپ باکس تان را برای ورود به اکانت وارد کنید.

اکنون می توانید فایل مدنظر را توسط دراپ باکس انتخاب نموده یا فایل جدیدی در فضای ابری آپلود نمایید. فایل های آپلود شده با این روش به شکل خودکار به ایمیل اضافه می شوند.

ارسال ایمیل حجیم در جیمیل

قابل ذکر است سرویس ایمیل گوگل محدودیت حجمی ۲۵ مگابایتی برای ارسال فایل ها و ۵۰ مگابایتی برای دریافت فایل ها را برای کاربرانش در نظر گرفته است. البته گوگل درایو گزینه ای محبوب و کارامد بوده که به طور کامل با جیمیل در تعامل است و می توان از آن برای ارسال فایل های حجیم بهره برد.

جهت ارسال ایمیل با حجم بالا توسط جیمیل به کمک گوگل درایو اول وارد صفحه اصلی جیمیل شده و بعد روی گزینه compose کلیک کنید. در ادامه آیکن گوگل درایو را شبیه تصویر زیر در نوار ابزار واقع شده در سمت راست کلید send را انتخاب نمایید.

بعد از زدن کلید گوگل درایو، پنجره ای به اسم Insert files using Google Drive باز می شود که در آن می توانید فایل مدنظر را انتخاب کنید.

اگر فایل مدنظر را قبلا در گوگل درایو آپلود نموده باشید، می توانید آن را در بین گزینه های موجود در تب my Drive برگزینید. وگرنه از طریق تب آپلود می توانید فایل جدیدی را روی فضای ابری گوگل آپلود کنید.

با انتخاب فایل مدنظر بایستی یکی از دو گزینه موجود در انتهای صفحه را برای اضافه کردن فایل به ایمیل برگزینید. گزینه درایو لینک برای همه فایل های موجود در گوگل درایو از جمله فایل های ساخته شده با گوگل داکس، شیتس، و اسلایدز کاربرد دارد. گزینه Attachment فقط برای فایل هایی استفاده می شود که توسط ابزارهای اشاره شده گوگل ساخته شده باشند. در نهایت روی کلید آبی رنگ اینسرت در گوشه سمت چپ و پایین صفحه کلیک کنید.

میزان محدودیت حجم فایل الحاقی برای هر پست الکترونیک

در حالت کلی هیچ قانونی برای محدودیت در میزان حجم فایل های الحاقی ایمیلی وجود نداشته و استاندارهای موجود برای مدیریت ایمیل ها محدودیتی برای حجم فایل های الحاقی ایمیل ها در نظر نگرفته اند از این رو هر سرویس ایمیلی محدودیت خاص خود را اعمال می کند.

عمدتا می توان فایلی به حجم ۲۰ مگابایت را به صورت مستقیم در ایمیل ها ضمیمه نمود. شاید برخی ایمیل سرورها اجازه الحاق فایلی با این سایز را ندهند ولی ۲۰ مگابایت استانداردی است که بیشتر ایمیل ها آن را رعایت می نمایند. اگر بخواهید برای ایمیلی را برای یکی دیگر از کاربران جیمیل ارسال نمایید، اجازه آپلود فایلی با حجم ۲۵ مگابایت را خواهید داشت.

به علت این که یک ایمیل در مسیر ارسال به مخاطب از سرورهای متعددی عبور می کند، امکان اطمینان از ارسال فایل با حجم بالا که حجم آن توسط محاسبه محدودیت حجم سرور فرستنده و گیرنده به دست آمده، وجود ندارد، چرا که ممکن است سروری در بین مسیر، محدودیت کمتری داشته در نتیجه ایمیل ارسالی به دست مخاطب نرسد.

همچنین در صورت تمایل برای آشنایی با روش  افزایش امنیت ایمیل و نحوه بازگردانی ایمیل فرستاده شده روی لینک ها کلیک کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *