دسته ها
جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲

۶ نکته کلیدی برای رفتار با مرد بی توجه

 • سعیده ستاری
 • ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
 • ۰

از راه های رفتار با مرد بی توجه می توان با استقلال داشتن، اهمیت دادن به ویژگی های شخصیتی خود، ایجاد چالش در رابطه و کنار گذاشتن گله و شکایت همیشگی اشاره کرد. البته دلایل زیادی برای بی توجهی مردان وجود دارد.

وقتی که مردی عاشق یک زن می شود، برای به دست آوردن او حاضر است هر کاری را انجام بدهد؛ با تمام دنیا می جنگد اما در بعضی از موارد با گذشت مدتی، نسبت به همسر یا معشوقه اش توجهی نمی کند. هر چه زمان بیشتری می گذرد دیگر دنبال آن جوابی که هستید دریافت نمی کنید و بی توجهی اش نسبت به شما بیشتر و بیشتر می شود. در این مطلب در مورد نحوه رفتار با مرد بی توجه صحبت می کنیم.

آشنایی با نحوه رفتار با مرد بی توجه

نحوه رفتار با مرد بی توجه

در این مرحله بی توجهی مردان به اندازی باعث عذاب شما می شود که احساسی از خشم و تنفر در وجود شما ریشه می دواند. عدم اطلاع از دلیل بی توجهی ها و واکنش های نامناسب، شما را در موضع ضعف قرار خواهد داد. با اطلاع از نحوه رفتار با مردان بی توجه، گرمی رابطه خود را برگردانید و از مشکلات خانوادگی جلوگیری کنید. برای دستیابی به این مقصد قادر هستید از مشاور خانواده نیز کمک بگیرید تا هر چه سریعتر امکان بهبود روابط عاطفی خود را تامین می کند. که این بی توجهی میردان می تواد علت های زیادی داشته باشد. در ادامه این مطلب راه هایی که در رفتار با مرد بی توجه موثر است را بیان می کنیم.

 • تیپ شخصیتی درونگرا: بعضی از مردان از جهت روانشناسی دارای شخصیتی درونگرا هستند. آن ها امکان دارد از دوران کودکی خود همیشه این شخصیت را داشته باشند. برای این گروه از مردان فعالیت های فردی و کم حرفی بهتر می باشد.
 • بیماری مردان: برخی مواقع بعضی از مردان به علت مشکلات جسمی مانند دیابت، فشار خون، مشکلات کلیوی و … دچار انواع اختلالات جنسی یا بی میلی جنسی می شوند. این موراد به خلا عاطفی و جنسی در زندگی زناشویی منجر می شود و زن آن را نوعی از بی توجهی برداشت می کند. در حالی که مسئله چیزی دیگری می باشد.
 • مشکلات کاری: برخی مواقع علت مسائل مردان دغدغه های کاری و مالی آن ها می باشد. بیکاری، اخراج از کار، ورشکستگی، کم آوردن در مخارج زندگی، استرس مالی و … مواردی هستند که آن چنان ذهن مردها را به خود مشغول می کنند که دیگر قادر نیستند مانند همیشه با همسر خود رابطه مطلوب و درستی داشته باشند.
 • یکنواخت بودن رابطه: زندگی زناشویی به تنوع نیاز دارد. بعضی از زوج ها بعد از چند سال زندگی مشترک، احساس می کنند که از یکدیگر خسته شده اند. آن ها هیچ اتفاق تازه ای را تجربه نمی کنند. این عادی شدن و یکنواختی در ازدواج موجب دوری زن و شوهر از هم و. بی توجهی مردان می شود.
 • بیماری روحی و روانی: برخی از مردان به دلیل بیماری های افسردگی، اضطراب یا وسواس و … به عدم تعادل روحی روانی دچار می شوند. این اختلالات روانی موجب می شود آنان به زندگی و مسائل زناشویی توجهی نداشته باشند.

نحوه رفتار با شوهر بی توجه

۱. احترام گذاشتن به خود

یکی از راه هایی که در رفتار با مرد بی توجه مهم است احترام گذاشتن به خود است. خانم ها وقتی عاشق شخصی هستند، ازهورمون های عشق لبریز می شوند و در این زمان است که به خودشان خیانت می کنند، بدین معنا که دوست داشتن خود را کنار می گذارند. پس در درجه دوست داشتن خودتان را تمرین کنید، از این که برچسب خودشیفته بودن به شما بزنند، نترسید. استانداردها و خط قرمز های خود را در ارتباط با مردان مشخص کنید و مستقیم حرف بزنید و آن ها را انتقال بدهید. به خاطر هیچ مردی این استاندارد ها را کنار نگذارید. مردهای خوب از خانم هایی با استاندارد های بالا خوششان می آید. چون برایشان افتخار است که با این خانم ها ارتباط داشته باشند. چون فکر می کنند لیاقت بهترین ها را دارند. هر چیزی که راحت به دست نیاید ارزش دارد پس خانمی که حد و مرزهایش مشخص بوده و برای خود احترام قائل باشد، در نظر مردان تحسین برانگیزی تر هستند.

۲. به وجود آوردن چالش در رابطه

یکی دیگر از راهکار های رفتار با مرد بی توجه ایجاد چالش در رابطه است. در صورتی که مردی برای به دست آوردن شما تلاش نکند، یعنی آن گونه که باید قدر شما را نمی داند. به وجود آوردن چالش، اشتیاق او را برای به دست اوردن دوباره خود بیشتر کنید. اندکی رمز آلود بودن را چاشنی کار خود قرار دهید و همیشه به درخواست های او جواب مثبت ندهید. اگر به کلیه توقعات غیر منطقی در زندگی زناشویی او عمل کنید و بدون هیچ مخالفتی رفتار کنید، به زودی رابطه شما به سردی و بی توجهی کشیده میشود. ولی اگر او را به چالش بکشانید، همیشه توجه او را خواهید داشت. البته به چالش کشیدن به معنای لجبازی در زندگی مشترک نیست بلکه باید زیرکانه و به موقع عمل کنید. در این صورت او برای شما و زمتانتان ارزش قائل می شود و در این شایط در نحوه رفتار با شما با ملاحظه بیشتری رفتار می کند.

 • مبل و میز
 • آرون گروپس

راهکار های رفتار با مرد بی توجه

۳. گذشت به سختی از اشتباهات او

خوب بودن بیش از حد شما موجب دلزدگی مرد می شود. وقتی که کلیه رفتار های اشتباه او را به سادگی می بخشید، القای چه پیامی به او می باشد؟ با این کار او را در موضع قدرت و خودتان را در موضع ضعف قرار می دهید. خیلی از خانم ها زمانی که مردی را دوست دارند حاضر به انجام هر کاری هستند تا رضایت او را جلب کنند و به این ترتیب به او وابسته می شوند و منکر آن می شوند. تفاوت دلبستگی و وابستگی شاید در نگاه اول هر فردی را به خطا و اشتباه دچار کند ولی باید نسبت به آن هوشیار بود و در تله وابستگی گرفتار نشد.

۴. اهمیت دادن به خصوصیت های شخصیتی خود

یکی از راه ها تاثیر گذار در رفتار با مرد بی توجه اهمیت دادن به ویژگی های شخصیتی خود می باشد. شاید آقاین در ابتدا جذب ظاهر شوند اما اطمینان داشته باشید که برای یک رابطه بلند مدت، شخصیت شما می باشد که تعیین کننده است. پس برای خصوصیت های شخصیتی و جذابیت رفتاری خود ارزش قائل شوید. به گونه ای لباس بپوشید که به شما اعتماد به نفس بدهد، به ظاهر، سلامتی و بهداشت خودتان توجه داشته باشید. با ادب بودن، متعهد بودن، احترام گذاشتن، صادق بودن و حفظ عزت نفس از خصوصیت هایی می باشد که آقایان خوششان می آید. وقتی که احساس خوبی نسبت به شخصیت خودتان داشته باشید، این حس به مرد مورد علاقه شما نیز انتقال پیدا می کند. بهتر کردن صفات شخصیتی یکی از اساسی ترین راه های برخورد با مردان بی توجه می باشد.

راهکار های برخورد با مرد بی توجه

۵. داشتن استقلال

یکی از راهکار هایی که در رفتار با مرد بی توجه اهمیت دارد استقلال داشتن است. آقایان از خانم هایی که دائما وابسته و نیازمند آنان باشند فراری هستند. پس نشان دهید که بدون او هم قادر هستید از پس زندگی خود بربیایید. رویا ها و آرزو های خود را در زندگی دنبال کنید و به سمت رسیدن به اهداف و آرزو های خود قدم بردارید. قهرهای مکرر همسر  و شکایت های دائمی موجب تلخ شدن زندگی می شود و سعی کنید ساعاتی که را که بدون او هستید برنامه ریزی کنید و برای لحظات شادی بخش و دلنشین منظر همسرتان نباشید بلکه خودتان این لحظات را به وجود بیاورید.

۶. کنار گذاشتن گله و شکایت همیشگی

در صورتی که از آن دسته از خانم هایی هستید که دائما گله و شکایت می کنید، با گذشت زمان مرد خود را خسته می کنید. ناراحتی های خود را در زمان مناسب بیان کنید. زمان تماشای فوتبال و یا دیدن اخبار زمان مهمی برای بحث های مهمی نیست. در صورتی که بی توجهی های همسرتان باعث آزار شما شده است، با استفاده از مهارت گفتگو موثر این موضوع را با آرامش با او مطرح کنید. امکان دارد او واقعا از ناراحتی شما اطلاعی نداشته باشد پس به جای سرزنش و شکایت به او بگویید که این رفتار او به شما احساس عدم امنیت می دهد.

بررسی راه های رفتار با مرد بی توجه

بی توجهی شوهر یکی از مشکلات رایج میان خانم ها است؛ چون که خیلی از مردان بعد از مدتی به یکنواختی دچار می شوند و نسبت به همسر خود بی توجه می شوند. در مواقع زیادی نحوه رفتار با همسر می تواند موجب رفع شدن این مساله شود و باعث بازگشت عشق و محبت به رابطه شود. ولی این هم امکان دارد که بی توجهی همسر شما دلایل دیگری داشته باشد و با تلاش های زیاد شما هم این موضوع حل نشود. پس خود را سرزنش نکنید و برای حل موضع به یک مشاوره روانشناس رجوع کنید. مرکز مشاوره حامی هنر زندگی می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *