دسته ها
پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

روستای تنگی سر و جذابیت های این روستا برای گردشگران

  • سمیه نیک فرجام
  • ۹ خرداد ۱۴۰۲
  • ۰

روستای تنگی سر که یکی از بکرترین روستاهای سنندج می باشد، دارای جذابیت های زیادی است. این روستا خانه های پلکانی، رودخانه، کوهستان و … می باشد.

ایران کشوری با روستاهای تفریحی و توریستی مختلف است که شما علاقه مندان در این بخش با روستای تنگی سر آشنا می شوید. این دهکده سرسبز در سنندج بوده که شما شاهد زیبایی های آن هستید.

آشنایی با تنگی سر

معرفی روستای تنگی سر:

اگر به دنبال یکی از قطب های گردشگری ایران هستید، بد نیست تا سری به این روستای تفریحی بزندی. این روستا هر ساله شاهد توریستان داخلی و خارجی زیادی بوده و امروزه نیز یکی از مکان های تفریحی مهم محسوب می شود. این روستا یکی از مکان های دیدنی سنندج است.

طبیعت سرسبز تنگی سر

در فصل های تابستان و زمستان این شهر طرفداران زیادی دارد. جاذبه های تاریخی و طبیعی این ناحیه نیز بازدیدکنندگان زیادی داشته که از آن ها دیدن می کنید. معماری این روستا نیز مورد توجه بازدیدکنندگان زیادی است این خانه ها دارای معماری روستایی با ویژگی های جذابی هستند.

ارتفاعات تنگی سر

جاذبه های روستا:

در سفر به این روستا تجربه های خاصی پیش روی شما قرار می گیرد. چهار طرف این روستا را کوه های مرتفع و بلندی احاطه کرده اند برای شما هم جذاب خواهد بود. این منطقه را می توان ناشناخته دانست به همین دلیل دارای جاذبه های بکر و زیبایی برای گردشگران است.

  •  مبل و میز
  •  آرون گروپس

طبیعت تنگی سر

آشنایی با ویژگی های فرهنگی و سبک زندگی مردمان این منطقه می تواند یکی از تجربه های خاص باشد. دیدن طبیعت بکر و آسمان شفاف نیز توجه شما را جلب می کند. از سوی دیگر شما می توانید در فصل های مختلفی از سال با شرایط آب و هوایی مناسبی در این منطقه رو به رو باشید.

معماری پلکانی:

با ورود به روستای تنگی سر می توانید، چشم اندازهای زیبایی را مشاهده کنید. اغلب خانه های نواحی گیلان نیز دارای معماری های پلکانی می باشند. برخی از این خانه ها نیز شیب داشته که نمای زیبایی را مشاهده می کنید.

دیدنی روستای تنگی سر

از طبیعت زیبای این روستا می توان به رودخانه خروشان اشاره کرد. این رودخانه از کوهستان های اطراف سرازیر شده و سرچشمه آن ها از کوهستان است. این رودخانه خروشان در فصل های مختلفی از سال دارای اب زیادی بوده و این نواحی را به خوبی سرسبز کرده است.

شما در کوه های سر به فلک کشیده این ناحیه نیز می توانید با چشم اندازهای به خوبی دیدن کنید. در چهار فصل سال این نواحی دارای چشم اندازهای خاصی هستند. شما با بازدید از طبیعت این ناحیه می توانید، شاهد جاذبه های زیادی باشید. شما علاقه مندان می توانید در لینک نگاهی به دیدنی های سنندج بزنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *