دسته ها
پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

راهنمای هواگیری پمپ آب و نکاتی که باید بدانید

 • شقایق ایران دوست
 • ۶ خرداد ۱۴۰۲
 • ۰

هواگیری پمپ آب به سادگی در خانه امکان پذیر می باشد از این در ادامه روش انجام این کار را به شما آموزش می دهیم و برای دریافت اطلاعات بیش تر این بخش را از دست ندهید.

هواگیری پمپ آب خانگی یکی از ملزوماتی می باشد که باید آن را بلد باشد زیرا ممکن است برای هر فردی این مشکل  ایجاد شود. اگر راه و چاه این کار را بلد باشد دیگر نیازی به افراد متخصص در این زمینه نخواهید داشت و می توانید از بروز هزینه های اضافه پیشگیری نمایید.

 درست کردن پمپ آب در خانه

نحوه هواگیری پمپ آب

یکی از کار هایی که باید در این زمینه انجام دهید آماده کردن مقداری آب می باشد دقت کنید که هواگیری پمپ آب خانگی خود باید ارتفاع مناسب آن را نیز تعیین نمایید.

باشد که اگر مخزن آب در مجاورت پمپ آبی می باشد  مسیر  کوتاه تر بوده و شما می توانید از یک پارچ برای آماده کردن آب کمک بگیرید و  اگر مسیر طولانی است باید از شلنگ کمک بگیرید.

در مرحله  بعدی باید برق پمپ را قطع کرده و فشار لوله ها را به حداقل برسانید در این میان از یک نفر بخواهید تا آب را باز کرده و آب از لوله ها خارج گردد. خودتان این کار را انجام ندهید زیرا ممکن است فشار آب شدت زیادی داشته و وارد مسیر برق پمپ شده و یا حتی خود شما خیس شوید.

منطقه آبریز روی پمپ آب پیدا کرده که به شکل شش ضلعی و مربع می باشد و لوله پلاستیکی به صورت مستقیم در بالای آن بسته شده است. در مرحله بعدی باید درب پراید را با آچار شل کرده بهار و برداشت و با استفاده از قیف آب را مستقیم به داخل پرایم بریزید  این حالت آب وارد اتاق پروانه پمپ آب و لوله خروجی می شود و این فرایند را باید آنقدر ادامه دهید تا آب به لبه ان شش ضلعی یا مربع برسد. دقیقه صبر کنید تا هوای موجود در مسیر خارج شده و زمانی که همه هوا تخلیه شد و هیچ هوای دیگری از آن خارج نشد می توانید درب پرایم را محکم نمایید.

 • آرون گروپس
 • مبل و میز

هواگیری پمپ آب

نکات مهم

برای این که بتوانید پمپ آب خانگی خود را به خوبی هواگیری کنید نیاز است تا یک سری از نکات مهم را در این زمینه در نظر داشته باشید.

 • پمپ های آب خانگی اغلب به صورت اتومات هستند و  به همین دلیل نباید در هنگام باز و بسته کردن آن برای تعمیر و یا هواگیری اش به برق متصل باشد.
 • اگر در حین هواگیری با نشتی در زیر پمپ روبرو شدید بهتر است این موضوع را با یک متخصص در میان بگذارید.
 • پمپ آب خانه نباید به سادگی هوا بگیرد و تنها یک بار هواگیری پس از راه اندازی برای این نوع پمپ ها کافی است.
 • اگر پمپ خانگی شما به سادگی دچار هوا گرفتگی می شود باید از یک متخصص کمک بگیرید زیرا قطعاً مشکلی فنی در این زمینه وجود دارد.
 • ابتدا باید دلیل اصلی هوا گرفتگی را پیدا کنید و به هیچ عنوان به آن دست نزنید.
 • اگر پمپ آب شما بی دلیل یکسره شده است و مرتب در حال کار کردن می باشد بهتر از آن را هواگیری کنید.

هواگیری پمپ آب

حال که با این مطلب آشنا شدید بهتر است در ادامه هواگیری پکیج و هواگیری آبگرمکن دیواری را نیز مشاهده نمایید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *