دسته ها
سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸

تقویت مو با استفاده از پنج ماسک مو طبیعی

  • پرستو محمدی
  • 31 آگوست 2015
  • ۰

برای اینکه مو هایتان را به روش صحیح تقویت کنید باید ساختار مو را بشناسید و بدانید در چه حالتی مو هایان ضعیف است از این رو باید با تمام ویزگی های مو های سالم و ضعیف آشنا شوید و ماسک های طبیعی تقویت کننده مو را بشناسید.

تقویت مو یکی از کارهای واجبی است که هر فردی باید به آن بپردازد ولی متاسفانه افراد کمی هستند که به موهای خود توجه میکنند. قبل از اینکه ماسک برای مو هایتان استفاده کنید لازم است با ساختار مو آشنا شوید و بتوانید موی ضعیف و سالم را از یک دیگر تشخیص دهید و در نهایت ماسک مناسب با مو های خود انتخاب کنید.

شناخت ساختار مو :

مو از دو بخش فولکول و ساقه ی مو تشکیل شده است.
فولیکول مو محل ساخت مو ها با ویژگی های مختلف و متفاوت است. ویژگی های اصلی مو بیشتر مربوط به کراتین است زیرا 85 درصد مو را کراتین تشکیل داده است.مواد دیگری هم در مو موجود است که شامل رنگدانه ، چربی ، آب کلسیم، آهن ، روی ، مس و منگنز هستند.
ساقه مو از سه بخش تشکیل شده :
لایه درونی که این لایه نرم است و فقط در موهای ضخیم دیده می شود.
لایه میانی : این لایه بیشتر ویژگی های مو را شامل میشود مانند استحکام حالت مو، شکل ، قابلیت کش سانی و..
لایه ی خارجی یا کوتیکول : این لایه پوشاننده ی لایه ی میانی است .این لایه نقش حفاظت از مو ها را برعهده دارند. اگر مو ها سالم باشند این لایه مانند آجر های مکعبی مرتب روی هم قرار می گیرند و باعث درخشش مو میشوند.

ویژگی های مو های ضعیف و آسیب دیده :

ویژگی موهای سالم و ضعیف

مو های سالم در خشندگی خاصی دارند و این بخاطر سالم بودن کوتیکول موهاست ولی کوتیکول مو های آسیب دیده بخاطر شکسته شدن بافت آنها درخشنده نیستند و کدر شده اند.
اگر انتهای مو هایتان باریک است و یا چند شاخه شده است مطمئن باشید مو هایتان از خشکی زیاد دچار آسیب شده اند و حتما به فکر درمان مو خوره  باشید.اگر موهایتان شکننده به نظر میرسد و بد حالت شده است نشانه ی ضعف ساقه ی مو هاست و باید به دنبال چاره ای برای آنها باشید.

تقویت مو با استفاده از ماسک های مفید و طبیعی :

قبل از این که روش تهیه ماسک ها را بخوانید باید روش استفاده از ماسک مو آشنا شوید:

مو هایتان را خوب بشویید تا از هرگونه مواد آرایشی و بهداشتی پاک شوند بعد خیسی موهایتان را با حوله بگیرید و بگذارید مو ها کمی مرطوب باشند سپس ماسک مو طبیعی را بر روی مو ها قرار دهید.

ماسک تخم مرغ و روغن زیتون :

تقویت مو با ماسک های طبیعی

تخم مرغ حاوی پروتیین های زیادی است و همانطور که گفته شد ساقه ی مو نیز از پروتئینی به نام کراتین ساخته شده است در نتیجه استفاده از پروتئین های تخم مرغ باعث رشد بهتر مو ها و جلو گیری از آسیب مو ها میشود.
برای تهیه این ماسک زرده یک تخم مرغ را در کاسه ای بریزید و در ظرفی دیگر روغن زیتون را مقداری روی حرارت نگه دارید و گرم کنید سپس این دو را با هم مخلوط کرده و بیست دقیقه بر روی موهایتان قرار دهید.

ماسک تقویت مو با روغن زیتون و جعفری :

برای تهیه این ماسک به دو قاق رو غن زیتون و دو قاشق آب جعفری یا جعفری خرد شده نیاز دارید.
این دو را باهم مخلوط کنید و به ریشه ی مو هایتان بمالید بعد موهایتان را با حوله ای گرم بپوشانید و اجازه دهید تا این ماسک یک ساعت بر روی پوست سرتان بماند. و بعد به خوبی آبکشی کنید.

ماسک تقویت مو با زرده تخم مرغ و روغن گرچک و ویتامینA

تقویت مو با ماسک های طبیعی

برای تهیه این ماسک تقویت مو به یک عدد زرده تخم مرغ و دو قاشق روغن گرچک و یه قاشق پودر ویتامین A نیاز دارید این پودر را میتوانید با خالی کردن کپسول ویتامین A بدست آوردید.
این مواد را با هم مخلوط کنید و به ریشه موهایتان بزنید و پوست سرتان را به نرمی ماساز دهید این ماسک را بعد از دوساعت بشویید.

ماسک معجزه کننده برای تقویت موها :

ماسک مو تخم مرغ و عسل

یک عدد زرده تخم مرغ را با یک قاشق روغن نارگیل و یک قاشق عسل و نصف موز له شده مخلوط کنید. این ماسک برای ساقه ی مو ها مناسب است این ماسک را بر روی ساقه مو ها بگذارید و به نرمی ماساژ دهید بعد از گذشت 15 تا 20 دقیقه میتوانید این ماسک را بشویید.

ماسک تقویتی برای مو های شکننده و نازک :

یک قاشق غذا خوری جو پخته و له شده ، یک قاشق روغن گرچک و یا روغن بادام ، یک قاشق شیر را با هم مخلوط کنید و به مدت چهار ساعت این ماسک را بر روی سر خود نگه دارید و بعد به خوبی آبکشی کنید این ماسک برای تقویت موهای نازک مناسب است.

با ساختار مو و ویزگی های مو های ضعیف و آسیب دیده آشنا شدید و ماسک های موثر برای تقویت مو را نیز مطالعه کردید امیدواریم ازمطالب این بخش لذت برده باشید و مطالب برایتان مفید واقع شوند. در صورت تمایل به مطالعه ی بیشتر از ماسک مو و مطالعه در زمینه ی سلامت مو کلیک کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open

علی بابا