دسته ها
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲

همه چیز درباره تحصیل در تاجیکستان

  • سمیه نیک فرجام
  • ۹ اسفند ۱۴۰۱
  • ۰

در این مقاله می توانید با شرایط تحصیل در تاجیکستان آشنا شوید. این کشور در مقاطع مختلف تحصیلی امکان تحصیل دارد. این کشور بیشتر در رشته پزشکی متقاضی دارد.

نظام آموزشی کشور تاجیکستان نسبتا نزدیک به ایران بوده به همین دلیل مقصد بسیاری از مهاجران تحصیلی خواهد بود. مقطع ابتدایی در این کشور ۴ ساله بوده و دو سطح در دبیرستان وجود دارد. شما می توانید در این بخش با شرایط تحصیل در تاجیکستان آشنا شوید.

نحوه مهاجرت تحصیلی به تاجیکستان

شرایط تحصیل در تاجیکستان:

همانطور که اشاره شد، مقطع ابتدایی در این کشور ۴ ساله بوده و دبیرستان نیز در دو سطح ۵ ساله و ۲ ساله ارائه می شود. تحصیل در این کشور از سن ۷ تا ۱۷ سالگی اجباری بوده و زبان آموزش فارسی نیز در این کشور و در دانشگاه ها وجود دارد. زبان روسی نیز به عنوان زبان دوم این کشور است. در این کشور زبان روسی و تاجیکی اجباری می باشد.

مهاجرت به تاجیکستان

هزینه های تحصیل در رشته پزشکی در این کشور نسبتا به سایر کشورهای دنیا ارزان تر می باشد. امنیت تحصیلی در این رشته بسیار بالا بوده و شرایط کاری مناسبی نیز برای آن وجود دارد. این کشور دارای ۲۴ موسسه آموزشی بوده که رشته های تحصیلی مختلفی در آن تدریس می شوند.

آزمون های بین المللی تاجیکستان:

برای شرکت در اینگونه آزمون ها باید ابتدا پیش نیازها را رعایت کرده باشید. این آزمون ها برای سنجش میزان تسلط شما بر دروس به ویژه زبان خواهد بود. این آزمون ها با کنکور متفاوت بوده بر سطح شنیداری و نوشتاری تاکید می کند. شرکت در این آزمون ها بر اساس ارزشیابی های تحصیلی و آموزشی صورت می گیرد. این آزمون در واقع تعیین کننده سطح آموزشی فرد می باشد.

تحصیل در تاجیکستان

  •  قاصدک 24
  •  مبل و میز

تاثیر چاپ مقالات دانشگاهی:

برای تحصیل در تاجیکستان به ویژه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری باید مقالات تاثیرگذار داشته باشید. این مورد می توانید، امتیازات زیادی در پذیرش شما و در یافت شغل ایجاد می کند. این مقالات باید به زبان روسی و تاجیکی باشند. چاپ این مقالات در رشته مهندسی نیز تاثیرگذاری بیشتری دارد.

مدارس تاجیکستان:

این کشور دارای مدارس بومی، ایرانی و بین المللی است. مدارس یادگیری پایه در این کشور برای متقاضیان بین المللی بسیار عالی می باشد. این نوع مدارس با موقعیت مناسبی برای اقامت داشته باشند. ۵ مدرسه بین المللی در این کشور وجود داشته که یادگیری را به صورت حرفه ای در اختیار شما قرار می دهند.

تحصیلات بین المللی تاجیکستان

رشته های غیر پزشکی:

در این کشور ۱۲۰ رشته تحصیلی برای افراد بین المللی ارائه می شود. سه دانشگاه اکادمیک، دانشکده ها و موسسات اماده خدمت رسانی به شما هستند. برای تحصیل در این کشور باید به زبان تاجیکی تسلط داشته باشید و زبان روسی نیز زبان دوم ان ها است.

تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در این کشور طرفداران زیادی دارد. شما عزیزان در لینک امکان آشنایی با شرایط مهاجرت به تاجیکستان را خواهید داشت. این کشور شرایط مهاجرت کاری نیز دارد.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *