دسته ها
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱

کلینیک تخصصی پا بهترین مجموعه برای درمان مشکلات ارتوپدی دست و پا

  • فرهاد هاشمی
  • ۱۴ آذر ۱۴۰۱
  • ۰

درد در دست چپ و پشت کتف می تواند دلایل زیادی داشته باشد، از جمله اسپاسم عضلانی، آرتریت، فشرده شدن این اندام، شکستگی، پوکی استخوان، بیرون زدگی دیسک بین مهره ای (در صورت عدم درمان، از ناراحتی و تحرک، فلج جلوگیری می کند) و ضعف و آتروفی عضلات دست، استرس شدید، مشکلات قلبی عروقی (در صورت عدم درمان به موقع می تواند باعث بیماری های قلبی جدی مانند سکته قلبی شود) و مشکلات داخلی. برای پیشگیری از مشکلات پیچیده درد و درد شدید تر به کلینیک تخصصی پامراجعه کرده و خیلی سریع درمان شوید.

 

کلینیک تخصصی پا بهترین مجموعه برای درمان مشکلات ارتوپدی دست و پا

علت درد دست چپ و پشت کتف با منشا درد حقیقی چیست؟

  • کار کشیدن بیش از حد از دست: یکی از دلایل اصلی درد پشت کتف و دست چپ می تواند فعالیت های بدنی شدید، ورزش های سنگین و فشار بیش از حد دست چپ باشد. این درد پس از چند روز استراحت بهبود می یابد و نیاز به درمان خاصی ندارد.
  • اسپاسم عضلانی: اسپاسم عضلات دست و کتف می تواند یکی از دلایل درد دست چپ باشد.
  • پوکی استخوان: پوکی استخوان که به دلیل کمبود مواد معدنی ضروری در بدن ایجاد می شود، می تواند یکی از علل درد هر مفصلی از جمله دست باشد.
  • آرتروز: آرتروز یکی از شایع ترین علل درد در دست چپ به خصوص در زنان و افراد چپ دست است. آرتروز دست باعث درد در دست چپ و پشت شانه، گردن درد، شانه درد می شود و فرد علاوه بر درد احساس سوزن سوزن شدن، گزگز کردن یا تیر کشیدن می کند.

دلیل درد پشت کتف چپ:

از آنجا که دست، گردن و قلب از یک سلول تشکیل شده اند و منشا جنینی یکسانی نیز دارند، بنابراین ایجاد بیماری یا مشکل در هر یک از این سه اعضا ممکن است سایر اعضا را نیز درگیر کند و تشخیص دلیل بیماری برای پزشکان سخت تر شود.

  • دیسک و آرتروز گردن: فتق دیسک گردن و آرتریت گردن یکی دیگر از علل درد در شانه چپ و پشت بازوی چپ است. رگ به رگ شدن ستون فقرات گردنی به دلیل آرتروز یا دیسک گردن می تواند هر دو بازو را درگیر کند و باعث فلج شدن بازوها شود.
  • بیماری های قلبی و عروقی: یکی از علل درد پشت شانه چپ و بازوی چپ منشاء دردهای منتقله از بیماری قلبی به ویژه در افراد میانسال و مسن است. در این موارد درد در بازوی چپ، گردن درد و درد قفسه سینه ممکن است از علائم بیماری قلبی باشد و لازم است برای بررسی بیشتر به متخصص قلب و عروق مراجعه شود.
  • بیماری های معده: درد ناشی از بیماری معده می تواند باعث درد در بازوی چپ و کمر و همچنین درد قفسه سینه شود. از جمله بیماری های معده که باعث چنین درد می شوند. زخم معده شناخته شده است.

 

کلینیک تخصصی پا بهترین مجموعه برای درمان مشکلات ارتوپدی دست و پا

هدف ما در این مقاله افزایش سطح دانش شما در مورد این دردها بود و می خواستیم به این نکته اشاره کنیم که داشتن اطلاعات کافی نیست، اگر در بازوی چپ و پشت کتف احساس درد کردید و بعد از یک ضمن اینکه این درد بهبود نمی‌یابد، توصیه می‌شود به کلینیک تخصصی پا مراجعه کنید تا در صورت لزوم پس از معاینه مناسب، درمان را شروع کنند.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *