دسته ها
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

راهنمای خرید دستگیره کابینت و کشو برای یک انتخاب بدون نقص

  • منصوره رمضان زاده
  • ۱۹ آذر ۱۴۰۱
  • ۰

کابینت آشپزخانه یکی از عناصر اصلی دکوراسیون آشپزخانه به حساب آمده که کارایی و ظاهر آن نقشی تاثیرگذار در نما و سازماندهی این محیط دارد، در نتیجه تمام ساختار این محصول از جمله قسمت دستگیره آن باید مناسب و ایده آل باشد. با بهره مندی و آشنایی با راهنمای خرید دستگیره کابینت می توانید انتخابی درست داشته و از این طریق به کابینت های خود زیبایی و کارایی لازمه را ببخشید.

از جمله یراق آلات مهم و پرکاربردی که در محیط آشپزخانه بخشی اساسی از زیباسازی و جلوه ظاهری کابینت ها را به خود اختصاص داده قسمت دستگیره کابینت می باشد که انتخاب آن باید کاملا اصولی و طبق نکات موثر در رابطه با آن انجام گیرد تا در صورت انتخاب محصولی نامناسب متحمل هزینه های اضافی نگردید. در همین راستا سعی داریم در این مطلب به بررسی نکات و معرفی راهنمای خرید دستگیره کابینت بپردازیم.

آشنایی با راهنمای خرید دستگیره کابینت

دستگیره کابینت به منظور سهولت و راحتی در باز و بسته نمودن درب کابینت و کشو مورد استفاده قرار گرفته به همین خاطر باید در انتخاب آن نهایت دقت و حساسیت لحاظ شود. شما می توانید از طریق آشنایی با راهنمای خرید دستگیره کابینت در این زمینه کاملا هوشمندانه عمل نمایید و انتخابی بدون نقص و کامل داشته باشید.

راهنمای انتخاب دستگیره کابینت

دستگیره های کابینت طرح ها و سبک های گوناگونی را شامل شده که از نظر ظاهری به دو دسته مدرن و کلاسیک قسمت بندی می شوند. انتخاب دستگیره کابینت در صورتی که به صورت صحیح و اصولی انجام گیرد می تواند به کابینت ها و آشپزخانه مدل و جهت داده و ظاهر و نمای آن را دگرگون کند.

دستگیره ها در واقع یراق آلاتی بوده که نقشی اساسی در عملکرد بهینه عناصر دکوراسیون برعهده دارند. یک دستگیره خوب به کاربر این فرصت را می دهد تا کابینت، کمد یا کشو را بدون به وجود آمدن سر و صدای اضافی با وارد کردن کمترین نیروی مورد نیاز به راحتی باز و بسته نماید. در این بین سلیقه مصرف کننده و سبک دکوراسیون بکار رفته در خانه از اصلی ترین فاکتورها در انتخاب دستگیره کابینت بوده به همین خاطر تولید کنندگان انواع دستگیره ها را بر اساس اولویت های خریدار به صورت خاصی طراحی نموده و تولید می کنند.

معیارهای مهم در خرید دستگیره کابینت

این وسیله از مواردی بوده که اگر در انتخاب آن دقت لازم را به خرج ندهید در آینده موجب بروز پشیمانی زیادی خواهد شد. انتخاب و خریداری جنس بی کیفیت و نامرغوب با آبکاری ضعیف ضمن به وجود آوردن نمایی نادرست در محیط آشپزخانه از نظر کاربردی بودن نیز موجب آزرده خاطر شدن مصرف کننده خواهد شد و همچنین با خرید مجدد آن هزینه های زیادی باید پرداخته شود. در ادامه معیارها و پارامتر های مهم در انتخاب یک دستگیره مناسب برای کابینت آشپزخانه را معرفی و شرح داده ایم.

  •  بلیط کیش
  •  مبل و میز

نکات مهم انتخاب دستگیره کابینت

رنگ دستگیره

این عامل در زمان خرید بسیار مهم بوده و باید به آن دقت نمود و مطابق با رنگ کابینت مورد انتخاب قرار داد. بنابراین باید دستگیره ای را بخرید که از رنگ بندی متنوعی برخوردار باشد و بتوانید طبق رنگ کابینت دستگیره با رنگ های مورد پسند را در اختیار داشته باشید. بدین ترتیب زمان نصب آن نمای کابینت را چندین برابر زیبا می کند. انتخاب کنتراست در رنگ دستگیره می تواند نقش بسزایی داشته باشد یعنی برای کابینت رنگ روشن بهتر است از دستگیره رنگ تیره استفاده نمایید تا تناسب رنگی میان آن ها برقرار شود و جلوه جذابی به خود بگیرد.

راهنمای خرید دستگیره کابینت

تناسب میان سبک طراحی دستگیره و محیط آشپزخانه

از اساسی ترین معیارهایی که در هنگام انتخاب دستگیره کابینت در ابتدای کار باید بررسی شود مشخص نمودن سبک دکور آشپزخانه بوده چرا که دیزاین آشپزخانه در سبک های گوناگونی قابل اجرا می باشد. به طور مثال بهتر است برای آشپزخانه ای با سبک قدیمی دستگیره کلاسیک نصب شده و بکار گرفته شود ولی در رابطه با دکوری با سبک مدرن که ساده و مینیمال به نظر می رسد و از خط های شکسته و بلند برخوردار می باشد باید دستگیره ای با سبک مدرن انتخاب گردد.

دارای ویژگی ضد زنگ بودن

از آن جایی که فضای آشپزخانه گرم و مرطوب می باشد بایستی حتما از یراق آلات ضد زنگ برای کابینت استفاده نمود. وجود این نوع دستگیره ها که دوام بالایی دارند و هنگامی که به آن ها آب بخورد و خیس شوند نیازی نبوده که نگران آسیب دیدن و خراب شدن آن ها باشید. بدین ترتیب بایستی دستگیره های آبکاری شده را انتخاب نمایید تا با گذشت زمان دچار تغییر رنگ و اکسیده شدن نگردند.

نکات انتخاب دستگیره کابینت

نوع سایز و اندازه دستگیره

تنوع و گوناگونی دستگیره کابینت در بازار فراوان بوده و از مهمترین عواملی بوده که در خرید دستگیره کابینت باید به آن دقت شود. با توجه به این که مدل کابینت امکان دارد به شکل افقی یا عمودی با میزان پهنای متفاوتی باشد بایستی طبق آن دستگیره انتخاب گردد. در صورتی که به این نکته دقت نکنید باز و بسته کردن درب کابینت امکان دارد مشکل ساز شود و دچار صدمه گردد. به طور معمول برای کابینت های سایز کوچک بایستی از دستگیره های ظریف استفاده نمود و برای کابینت های دارای درب بزرگ باید دستگیره بزرگ برای آن ها نصب نمود. اگر دستگیره نامناسبی از نظر سایز انتخاب نمایید جلوه ظاهری کابینت زیبا نخواهد شد.

معیارهای مهم انتخاب دستگیره کابینت

نوع جنس دستگیره

با توجه به این که امروزه کابینت ها در جنس های مختلفی طراحی و تولید شده بدین ترتیب باید مطابق با آن جنس دستگیره را انتخاب نمود تا ظاهر جذابی به آن بدهد. در بازار می توان دستگیره های فلزی متنوعی با رنگ های گوناگون استیل، طلایی، برنز و … انتخاب نمود یا این که دستگیره های چوبی را برای کابینت های چوبی و همین طور دستگیره های آبکاری شده، شیشه ای، سرامیکی، پلاستیکی و … را مطابق با سلیقه خود خریداری کرد.

اصول انتخاب دستگیره کابینت

مدل و طرح دستگیره

دستگیره کابینت در مدل های تک پیچ و دو پیچ طراحی و تولید می شود. دستگیره های دو پیچ به طور معمول طرح بندی دارند و از راه دو پیچ دو سمت دستگیره به کشو و کابینت نصب می گردند. از دستگیره های دو پیچ به شکل عمودی روی درب کابینت یا به شکل افقی بر روی کشو کابینت نصب می شوند. در حالی که دستگیره تک پیچ سایز کوچکی دارند و به حالت شکل های هندسی طراحی و تولید می گردند.

این مدل دستگیره را می توان بر روی یک نقطه از درب کابینت یا کشو وصل نمود. افراد بر طبق سلیقه شخصی می توانند از هر کدام از مدل های تک پیچ و یا دو پیچ برای کابینت استفاده نمایند ولی به طور معمول دستگیره تک پیچ برای درب کشو و دستگیره دو پیچ برای درب کابینت در نظر گرفته می شوند.

راهنمای کامل انتخاب دستگیره کابینت

در مطلب ارائه شده با نکات و اصول انتخاب و خرید دستگیره کابینت به طور کامل آشنا شدید که امیدواریم مورد توجه و پسندتان قرار گرفته باشد و نهایت بهره را از آن برده باشید. همچنین برای انتخاب بهترین کابینت آشپزخانه و طراحی دستگیره ممبران با ایده های خلاقانه می توانید کلیک نمایید.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *