دسته ها
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

با کوچک ترین نژاد های سگ آشنا شوید

  • شقایق ایران دوست
  • ۳۰ آبان ۱۴۰۱
  • ۰

در این مطلب قرار است شما را با کوچک ترین نژاد های سگ آشنا می کنیم و بهترین اطلاعات را در مورد این سگ ها به شما می دهیم تا بتوانید با آگاهی بیشتری برای نگهداری از آن ها اقدام نمایید.

افراد زیادی در سر تا سر دنیا هستند که عاشق سگ های بسیار کوچک و با مزه می باشند. این سگ ها دارای هزینه های بسیار بیشتری نیز هستند و باید وقت بسیاری برایشان بگذارید. در ادامه شما را با  کوچک ترین نژاد های سگ دنیا آشنا می کنیم و اطلاعاتی کوتاه در مورد این سگ ها به شما خواهیم داد تا بتوانید با آگاهی کامل برای نگهداری و خرید این سگ ها اقدام نمایید.

نژاد های متفاوت سگ ها

کوچک ترین نژاد های سگ برای نگهداری

بسیاری از افراد فکر می کنند که سگ های کوچک نیازی به نگهداری ندارند و راحت تر می توان با آن ها کنار آمد با این حال باید بدانید که این سگ ها گاها برای مراقبت نیاز به هزینه و مراقبت بیشتری دارند.  با این حال با این که نگهداری از این مدل از سگ ها کمی سخت می باشد با این حال یک سری از افراد عاشق این مدل از نژاد ها می شوند و دوست دارند آن ها را نگهداری نمایند. در ادامه کوچک ترین نژاد های سگ را برای شما بررسی می کنیم و اطلاعاتی بسیار خوب در این زمینه به شما خواهیم داد.

چیواوا

نژاد چیواوا یکی از نژادهایی می باشد که دارای کوچک ترین اندازه نسبت به سایر سگ ها می باشد. این نژاد اندازه ای برابر ۱۵ الی ۲۳ سانتی متر دارد و می توان گفت ظریف ترین سگی خواهد بود که شما می توانید آن را داشته باشید. همین ظرافت و کوچکی توانسته است این سگ را به نوعی سگ بسیار حساس تبدیل نماید. این سگ دارای مراقبت های بسیار زیادی می باشد و اگر نتوانید به خوبی به او رسیدگی کنید امکان بیمار شدنش وجود دارد. از مهم ترین بیماری هایی که این سگ دچار آن می شود بیماری های مرتبط با لثه می باشد از این رو بهتر است در حین نگهداری از این نژاد سعی کنید مراقبت های دهانی را روزانه انجام دهید.

 کوچک ترین نژاد های سگ

هاوانیز

یکی دیگر از سگ های کوچک بعد از نژاد چیواوا این نژاد از سگ ها می باشد. هاوانیز  ها دارای قدی برابر ۲۲ الی ۲۹ سانتی متر می باشد و می توان گفت این نژاد از سگ هایی است که دارای نشاط و سرزندگی بسیار بالایی می باشند. هاوانیز ها بسیار اجتماعی می باشند و آموزش آن ها بسیار ساده است از این رو می توانید آن ها را در آپارتمان نیز نگهداری نمایید.

  •  آرون گروپس

نژاد هاوانیز دارای پارس های کم صدا و به صورت کلی کم می باشند و اگر آن ها را در خانه داشته باشید کسی نمی تواند متوجه آن شود. این سگ ها مستعد چاقی می باشند از این رو باید سعی کنید یک رژیم غذایی خوب برای آن ها در نظر داشته باشید و سعی کنید که در غذا دادن به آن ها اعتدال را رعایت نمایید. می توانید برای آموزش این نژاد از تشویقی استفاده کنید با این حال این مورد می تواند منجر به اضافه وزن در این سگ ها شود از این رو نباید در استفاده از آن ها نیز زیاده روی کنید.

اگر از غذاهای خشک می خواهید برای تغذیه این مدل از سگ ها استفاده کنید ممکن است در ابتدا این سگ ها نتوانند با این مدل از غذا ها کنار بیایند بنابراین در کنار این مدل از غذا ها که انتخاب می کنید سعی کنید غذاهای مرطوب و کنسرو ها را نیز به آن ها بدهید در غیر این صورت ممکن است دچار مشکلات تغذیه ای شده و مشکلاتی برای این نژاد ایجاد شود.

نژاد هاوانیز

لهاسا آپسو

این سگ ها در  نگاه اول بسیار آرام و کوچک و بی خطر به نظر می رسند با این حال از اصیل ترین سگ هایی می باشد که ممکن است تا کنون دیده باشید. از این سگ ها در گذشته برای مراقبت و نگهبانی از خاندان سلطنتی استفاده می شده است. این نژاد دارای استقامت بالا و بدنی بسیار قوی می باشد و اعتماد به نفس بالایی دارد و سعی دارد که مستقل باشد.

پوشش بدن این سگ ها دارای مو ها بلندی می باشد و اگر می خواهید در خانه آن ها را نگهداری نمایید باید سعی کنید به بهداشت آن ها اهمیت داده و مو های آن ها را روزانه شانه بزنید. البته این کار می تواند به شما کمک کند تا از ریزش مو های آن ها در امان باشید. سعی کنید این سگ ها را زیاد به حمام نبرید زیرا این کار می تواند منجر به مشکلات پوستی شدید برای آن ها شود و بهترین راه برای تمیز کردن این نژاد کمک گرفتن از شامپو های خشک می باشد.

 کوچک ترین نژاد های سگ

سگ پاگ

پاگ ها از نژاد هایی می باشند که بسیار باهوش و سرکش و اصیل می باشند و خواستگاه این حیوانات به چین باز می گردد. این سگ ها بسیار حسود می باشند و نیاز به توجه زیادی دارند و اگر نتوانید این توجه را برای آن ها تامین کنید آن ها را موجوداتی حسود خواهید دید. پاگ ها چهره های بامزه ای دارند و صورت آن ها پر از چین و چروک است و چشم هایشان تیره و گرد می باشد.

میزان خواب این سگ ها بسیار زیاد است و ۱۴ ساعت از شبانه روز را باید بخوابند در غیر این صورت بی حوصله و عصبی می شوند. نگهداری از این مدل از سگ ها برای افرادی که مشغله بالایی دارند بسیار راحت می باشد زیرا این حیوانات مدت زمان زیادی را در خواب هستند. این سگ ها بیشتر از هر چیزی به یک جای گرم و نرم برای خواب نیاز دارند و به ندرت دنبال دویدن و بازیگوشی می باشند.

نژاد پاگ

پامرانین ها

از دیگر نژاد های کوچک در میان سگ ها می توان به پامرانین ها اشاره کرد. این سگ ها دارای دو نوع خرسی و روباهی مکی باشند و حدودا قد آن ها بین ۱۵ الی ۱۸ سانتی متر می باشد و می توان گفت این نوع از سگ ها دارای نمک فراوانی اند و به قدری کوچک می باشند که می توانید آن ها را با نام پامرانین فنجونی نیز مشاهده نمایید.

پوشش بدن این سگ ها بسیار خاص می باشد و در اطراف سر دارای موهای دو لایه و پف دار می باشند و همین مورد توانسته است شکل بسیار خاصی را به آن ها بدهد. در نوع خرسی این حیوان شما می توانید سر گرد تر و چشم هایی نزدیک تر را مشاهده کنید در صورتی که در نوع روباهی چنین مواردی را مشاهده نخواهید کرد و اگر دو مدل رو به روی شما باشند شما می توانید به راحتی آن ها را از یک دیگر تشخیص دهید.

این مدل از سگ ها با وجود این که جثه بسیار کوچکی دارند می توانند به سگ های بزرگ تر از خود حمله کنند و اگر احساس ترس کنند پارس می کنند و جسور تر از سایر سگ ها می باشند. نوع خرسی این حیوان دارای قدرت یادگیری بسیار بالایی می باشد از این رو در رفتار با آن ها باید بسیار دقت داشته باشید در غیر این صورت مشکلاتی در یادگیری برایتان ایجاد خواهد شد.

پامرانین ها دارای دندان ها و لثه های بسیار حساسی می باشند و مستعد بسیاری از بیماری ها هستند از این رو بهتر است بهداشت دهان و دندان این حیوانات را تامین نمایید تا این موجودات دچار بیماری های شدید نشوند.

نزاد پامرانین

پودل عروسکی

نوعی دیگر از کوچک ترین نژادهای سگ سگ های پودل عروسکی می باشد. این سگ ها دارای قدی برابر ۲۵ سانتی متر می باشند و از گونه های دیگر پودل اند. نوع عروسکی این سگ ها بیش از حد به صاحب خود وابسته می شوند از این رو بهتر است اگر نمی توانید از آن ها نگهداری نمایید به هیچ عنوان آن ها را خریداری نکنید زیرا بعد از این که ان ها را ترک می کنید تا مدت ها ناراحت و افسرده خواهند ماند. این نژاد ها با وجود این که دارای جثه بسیار ریزی می باشند سر و صدای بلندی دارند و نسبت به سایر نوع ها این میزان صدا در پودل های عروسکی بسیار بالا می باشد.

این نژاد از حساسیت بالایی در رفتار برخوردار می باشد از این رو برای خانواده ها بسیار مناسب اند. این سگ ها با کودکان ارتباط خوبی خواهند گرفت و سعی در مراقبت از آن ها دارند با این حال اگر کودک شما کمی شیطونی می کند بهتر است سگی دیگر را برای خرید و نگهداری انتخاب کنید زیرا این سگ ها بسیار حساس به رفتار ها می باشند.

نژاد پودل عروسکی

فرنج بولداگ

از دیگر سگ هایی که دارای هوش بالایی می باشد و از کوچک ترین نژادهای سگ می باشد می توان به بولداگ های فرانسوی اشاره کرد. این سگ  ها را می توانید به راحتی آموزش دهید و نیازی به هزینه بالا برای آموزش آن ها وجود ندارد. این نژاد مینیاتوری می باشد و دارای گوش های کشیده و صورتی مربعی است و از آنجایی که بیش از حد پاری نمی کنند می توانید به راحتی از آن ها در خانه نگهداری نمایید. نژاد فرنچ بولداگ بسیار مستعد چاقی می باشند از این رو باید سعی کنید از دادن غذاهای چرب و مانده به آن ها خودداری نمایید در غیر این صورت امکان دارد آن ها را مریض کرده و به چاقی مبتلا نمایید.

نژاد شیتزو

این سگ ها نیز از کوچک ترین نژادهای سگ می باشند. این سگ ها به دلیل این که موهای اطراف صورت آها بلند تر می باشد به شیرهای کوچک معروف می باشند. مهربانی و آرامشی که نژادهای شیتزو دارند مثال زدنی می باشد. این حیوانات بازیگوش هستند و زیبایی ظاهری بالایی دارند و می توانند نظر بسیاری از افراد را به خود جلب نمایند. این حیوانات برای نگهبانی مناسب نمی باشند و تنها می توانند نوعی همدم برای صاحبانشان باشند. این نزاد بسیار اصیل می باشد از این رو اگر به دنبال یک همدم خوب می گردید می توانید از این نژاد خریداری نمایید.

نژاد شیتزو

نزاد یورکشایر

این نژاد بسیار جسور و چابک می باشد و در میان سایر نژادهای بزرگ تر در میان مردم محبوبیت بسیار بالایی دارد. این سگ ها ظاهری بسیار زیبا و مو های ابریشمی دارند و در مقابل سایر نژادها از ریزش مو بسیار کم تری برخوردار می باشند و دارای دو نوع پوشش موی بلند و موی کوتاه می باشد و برای افرادی که دوست ندارند ریزش مو را در خانه خود ببینند بسیار مناسب می باشند. باید سعی کنید از مو های  این مدل سگ ها بیشتر مراقبت کنید و برای این کار کافی است تا روش شانه زدن موهایشان را به وسیله شانه های مخصوصشان بلد باشید.

جالب است بدانید که سگ ها هر چقدر که کوچک تر باشند نیاز به مراقبت های غذایی و زیبایی و سلامتی بالایی دارند و باید بیشتر به آن ها رسیدگی شود. در پایان نیز می توانید اطلاعاتی در مورد سگ چاو چاو و سگ پامرانین نیز بدست آورید و برای این کار باید از لینک های داده شده در این زمینه کمک بگیرید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *