دسته ها
پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱

با گردشگری کم شتاب آشنا شوید!

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۶ آبان ۱۴۰۱
  • ۰

گردشگری کم شتاب یکی از اصول اساسی سفر بوده که موجب شده تا دور از تنش و اضطراب های زندگی مدرن باشید. سفر به یک ناحیه مشخص و تفریح دور از زمان از مهم ترین اصول این سفر می باشد.

با توجه به زندگی پر مشغله و پر از اضطراب این روزها، سفر کردن می تواند یکی از مهم ترین گزینه ها برای رهایی از هر گونه استرس باشد. اما جالب است بدانید که سفر در قالب یک چارچوب خاص و گردشگری کم شتاب می تواند کارساز باشد.

تجربه سفر کم شتاب

گردشگری کم شتاب چیست؟

بهتر است ابتدا درباره این بعد از گردشگری توضیحی دهیم. یکی از فرهنگ سازی ها در سال های اخیر، مختص این نوع گردشگری است. در واقع سفرهایی که از آن دور از استرس و مشغله هستید در شمار این نوع گردشگری محسوب می شوند. به عنوان مثال یک هفته به منطقه ییلاقی سفر می کنید و تمام مدت را در این ناحیه به گشت و گزار می پردازید این همان سفر منحصر به فرد و کم شتاب است.

گردشگری کم شتاب

در واقع وقتی که سفر شما همراه با یک لذت و تجربه جدید باشد، شما یک سفر کم شتاب را تجربه کرده اید. شما می توانید، مکان های جدیدی را کشف کنید و با حفظ احترام به محیط زیست از طبیعت نهایت لذت را ببرید.

در اغلب این سفرها شما تجربه زندگی با بومیان این منطقه را نیز خواهید داشت. در این سفرها شما سعی دارید با مردمان این منطقه زندگی کرده و هزینه های خود را کم کنید. یکی از اصول این سفر داشتن چک لیست طبیعت گردی بوده که در لینک با آن آشنا می شوید.

سفرهای کم شتاب ایران

  •  قاصدک 24
  •  مبل و میز

مزایای سفر کم شتاب:

همانطور که از آن نام آن پیدا است این سفرها به دور از هر گونه عجله بوده پس شما فرصت کافی برای لذت بردن از سفر را دارید. شما به دور از هر گونه استرس و یا توجه به تایم در بازارهای محلی قدم می زنید و یا به خانه های روستایی می روید و با اهالی آن صحبت می کنید. این دقیقا برعکس یک زندگی روزمره و پر شتاب است.

معرفی سفر کم شتاب

اصلی ترین مزیت اینگونه از سفرها، دور ماندن از هر گونه تنش بوده شامل ابعاد مختلفی می شود. فلسفه اصلی در اینگونه از سفرها، درک عمیق یک منطقه است. یعنی شما به یک ناحیه کوچک سفر می کنید و به خوبی به جاذبه های فرهنگی، تاریخی و طبیعی این منطقه پی می برید، درست برخلاف مسافرت هایی که چند ناحیه رفته اید و هنوز اطلاع کافی از آن ندارید.

معایب سفر کم شتاب

کدام مکان ها برای سفر کم شتاب مناسب اند؟

گردشگری کم شتاب محدود به مکان و زمان خاصی نمی باشد. شما به هر شهر یا کشوری که سفر می کنید تنها باید از اصول این سفر پیروی نمایید. به جای اینکه برنامه ریزی کنید تا به چند شهر و کشور بروید، بهتر است برای اقامت در یک مکان زمان بندی نمایید. در سال های اخیر تورهای مسافرتی زیادی راه اندازی شده که با برنامه ریزی کامل مورد توجه هستند. شما می توانید در لینک با مزایا و معایب سفر با تور آشنا شوید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.