دسته ها
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳

بیوگرافی بازیگران آتش سرد سریال پر مخاطب شبکه ۲ سیما

  • محدثه خاکشور
  • ۱۷ مهر ۱۴۰۱
  • ۰

در این مطلب شما عزیزان را با بیوگرافی بازیگران سریال آتش سرد آشنا می کنیم. این سریال در حال حاضر از شبکه دو سیما بر روی آنتن می رود.

آتش سرد یکی از سریال های محبوب با کارگردانی رضا ابوالفضلی و تهیه کنندگی علی مهام می باشد که در حال حاضر از شبکه دو سیما پخش می شود. این سریال راوی قصه ی پسری به نام فرید است که والدین او طی اتفاقی فوت کرده اند و وی اکنون نصف یک کارخانه بزرگ را به ارث برده است. محسن تاجیک شوهر عمه فرید که قیمومت او را نیز برعهده دارد؛ از ماجرای دستکاری در حساب شکرت با خبر می گردد. در این سریال بازیگران مطرح و جوان و کمتر شناخته شده ایفای نقش می کنند. در این مطلب به بیوگرافی بازیگران سریال آتش سرد می پردازیم.

آشنایی با بیوگرافی بازیگران آتش سرد

بیوگرافی بازیگران آتش سرد

این سریال ۳۰ قسمتی که کارگردانی آن را رضا ابوالفضلی و تهیه کنندگی علی مهام و نویسندگی آن را نازنین فرخلو محسن سرتیپی بر عهده دارد, از شبکه دو سیما پخش می شود. تیتراژ پایانی آن را سالار عقیلی اجرا می کند که اولین بار در تاریخ ۱۴۰۱/۷/۹ از شبکه دو سیما به روی آنتن رفت. در این سریال بازیگران بسیاری همچون مهدی سلوکی، پویا امینی، عبدالرضا اکبری، فریبا متخصص، پرهام امینی، مهسا کرامتی، سارا احمدیان، جعفر دهقان، پرویز فلاحی پور، یلدا قشقایی، شیوا خسرومهر، مریم موسویان، سودابه علیپور، شاهد احمدلو، کامران ملکی، بهزاد خداویسی، امیرعلی موسوی، نسیم سروش، مرتضی ضرابی، حسین رهنما، طه رهنما، ستاره حیدرآبادی، عاطفه شاکری، رومینا حاجی حسنی، رومیسا طاهری، علی دهقانی، فریبا قدرتی، میلاد شوریده، حسین حاجیعلی، آرش احمدی، سمیرا چراغی، حمید عرب سرخی، حمید شکوهی فر نقش آفرینی می کنند که در ادامه مختصری از زندگینامه برخی این عزیزان را شرح می دهیم.

عبدالرضا اکبری

عبدالرضا اکبری در تاریخ چهاردهم فروردین ماه سال ۱۳۳۲ در کرمان متولد شد، او دارای تحصیلات دکترای هنر از بنیاد علوم و فنون می باشد. در سال ۱۳۴۷ با بازی در گروه تئاتر نجف آباد آغاز به بازیگری نمود. حضور در فیلم سینمایی زندان دوله تو در سال ۱۳۶۳ شروع حرفه ای وی و بازی در سریال بی پناه باعث مشهور شدن و پیشرفت او گردید. او ازدواج نموده و از این ازدواج صاحب دو فرزند پسر می باشد.

آشنایی با زندگینامه بازیگران مجموعه تلویزیونی آتش سرد

فریبا متخصص

این بازیگر در یک مرداد ماه سال ۱۳۴۰ در بروجرد لرستان به دنیا آمد. وی تحصیلاتش را در رشته ی جامعه شناسی به پایان رساند و در سال ۱۳۵۹ با نقش آفرینی در نمایش مروارید وارد عرصه ی تئاتر و هنرپیشگی گردید. در سال ۱۳۶۳ با بازی در فیلم سینمایی شب مکافات کار خود را به صورت جدی و حرفه ای در پیش گرفت و با بازی در سریال «در چشم باد» در سال ۸۲ مشهور و شناخته شد. او ازدواج کرده که حاصل این ازدواج ۱ فرزند پسر به نام پوریا می باشد.

  •  آرون گروپس

بیوگرافی بازیگران سریال در حال پخش آتش سرد

مهسا کرامتی

بازیگر خانم جوان ایرانی در سال ۱۳۶۳ در تهران به دنیا آمد. تحصیلاتش را در رشته مدیریت بازرگانی به اتمام رساند و در سریال خانه ابری در سال ۱۳۶۵ فعالیت خود را آغاز نمود. بازی جدی و حرفه ای او به سال ۱۳۶۹ و سریالی به نام «تویی که نمی شناختمت» باز می گردد. اما مشهور شدن و شناخته شدن او مربوط به ایفای نقش در سریال خط قرمز در سال ۸۰ است. او همسر سابق راما قویدل کارگردان ایرانی می باشد.

بیوگرافی هنرپیشگان سریال آتش سرد

پرویز فلاحی پور

این بازیگر در پنجم بهمن ماه سال ۱۳۳۶ در تهران به دنیا آمد. او تحصیلات خویش را در رشته زبان خارجه به پایان رسانده و سپس به گروه تئاتر پیش از انقلاب پیوست و بازی خود را آغاز نمود. آغاز کار هنری او به صورت جدی و حرفه ای سریال «فردا دیر است» در سال ۱۳۷۶ برمی گردد. او بازی در سریال شب دهم در سال ۸۰ مشهور گردید. او متاهل است که همسر وی درگذشته است.

آشنایی با زندگینامه بازیگران مجموعه تلویزیونی آتش سرد

مهدی سلوکی

در چهاردهم خرداد سال ۱۳۶۱ در اصفهان به دنیا آمد، او تحصیلاتش را در رشته ی دیپلم گرافیک هنرستان به پایان برد و با بازی در سریال چراغ های خاموش در سال ۸۰ فعالیت هنری و بازیگری خود را آغاز نمود، اما با بازی در فیلم سینمایی «سرگیجه» در سال ۸۴ فعالیت حرفه ای خود را شروع نمود. با بازی در سریال نرگس در سال ۸۵ به شهرت نسبتا خوبی دست پیدا کرد. در سال ۹۳ او ازدواج نمود و متاهل است.

جعفر دهقان

در ۲۱ ماه فروردین سال ۱۳۳۹ در تهران به دنیا آمد. او دارای مدرک تحصیلی دیپلم هنرستان فنی می باشد که در سال ۱۳۵۱ با بازی تئاتر فعالیت خود را آغاز نمود. شروع حرفه ای او به سال ۱۳۶۰ در فیلم سینمایی توجیه باز می گردد. ولی شهرت با بازی در سریال مردان آنجلس در سال ۷۵ صورت گرفت. او ازدواج کرده که حاصل این ازدواج دو فرزند (۱ دختر و ۱ پسر) می باشد.

آشنایی با زندگینامه بازیگران مجموعه تلویزیونی آتش سرد

شیوا خسرومهر

خانم خسرومهر در ۲۴ آبان ماه سال ۱۳۵۰ در سبزوار به دنیا آمد. او دارای مدرک کارشناسی رشته بازیگری از دانشگاه هنرهای زیبا است. فعالیت خود را با تئاتر در سال ۱۳۵۵ آغاز نمود و به صورت حرفه ای در سال ۱۳۷۸ با بازی در سریال کاشانه ادامه داد. او که بازی را تنها در سن ۵ سالگی شروع کرده بود, در سال ۱۳۸۳ با رفتن به روی صحنه در نمایش کابوس خیابان هفدهم مشهور شد. او از همسر سابق خود صاحب ۱ دختر است.

بیوگرافی هنرپیشگان سریال آتش سرد

سارا احمدیان

سارا احمدیان در ۲۵ ماه فروردین سال ۱۳۶۳ در تهران به دنیا آمد. او دارای مدرک کارشناسی رشته حسابداری است. با بازی در تله فیلم ستاره های دنباله دار در سال ۱۳۸۹ قدم در عرصه بازیگری گذاشت و با بازی در فیلم سینمایی «بندر عباس» در سال ۹۳ فعالیت خود را به صورت جدی در پیش گرفت. چند سال پس از آغاز به کار حرفه ای و جدی خود در سال ۹۷ با نقش آفرینی در سریال خانه مادری مشهور و شناخته گردید. به نظر می رسد که او هنوز ازدواج نکرده است.

آشنایی با بیوگرافی بازیگران آتش سرد

پویا امینی

او در ۱۵ ماه اردیبهشت سال ۱۳۵۶ در تهران به دنیا آمد. او دارای مدرک کارشناسی رشته کارگردانی نمایش است. با بازی در تئاتر دانشجویی فعالیت هنری خود را شروع کرد و با بازی در سریال در قلب من در سال ۱۳۷۶ به صورت حرفه ای به کار خود ادامه داد. در سال ۸۰ با حضور در مجموعه تلویزیونی خط قرمز مشهور شد. یکسال بعد از شهرت خود با همکلاسی خویش به نام بیتا بجانلی ازدواج نمود.

آشنایی با زندگینامه بازیگران مجموعه تلویزیونی آتش سرد

بهزاد خداویسی

در دوازدهم ماه فروردین سال ۱۳۴۴ در تهران به دنیا آمد. او دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته ی تهیه و تولید می باشد که با نقش آفرینی در فیلم سینمایی تحفه ها در سال ۶۶ آغاز به کار نمود. در سال ۷۱ در سریال چمدان جلوی دوربین رفت و این اولین فعالیت حرفه ای او بود. در سال ۱۳۷۵ بود که آقای خداویسی با بازی در سریال روزگار جوانی و سرنخ مشهور شده و مورد توجه قرار گرفت. او دو بار ازدواج نموده که اولین ازدواج او ناموفق و ختم به جدایی شده است، پس از آن دوباره در سال ۹۴ ازدواج کرده است.

زندگینامه بازیگران سریال آتش سرد

شاهد احمدلو

شاهد احمدلو در هشتم آذر ماه سال ۵۳ در تهران به دنیا آمد. او دارای مدرک کارشناسی رشته نقاشی از دانشگاه آزاد است. فعالیت هنری خویش را در سال ۶۳ با حضور در تئاتر دانش آموزی در دوران تحصیل آغاز نمود، ولی در سال ۶۶ یعنی سه سال بعد به صورت حرفه ای و جدی در فیلم سینمایی «سرب» مقابل دوربین رفت. او در سال ۱۳۶۸ در فیلم سینمایی دندان مار مورد توجه قرار گرفت. این بازیگر پس از ازدواج ناموفق اول خود برای بار دوم در سال ۹۶ تجدید فراش کرد.

آشنایی با بیوگرافی بازیگران آتش سرد

مرتضی ضرابی

در بیوگرافی مرتضی ضرابی از دیگر بازیگران سریال آتش سرد آمده است که او در سیزدهم ماه اردیبهشت سال ۱۳۳۵ به دنیا آمد و فعالیت هنری خود در زمینه بازیگری را در سال ۱۳۶۵ با بازی در فیلم سینمایی «ماموریت» آغاز نمود. او در کنار ایفای نقش در زمینه گریمور نیز فعالیت داشت.

بیوگرافی بازیگران سریال در حال پخش آتش سرد

یلدا قشقایی

یلدا قشقایی با اسم کامل یلدا سلیمان جود قشقایی در خرداد ماه سال ۵۱ در آبادان به دنیا آمد. او دارای مدرک تحصیلی مهندسی کامپیوتر از دانشگاه اصفهان در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ادبیات از دانشگاه تهران است. شغل او هنرپیشگی بوده که از ایل قشقایی و از قبیله کشکولی می باشد.

زندگینامه بازیگران سریال آتش سرد

در این مطلب بیوگرافی بازیگران سریال آتش سرد را با یکدیگر مرور می کنیم. امیدواریم مورد توجه تان واقع شده باشد. همچنین برای آشنایی با بیوگرافی بازیگران سریال یاغی، بیوگرافی بازیگران سریال کین پورش، بیوگرافی بازیگران سریال آفتاب پرست  می توانید بر روی لینک ها کلیک کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *