دسته ها
دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

آبشار ماهاران و چشم اندازهای زیبای پیرامون آن

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۰ مهر ۱۴۰۱
  • ۰

آبشار ماهاران یکی از آبشارهای دیدنی بوده که چشم اندازهای زیبایی دارد. این آبشار در استان آذربایجان شرقی و در شهر جلفا واقع شده است. چشم اندازهای این آبشار بسیار سرسبز می باشد.

چایران سرزمینی پر از جاذبه های دیدنی بوده که با برخورداری از چشمه ها و آبشارهای وسیع برای گردشگران شناخته شده است. یکی از مهم ترین آبشارهای این کشور آبشار ماهاران هستند. این آبشارها امروزه از دیدنی های جلفا بوده و چشم اندازهای زیبایی دارند.

چشمه های ماهاران

معرفی آبشار ماهاران

جلفا شهری در استان آذربایجان شرقی بوده که از جاذبه های زیادی برخوردار است. این شهر دارای جاذبه های زیادی دارد و از جمله دیدنی های آن می توان به آبشار مرتفع آن اشاره کرد. این آبشار دارای چشمه های بزرگ و کوچکی بوده و در ارتفاعات آن می توانید، علفزارهای متعددی را مشاهده کنید. این آبشار از مکان های دیدنی آذربایجان شرقی است.

نمایی از ماهاران

ویژگی های آبشار:

این آبشار بیش از ۱۵ متر ارتفاع داشته و در کنار رود ارس قرار دارد. از مهم ترین ویژگی های این آبشار می توان به سرسبزی مراتع اطراف آن اشاره کرد. برای بازدید از این آبشار مرتفع باید به نزدیکی روستای قشلاق سفر کنید. این روستا یک منطقه محافظت شده با طبیعت زیبا و تنوع زیستی بالا است.

طبیعت ماهاران

طبیعت آبشار:

ویژگی های طبیعی و سرسبزی این منطقه می تواند توجه گردشگران زیادی را جلب کند. دامنه های این آبشار سرسبز بوده و در ارتفاعات آن نیز علفزارهای وحشی یافت می شوند. این مناظر دارای چشم اندازهای وسیعی بوده و طراوت زیادی به مناظر اطراف بخشیده است. این نواحی تنوع اقلیمی نیز دارد. سفر به این منطقه در فصل های مختلفی از سال می تواند، تجربه عالی باشد.

  •  بلیط کیش
  •  مبل و میز

آبشار زیبای ماهاران

این آبشار دارای چشمه های متعددی بوده که موجب سرسبزی مراتع اطراف شده است. شما می توانید در این نواحی از مراتع حاصلخیزی دیدن کنید. درختان و گل هایی که در اطراف این منطقه قرار دارد، می تواند مورد توجه باشد. این نواحی در فصل های مختلفی از سال دارای جاذبه های زیادی است و شما می توانید در فصل تابستان مناظر سرسبزتری از این آبشارها را بازدید کنید.

این نواحی در فصل بهار پر از گل های بهاری و شکوفه های رنگی است که چشم اندازهای آن را دو چندان کرده اند. در فصل زمستان نیز با پوشید شدن این ارتفاعات از برف می توانید، مناظر شگفت انگیزی را مشاهده کنید. این منطقه دارای باغ های وسیعی بوده که علت سرسبزی مناظر آن هستند.

آب های وسیع ماهاران

جاذبه های آبشار:

آبشار ماهاران یکی از آبشارهای بسیار زیبایی بود که اوج زیبایی آن در تابستان است. رویش لاله ها، گل های وحشی و انواعی از درختان در این نواحی موجب شده تا توجه گردشگران زیادی جلب شود. بخش وسیعی از زیبایی های این آبشار در قلعه عل بیگ، کوهستان کنتال و … قرار دارد. اگر اهل طبیعت گردی و کوهنوردی هستید، می توانید سری به این نواحی بزنید.

اقامت در این ناحیه نیز امکان پذیر است. شما می توانید به نزدیکی جلفا رفته و در این شهر اقامت داشته باشید. این آبشار یکی از دیدنی های جلفا به شمار می آید و شما می توانید بیشتر با زیبایی های این آبشار آشنا شوید. همانطور که می دانید مکان های دیدنی جلفا مکان های گردشگری زیادی دارد که می توانید از آن ها بازدید نمایید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.