دسته ها
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲

تا کردن آستین پیراهن با روش های متفاوت

 • محدثه خاکشور
 • ۱۴ شهریور ۱۴۰۱
 • ۰

تا کردن آستین پیراهن ایده ای خلاقانه و در عین حال ساده است که با وجود اختصاص دادن زمانی کم و هیچ هزینه و تکنیکی سخت می توانید به استایل خود زیبایی و جذابیت ببخشید.

تا کردن آستین پیراهن یکی از کارهایی است که بسیاری از مردان به منظور خارج شدن استایل خود از فرم رسمی و داشتن استایلی اسپرت انجام می دهند. پس دکمه های سرآستین را باز نموده و آستین لباس را از قسمت مچ تا آرنج به طرف بالا بکشند. به علت های گوناگون زیادی ممکن است مردان آستین های خود را تا بزنند؛ مثلا در گذشته که تا زدن آستین برای دعوا بود، یا حتی تا زدن برای انجام کاری؛ ولی در حال حاضر تا کردن آستین پیراهن می تواند برای تغییر در نوع تیپ و پوشش نیز صورت گیرد. تا کردن آستین هم قوانین و اصولی دارد که بهتر است با آن آشنایی داشته باشید. در این مطلب تا کردن آستین پیراهن با روش های متفاوت را به شما آموزش می دهیم.

تا کردن آستین لباس برای زیبایی بیشتر

تا کردن آستین پیراهن برای داشتن استایل اسپرت زیبا

تعدادی از مردان می خواهند با تا کردن آستین های بلند یک پراهن، به جای تیپ رسمی و یکدست برخی موااقع نیز استایلی اسپرت داشته باشند. همانطور که گفته شد روش و شکل های متفوتی برای تا کردن آستین پیراهن وجود دارد که متناسب با شرایط و البته نوع لباسی که پوشیده اید باید انتخاب گردد. به عنوان مثال موقع رفتن به پارک به شکلی متفاوت با موقع قرار ملاقات مهم کاری باید آستنی را تا بزنید.

روش های متفاوتی برای تا کردن آستین پیراهن

تا زدن آستین پیراهن برای تنوع بخشیدن به استایل مردانه

روش ۱:تا کردن به مدل کلاسیک

ابتدا دکمه های سرآستین را باز نمایید.

اموزش 4 روش ساده و کاربردی برای تا کردن آستین پیراهن

 • آرون گروپس
 • مبل و میز

آستین پیراهن را از بخش برش جداکننده مچ آستین را جدا نموده، تا بزنید.

تا کردن آستین پیراهن برای خارج شدن از استایل رسمی

تای دیگری بر روی مچ آستین زده و حواستان باشد که پف نکرده و یا چروک نشود.  جهت مرتب نمودن سرآستین پیراهنتان تا بالای آرنج تا نزنید, در انتها لازم است فقط ۱/۳ دست های شما دیده شود. نکته ای که بهتر است رعایت کنید این است که تا کردن را تا بالای آرنج ادامه ندهید.

تا کردن آستین پیراهن برای داشتن تیپ اسپرت زیبا

تا کردن آستین لباس برای داشتن استایل اسپرت

۳ مرتبه تا کردن تعدادی است که در این روش نیاز است. پس آن یکی آستین را نیز به همین صورت تا کنید و مطمئن گردید که آستین ها با یکدیگر دارای تقارن باشند.

تا کردن آستین پیراهن با استفاده از چند روش و چند تکنیک

روش ۲: سرآستینی

ابتدا دکمه های سرآستین را باز نمایید. سر آستین را ۵.۲ سانتیمتر بالای ارنج تا کنید. البته بسته به سایز پیراهن، این اندازه ها نینز متفاوت می باشند.

تا کردن آستین لباس برای داشتن استایل اسپرت

بعد از بخش پایین تای دیگری کنید. نکته این که موقع مچ آستین به طور کامل گرفته نشود و مقداری از مچ آستین دیده شود. زیرا در این روش می خواهیم سر آستین ها دیده شود.

تا زدن آستین پیراهن با استفاده از چند روش و چند تکنیک

تا کردن آستین پیراهن با استفاده از چند روش و چند تکنیک

همه ی مرحله ها را برای آن یکی آستین انجام داده و توجه کنید تقارن در آنها رعایت شده باشد.

اموزش 4 روش ساده و کاربردی برای تا کردن آستین پیراهن

روش ۳: مدل مستر

ابتدا آستین را تقریبا ۲ برابر پهنای آن به طرف بالا برگردانید. و چین و چروک های آن را صاف نمایید. سپس از ته آستین یک تای دیگر زده به طوری که دکمه سر آستین را پوشانده و تنها ته بالای سرآستین نشان داده شود.

چنانچه لایه ی داخلی سرآستین طرح و یا رنگی متفاوت دارای تضاد دارد، تنها بخشی از آن را نمایش داده و مابقی بخش ها را پوشش دهید. برای باز شدن چین خوردگی و چروک پارچه، لبه بالایی سرآستین را گرفته و به سمت پایین بکشانید. اگر داخل آستین طرح و یا رنگی در تضاد با طرح و رنگ پیراهن داشته باشد، با تا کردن آن به این مدل کنتراست چشمگیری ایجاد می شود.

این مدل تا کردن آستین از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد که به چند مورد از دلایل این اهمیت و محبوبیت می توان اشاره داشت: در مقایسه با سایر روش های تا زدن کمتر محدود بوده و آستین را به طور کامل از مسیر حرکت طبیعی بازو فاصله می اندازد. آستین ها ثابت و محکم می باشند. زود و آسان باز شده و پس از باز کردن نمایی مرتب و تمیز پیدا می کند.

روش ۳: مدل AIFA

در این مدل که هم آسان و هم زیبا می باشد، هدف بر دیده شدن ۱/۳ دست است. ابتدا پایین آستین را برابر پهنای سرآستین ۱ بار تا کنید. نسبتا به همان اندازه اولی و پهنای سرآستین تای دیگری نیز بزنید به طوری که تا قسمت زیر آرنج تمام شود. و اما تفاوتی که با سایر روش ها دارد، این است که در این بخش پارچه ی آستنی را صاف نکنید، زیرا باید در این مدل باید کژوال گونه صاف نشده داشته باشد.

از این مدل تا کردن آستین که خیلی هم محبوب و تایید شده است؛ می توانید با پیراهن و شلواری لی ست نمایید و دیگر اینکه اگر دارای بازوانی نازک و کوتاه هستید؛ تناسب را به تمامی اعضای بدن خود ببخشید. و اما در نهایت باید گفته شود که این روش به سادگی باز می گردد.

روش های کاربردی و زیبا برای تا زن آستین پیراهن مردانه

روش ۴: مدل پایه یا رول مبتدی

این مدل تا کردن که متناسب با پیراهن، ممکن زمان زیادی را گرفته و محدودیت حرکت دست شما را منجر شده و در نتیجه باز کردن تاهای زده شده، کار سختی باشد. ابتدا سرآستین را ۱ بار تا کنید و پارچه را در صورت وجود چروک و چین خوردگی صاف نمایید. سپس برای بار دوم و سوم و … آن را تا کنید، تا در نهایت از قسمت آرنج دست شما کمی بالاتر برود. نکته ای که لازم است به آن توجه نمایید که این مدل تا کردن برای پیراهن هایی با آستین گشادتر از دست شما خوب است.

تا کردن آستین پیراهن برای داشتن تیپ اسپرت زیبا

مواردی که پیشنهاد می شود آستنی های خود را تا نکنید:

 • چنانچه در مکان رسمی، اداره و این چنین فضاهایی حضور دارید.
 • زمانی که با ارباب رجوع، مشتری و یا کارفرما و رئیس خودتان سر و کار دارید.
 • هنگامی که در مراسم سوگواری و تدفین و یا مراسم عروسی حضور دارید.
 • موقعی که می خواهید هر کدام از سایر لباس ها همچون ژاکت و یا جلیقه و … را بر روی پیراهن خود بپوشید.
 • و اینکه پارچه های به آسانی چروک می گردند، پس در صورتی که می خواهید از این نوع لباس ها بهره ببرید، کمی با دقت تر آستین ها را تا بزنید.

تا کردن آستین لباس برای داشتن استایل اسپرت

تا کردن آستین پیراهن با استفاده از چند روش و چند تکنیک

روش تا کردن آستین پیراهن جین زنانه

ابتدا دکمه های آستین را باز نمایید. دقت کنید که پیراهن شما اتو کشیده شده و چروک نشده باشد.

تا کردن آستین پیراهن برای خارج شدن از استایل رسمی

تای بزرگی، حدودا ۲ برابر پهنای بخش کاف سرآستین پیراهن بزنید.

تا زدن آستین پیراهن برای تنوع بخشیدن به استایل زنانه

اکنون یک بار دیگر آستین را تا کنید، بخش پایینی تای اولی را بر روی بخش بالایی قرار دهید. کنج های سرآستین را از بیرون بکشید تا به این شکل هم ظاهر زیباتری پیدا کرده و هم کمتر سنگین گردد.

تا کردن آستین پیراهن برای خارج شدن از استایل رسمی

حلقه آستین تا شده را قدری بالا بکشید تا آزادی بیشتری پیدا کرده و آسان تر بتوانید دست خود را به حرکت درآورید.

تا کردن آستین لباس لی برای زنان

تا زدن آستین پیراهن جین زنانه به روشی آسان

آستین ها بخش مهمی از هر لباس محسوب می شوند که متنوع بوده و از جمله ی آن می توان به لباس های آستین کوتاه و یا آستین بلند اشاره داشت. اغلب مواقع پیراهن های دارای آستین های بلند که حالت رسمی به استایل افراد می بخشند؛ به منظور تنوع بخشیدن به استایل و ظاهر خودشان آقایان تصمیم می گیرند تا آستین های خود را تا بزنند. در مطلبی که به پایان رسید چند روش کاربردی و آسان را برای تاکردن آستین پیراهن آموزش دادیم. همچنین در صورت تمایل برای آشنایی با چگونگی جلوگیری از چروک شدن کت و شلوار و پیراهن ، ست پیراهن با شلوار کلیک کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *