دسته ها
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱

آبشار ترز سوادکوه در دل جنگل های هیرکانی سرسبز

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۹ شهریور ۱۴۰۱
  • ۰

آبشار ترز یکی از مرتفع ترین آبشارهای سوادکوه بوده شما می توانید در این نواحی از زیبایی های چشم نواز این آبشار دیدن کنید. این آبشار در نزدیکی جنگل های لفور قرار داشته و از جذابیت های زیادی برخوردار است.

اگر می خواهید به یکی از مناطق خوش آب و هوا سفر کنید، می توانید به آبشار ترز سفر نمایید. این آبشار در نزدیکی سوادکوه بوده و یک منطقه بکر برای گردشگران است. این نواحی دارای شرایط آب و هوایی بسیار مناسبی بوده و مکانی گردشگری پر جاذبه برای علاقمندان خواهد بود.

آشنایی با ترز

شگفتی های آبشار ترز

این مجموعه آبشارها در شهرستان سوادکوه بوده و در میان جنگل های هیرکانی سرسبز قرار دارد. قرار گرفتن این آبشار در میان ارتفاعات زیبا موجب جلب توجه گردشگران زیادی شده است. در اطراف این جاذبه زیبا دریاچه های بسیار وسیع و چشمه هایی پر آب قرار دارند. رودخانه های این نواحی نیز چشم اندازهای زیبایی برای گردشگران خواهد داشت. این آبشار امروزه از مکان های دیدنی سوادکوه محسوب می شود.

آبشار زیبای ترز

این آبشارها از مهم ترین جاذبه های استان مازندران بوده و شگفتی های زیادی برای گردشگران دارند. شما برای بازدید از این آبشار دیدنی باید به جنگل های لفور سفر کنید. این جنگل ها چشم اندازهای خیره کننده ای داشته و شما می توانید در این نواحی تجربه جنگل گردی عالی داشته باشید.

پیشینه آبشار:

این آبشار قدمت بالایی داشته و یکی از جاذبه های مهمی است که در میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. این آبشار به دلیل قرارگیری در جنگل های هیرکانی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. عمر این جنگل ها به ۵۰ میلیون سال پیش باز می گردد. آثاری که از دایناسورها در این نواحی یافت شده اند، نشان دهنده قدمت بالای این نواحی هستند.

جاذبه های ترز

  •  قاصدک 24
  •  بلیط کیش

در زمان های قدیم این نواحی جنگلی یکی از مهم ترین مسیرهای ارتباطی شیرگاه و قائمشهر بوده اند. در زمان سلطنت مازیان این جنگل ها یکی از مهم ترین مسیرهای ارتباطی نیز محسوب می شده اند. این جنگل های رمزآلود دارای غارها و تونل های بسیار قدیمی است که اهمیت تاریخی بالایی دارند.

جاذبه های آبشار:

یکی از مهم ترین جاذبه های این آبشار دیدنی تماشای آبشار مرتفع آن و نواحی جنگلی اطراف است. آبشار ترز طبیعتی بکر و خارق العاده برای گردشگران دارد. این آبشار در شهرستان سوادکوه و در منطقه جنگلی لفور واقع شده است. در مسیر این آبشار می توانید از جاذبه های بسیار متنوعی دیدن کنید. رودخانه، دشت، دریاچه، جنگل و … از مهم ترین جاذبه هایی هستند که شما امکان بازدید از آن را خواهید داشت.

آب های ترز سوادکوه

این جنگل ها از مکان های دیدنی مازندران بوده و جذابیت های زیادی برای گردشگران دارد. این آبشارها دارای چشم اندازهای بسیار خیره کننده ای برای گردشگران می باشد و شما در طی مسیر رسیدن به آن می توانید از جاذبه های دیگری نیز دیدن کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.