دسته ها
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱

تنگه چاهکوه قشم با صخره های مرتفع و تندیس های طبیعی زیبا

 • سمیه نیک فرجام
 • ۲۴ مرداد ۱۴۰۱
 • ۰

تنگه چاهکوه قشم یکی از جاذبه های دیدنی و تفریحی در قشم است که شما می توانید از جاذبه های آن دیدن کنید. این تنگه دارای صخره های مرتفع و تندیس های متعددی است که از جنس آهک هستند.

یکی از عجایب هفتگانه دنیا که به عنوان یک جاذبه توریستی نیز شناخته می شود، تنگه چاهکوه قشم می باشد. این نواحی گرمسیری دارای جاذبه های زیادی است و شما تنها در فصل های خنک سال می توانید به این مناطق سفر کنید. این تنگه دارای صخره های مرتفع و تندیس های بسیار عظیم می باشد.

زیبایی چاهکوه

شگفتی های تنگه چاهکوه قشم

تندیس ها و صخره های مرتفعی که در این تنگه مشاهده می کنید، به شکل طبیعی ایجاد شده اند، اما افسانه های متعددی درباره این بناها وجود دارد. این تنگه از شگفتی های زیادی برای گردشگران برخوردار است و وجود افسانه های متعدد در این باره زیبایی و جذابیت آن را دو چندان کرده است. این تنگه امروزه از دیدنی های قشم می باشد.

 • بلیط کیش
 • چکاد بام

تنگه مشهور چاهکوه

بررسی تاریخچه تنگه:

همانطور که اشاره شد، تندیس های موجود در این تنگه در طی سالیان سال و به طور طبیعی ایجاد شده است. فرسایش سنگ های رسوبی نیز یکی دیگر از علت های ایجاد چنین تندیس های عظیمی می باشد. طبق پیشینه تاریخی این تنگه به عنوان دره مقدس نیز شناخته شده است. در گذشته آب این تنگه را برای شفای بیماران استفاده می کرده اند.

تنگه چاهکوه

این تنگه در ابتدا عریض بوده و ارتفاع دیواره های آن نیز بسیار زیاد بوده است. علت کم نور بودن دره نیز ارتفاع بالای آن می باشد. در کف این دره می توانید چاه های عمیقی مشاهده کنید که محل جاری شدن آب ها است. هر چه در این دره پیش روی کنید، مسیر برای شما صعب العبورتر خواهد شد. این تنگه دارای بخش های مختلفی است که در ادامه با آن آشنا می شوید.

 • مبل و میز
 • قاصدک 24

تنگه چاهکوه قشم

زیبایی های تنگه:

تنگه چاهکوه قشم از زیبایی های بسیار زیادی برای گردشگران برخوردار است. در این تنگه حفره هایی بیضی و کروی شکل گرفته اند که بازدیدکنندگان زیادی دارد. این نواحی مختص علاقمندان به صخره نوردی است. بخش هایی از این دره محل ذخیره و نگهداری از آب های شیرین و آشامیدنی هستند. با قدم برداشتن در میان دره های مرتفع این تنگه می توانید اشکال زیبایی را مشاهده کنید.

دره چاهکوه

جنس سنگ های موجود در این دره رسوبی و آهکی بوده به همین دلیل استحکام بالایی دارند. این تنگه در سده های اخیر یکی از مهم ترین منابع آب شیرین بوده است. این نواحی دارای پوشش های گیاهی خاصی نیز می باشد. درخت و درختچه های موجود در این دره نیز اهمیت زیادی دارند. این نواحی دارای شرایط آب و هوایی استوایی می باشد. این تنگه دارای گونه های گیاهی و جانوری مختلفی است.

صخره های چاهکوه

تفریحات تنگه:

این تنگه دارای جاذبه های تفریحی زیادی برای گردشگران می باشد. شما علاقمندان در راهنمای سفر به قشم می توانید با جاذبه های این تنگه نیز آشنا شوید. این نواحی دارای امتیازات صخره نوردی و دره نوردی است. سرویس بهداشتی، سوپرمارکت، اقامتگاه، رستوران و … از دیگر امتیازات این منطقه می باشد.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.