دسته ها
دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

جزیره سبز استرالیا با طبیعت استثنایی و زیبا

 • شقایق ایران دوست
 • ۱۴ مرداد ۱۴۰۱
 • ۰

جزیره سبز استرالیا بسیار زیبا می باشد و یکی از مکان های دیدنی و تفریحی استرالیا به حساب می آید. برای شناخت بیشتر این جزیره تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

جزیره سبز استرالیا یکی از زیباترین جزایر در سطح کره زمین می باشد و اگر قصد سفر به استرالیا را دارید به شما پیشنهاد می دهیم که حتما از این جزیره زیبا نیز دیدن نمایید. در ادامه شما را بیشتر با این جزیره آشنا می کنیم و اطلاعاتی بسیار مفید را برایتان بررسی می کنیم.

دیدن از جزیره سبز استرالیا

 • بلیط کیش
 • تصفیه آب خانگی

معرفی جزیره سبز استرالیا

این جزیره در محل کوئینزلند در استرالیا قرار دارد و توسط یک سری از صخره های مرجانی تسخیر شده است. این جزیره را باید در روز ببینید تا متوجه زیبایی آن شوید. در این جزیره یک تفریحگاه با ۴۶ اتاق تعبیه شده است و از قدمت این جزیره می توان به ۶۰۰۰ سال قبل اشاره کرد. در این جزیره آب شیرین وجود ندارد و مردم بومی این منطقه بلیان کره اند که جزیره کنونی تنها یک چهارم از جزیره قبلی می باشد و اکنون تنها سیل مرجانی بخش شمالی این جزیره را در بر می گیرد.

حوادث این جزیره

اولین فرد غیر بومی که در این جزیره به زندگی کردن پرداخت فردی به نام جیمز ستون ویت ماین بود و در سال ۱۸۵۷ ایستگاه دخانیات را ایجاد نمود. نخل هایی که در این جزیره کاشته شدند برای اولین بار در سال ۱۸۹۹ بود و غذای ملوانانی که به این جزیره می رسیدند را تامین می کرد. یکی از مهم ترین سرگذشت های این جزیره در مورد جانستون و همکارانش می باشد که در در قایق پلیس خود را به این جزیره رساندند و نیکوکار را در این جزیره رها کرده و آتش زندند. این کار در محلی به نام خلیج ترینیتی انجام شد و زمانی که این فرد به این جزیره وارد شد مورد استقبال زیاد سیاهپوستان قرار گرفت ولی او بعد از طی مسافتی در این بخش یک گروه دیگر از افراد را با شلیک گلوله کشت. وی همچنین رهبر گروهی دیگر از مردم بومی که در این جزیره زندگی می کردند را کشت زیرا در برابر او از خود مقاومت نشان دادند.

جزیره سبز استرالیا

از دیگر حوادثی که در این جزیره رخ داده داست در سال ۱۸۷۳ می باشد که چهار کارگر که یکی از آن ها جیمز مرکر می باشد توسط کارگران مطبوعاتی در این جزیره به قتل رسیدند و بومیان جزیره به دلیل این کار خود از جیره غذایی محروم شدند و برای اعتراض ناظران خود را به قتل رساندند.

 • چکاد بام
 • مبل و میز

از قرن بیستم به بعد دیگر این محل یکی از محل های بسیار خوب برای گردشگران بوده است و بیشتر درآمد افراد بومی از همین طریق می باشد. ابتدا در ابتدای دهه ۱۹۳۰ یک خانه ساخته و در سال ۱۹۵۴ یک رصد خانه در زیر آب نصب گردید.

در ابتدای سال ۲۰۰۱ یک کارخانه مامور شد تا آب شیرین این جزیره را تامین نماید و این کار خانه حدودا ۵۰ الی ۶۰ کیلو لیتر در روز می تواند آب آشامیدنی تهیه کرده و زباله های شور را به دریا ببرد.

جزیره استرالیا

دسترسی به جزیره

برای این که به این جزیره بروید می توانید از روش های متفاوتی استفاده کنید و این جزیره بسیار مجهز می باشد. جزیره سبز استرالیا از طریق دریایی و هوایی قابل دسترسی می باشد و شما می توانید به راحتی به آن جا بروید.

در ادامه می توانید سایر دیدنی های استرالیا را مانند جزیره سانتورینی و جزیره گوام را مشاهده کرده و اطلاعات خود را در رابطه با این قاره کوچک افزایش دهید و اگر می خواهید به آن جا سفر کنید باید آگاهی خود را افزایش دهید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.