دسته ها
دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

پارک ایران کوچک شاهکار هنری و فرهنگی کرج

 • سمیه نیک فرجام
 • ۱۸ تیر ۱۴۰۱
 • ۰

پارک ایران کوچک یک پارک فرهنگی با جاذبه های زیبایی است که در نواحی کرج قرار دارد. این پارک ویژگی های فرهنگی زیادی برای گردشگران دادر که در این بخش با آن آشنا می شوید.

یکی از پارک های دیدنی با سبک متفاوت و متنوع در نواحی کرج، پارک ایران کوچک می باشد. شما با قدم زدن در این پارک انگار ساعاتی را در ارگ بم سپری می کنید. بخش هایی دیگر از این پارک نیز همانند بازار سعدالسلطنه قزوین به طراحی درآمده اند.

ایران کوچک در کرج

معرفی پارک ایران کوچک

این پارک پیش از هر چیز سعی دارد، تنوع فرهنگی را در ایران به نمایش بگذارد. در واقع در این پارک نوعی بازسازی از زیستگاه های ایرانی را مشاهده خواهید کرد. این پارک زیبا علاوه بر این دارای ویژگی های دیگری همچون جاذبه های دیدنی نیز می باشد.

 • تصفیه آب خانگی
 • بلیط کیش

پارک ایران کوچک

هدف از تاسیس پارک:

همانطور که اشاره شد، این پارک برای نشان دادن تنوع فرهنگی ایرانیان بنا شده است. هدف پارک این است تا در یک گشت و گزار خانوادگی بتوانید با اقوام مختلف ایرانی از نزدیک آشنا شوید. شما با سفری کوتاه به این پارک و بررسی زیبایی های آن می توانید تجربه ای جذاب داشته باشید. در سفر به این نواحی می توانید از دیگر مکان های کرج نیز دیدن کنید.

ایران کوچک را بشناسید

بازدید از پارک:

این پارک ویژگی های منحصر به فردی را به خود اختصاص داده است که شما امکان بازدید از آن ها را خواهید شد. این پارک دارای ۷ هکتار مساحت بوده و ۸۰ درصد از عناصر به کار رفته آن مربوط به فرهنگ و هنر هستند. برخی از این آثار نمونه سازی شده و آثار اصلی آن ها عظیم تر و زیباتر هستند.

 • چکاد بام
 • قاصدک 24

نمای ایران کوچک

با قدم زدن در بخش های مختلفی این پارک فرهنگی می توانید با سکونتگاه های اقوام مختلف ایرانی نیز آشنا شوید. سکونتگاه های یزدی، اصفهانی، گیلانی، شیرازی، خراسانی و … در این مجموعه قابل مشاهده می باشد. در این پروژه زیستگاه ۱۲ استان به تصویر کشیده شده است که شامل سیاه چادرهای اقوام بختیاری می باشد.

آشنایی با ایران کوچک

بخش های مختلف پارک:

از مهم ترین آثار و مجموعه های فرهنگی که در این پارک قابل مشاهده می باشد، می توان به ارگ بم کرمان، روستای شاهسون اردبیل، روستای ابیانه، آب انبار یزد، آسیاب بادی خراسان جنوبی، ساباط استان مرکزی، کندوان تبریز، بازار سعد السلطنه قزوین و … اشاره نمود.

سازه های ایران کوچک

اهمیت پارک:

پارک ایران کوچک برای گردشگران اهمیت زیادی دارد. این پارک نه تنها یک شاهکار هنری است بلکه اهمیت فرهنگی بالایی دارد. این پارک نماد هویتی کرج بوده و در میان آثار ملی ایران نیز به ثبت رسیده است. برای بازدید از این پارک فرهنگی زیبا می توانید از ساعت ۷ و نیم تا ۲۳:۳۰ به پارک مراجعه نمایید.

این پارک امروزه از دیدنی های اطراف تهران برای گردشگران است و جذابیت های بسیار زیادی برای علاقه مندان دارد. شما علاقه مندان در لینک با جاذبه های بیشتری از این منطقه آشنا می شوید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.