دسته ها
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲

طراحی ورودی مینیمال با نورپردازی مناسب و تزیینات شیک

  • محدثه خاکشور
  • ۱۲ تیر ۱۴۰۱
  • ۰

در این مطلب طرح های زیبا و شیکی از طراحی ورودی مینیمال را به منظور آشنایی شما علاقه مندان عزیز به تصویر می کشیم. اگر خواهان داشتن منزلی به این سبک هستید، لازم است تا اصول و نکات طراحی این سبک را در تمامی بخش ها رعایت و به کار ببرید.

مینیمال سبکی که اساس آن سادگی بوده و امروزه در تمامی دنیا دیده می شود و این به کارگیری در حال افزایش و گسترش محبوبیت بالایی را توانسته به خود اختصاص دهد. شروع و شکل گیری این سبک به دهه ی ۱۹۶۰ باز می گردد که تقریبا در دهه ی ۱۹۸۰ به دنیای طراحی و معماری راه یافت. البته که اصالت اولیه ی آن به ژاپن می رسد, ولی با تلفیق شدن با سایر سبک های طراحی موفق شده تا به شکل بهتر و زیباتری تکامل بیابد. در بخش های مختلف منزل می توان از این سبک بهره برد که در این مطلب تصمیم داریم ایده های جالب و کاربردی از طراحی ورودی مینیمال را به عرصه ی حضور بکشانیم.

طرح هایی جذاب و زیبا طراحی ورودی مینیمال

ایده هایی زیبا و در عین حال ساده از طراحی ورودی مینیمال

سادگی و اصل بودن دقیقا موردی است که سبک مینیمالیستی را شکل می دهد. عده ای کارشناسان این سبک را گونه ای از طراحی داخلی عنوان می کنند که بر کارکرد و هارمونی عنصرهای گوناگون در محیط اصرار می ورزد و بی نظمی یا به بیانی عنصرهای طراحی غیر الزامی را می کاهد تا محیطی آرام و آسوده را ایجاد نماید. طبق گفته ی آنان معمولا تنها چند عنصر جهت برجسته نمودن یک محیط لازم می باشد.

طرح هایی جذاب و متفاوت از طراحی ورودی مینیمال

مینیمال برای ورودی منزل

در هر منزلی طراحی ورودی حکایت از سبک و شیوه طراحی و دیزاین ساکنان آن دارد. در واقع برداشتی که افراد هنگام وارد شدن به منزل شما به دست می آورند، بسیار مهم بوده و به نوعی نقش بسته رد ذهن آنها می باشد.

اغلب حرف از طراحی و چیدمان ورودی منزل که می شود، ذهن ها دستخوش مواردی مانند جای دادن لوازمی مانند لباس و کفش می شود؛ اما چیدمان این بخش فراتر از این حرف ها بوده که در اهمیت هم پای دیزاین دیگر قسمت های منزل مورد توجه قرار می گیرد.بر خلاف تصوری که اغلب برای زیبا کردن فضا از ریخت و پاش و وسایل و اکسسوری های زیاد استفاده می کنند, راز داشتن یک طراحی بی عیب و نقص و زیبا در شیک و ساده بودن آن نهفته است.

  •  مبل و میز
  •  آرون گروپس

چیدمان و دیزاین ورودی مینیمال به شکلی زیبا

– نورپردازی

از جمله برترین شیوه ها جهت اجرای دیزاینی شیک به سبک مینیمال در قسمت ورودی منزل، بیشترین بهره بردن از نور اعم از نور طبیعی و یا نور مصنوعی است. نورپردازی مناسب قادر است محیط را شفاف و بزرگ نماید. دیوارهای سفید و آینه های بزرگ در طراحی ورودی می تواند محیط را درخشان و پرنورتر کرده و توجه عموم را جلب نماید.

ایده های شیک و ساده طراحی ورودی مینیمالیستی

– پرهیز از شلوغی در دیزاین دیوار

اگر قصد طراحی مینیمال در راهروی خود دارید، یکی از ایده ها دوری از شلوغی و خلوت کردن ورودی منزل می باشد. مثلا تنها به استفاده از آینه ای کوچک بر روی دیوار و نصب شلفی ساده و در عین حال شیک جهت قرار دادن لوازم در قسمت ورودی بسنده کنید.

در صورت تمایل به استفاده از یک کنسول بهتر از مدل ساده و جمع و جور آن بهره ببرید.

ایده های زیبا و ساده طراحی ورودی مینیمالیستی

– ترکیب رنگی کاربردی و ساده

خاکستری و طیف های رنگی مختلف آن انتخاب فوق العاده ای برای اجرای سبک مینیمال در بخش ورودی می باشد.اگر تمایل دارید تا در چیدمان و دیزاین ورودی منزل خود از یک ترکیب جادویی بی نظیر بهره ببرید؛ می توانید از ترکیب رنگ سفید و خاکستری استفاده نمایید.

و اگر در طراحی این بخش از آینه های بزرگ بهره ببرید و نور به میزان لازم در این محیط وجود داشته باشد, حضور رنگ های خنثی حس پر از ساده و آرام بودن را در شما ایجاد می کنند. رنگهایی که تابلوهای جذاب نصب شده بر روی دیوار سفید رنگ این بخش از منزل به وجود می آورند؛ غیر از به وجود آوردن محیطی مینیمال و ساده, رنگهای خنثی و گرم در محیط ایجاد کرده و چیدمان و دیزاین آن را زیبا و هنری تر می نمایند.

چیدمان و دیزاین ورودی مینیمال به شکلی زیبا

نمونه هایی ایده آل و خاص از دیزاین ورودی مینیمال

-الهام گرفتن از سبک طراحی منازل ژاپنی

خوب می باشد از منازل ژاپنی برای طراحی ورودی به سبک مینیمال تاثیر بپذیرید. به عنوان مثال می توانید از چوبی که جلا داده شده برای دیزاین این قسمت بهره ببرید تا نور خورشید را به میزان بیشتری بازتاب بدهد. به کارگیری نیمکتی چوبی با طرح شیک و ساده و همچنین آباژوری ساده، تابلو می توانید کار شما را زیباتر نماید.

ایده های زیبا و خواستنی طراحی ورودی مینیمال

– انتخاب لوازم با طراحی ساده

اگر منزل شما ورودی بزرگ و جادارتری دارد، بنابراین مایل هستید تا آن را با لوازم زیادتری چیدمان دهید؛ جهت به وجود آوردن محیطی مینیمالیستی خوب است لوازم این بخش را با دقت بیشتری برگزیده و تهیه نمایید و تنها لوازم مورد نیاز دارای طراحی ساده را در آن قرار دهید.

ایده های شیک و ساده طراحی ورودی مینیمالیستی

از اینکه تا انتهای این مطلب همراه آرگا بودید، از شما قدردان و متشکریم. امیدواریم مورد توجه واقع شده باشد و اما برای آشنایی با طراحی راهرو، دکوراسون ژاپنی بر روی لینک کلیک کنید تا اطلاعات مفید و کاربردی تری را مشاهده کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *