دسته ها
سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱

دیدنی های براتیسلاوا و جاذبه های مهم تاریخی پایتخت اسلواکی

 • سمیه نیک فرجام
 • ۱۳ تیر ۱۴۰۱
 • ۰

دیدنی های براتیسلاوا شامل قلعه های تاریخی مهمی همچون کاخ پریمات و … می باشند. این شهر دارای کلیساهای مشهوری بوده و یکی از زیبایی های آن تالار قدیمی شهر می باشد.

براتیسلاوا پایتخت کشور اسلواکی است که دارای نواحی گردشگری زیادی می باشد. این شهر دارای مجموعه ای از جاذبه های تاریخی بوده و معروف ترین جاذبه های آن نیز قلعه ای تاریخی با همین نام می باشد. که در ادامه با دیدنی های قلعه براتیسلاوا آشنا می شوید.

جذابیت های براتیسلاوا

معرفی دیدنی های براتیسلاوا

این شهر به واسطه جاذبه های تاریخی و تمدن غنی خود در میان گردشگران شناخته شده است. این شهر امروزه از دیدنی های اسلوکی بوده و با وجود کاخ ها قلعه های تاریخی شهرت زیادی دارد.

 • تصفیه آب خانگی
 • بلیط کیش

بنای براتیسلاوا    شهر براتیسلاوا

کاخ پریمات:

یکی از زیباترین ساختمان های این شهر کاخ پریمات می باشد که در سال ۱۷۷۸ ساخته شده است و برای مردم این شهر به عنوان یک نماد بزرگ شناخته می شود. این کاخ دارای معماری خاص و منحصر به فردی است که می تواند هر گردشگری را مجذوب خود نماید.

مکان های براتیسلاوا

 کلیسای جامع سنت مارتین:

این ساختمان در قرن ۱۳ میلادی به سبک معماری رومانسک ساخته شده است و در قرن ۱۴ بخش هایی از آن به سبک معماری گوتیک تغییر داده شد. این کلیسا در طول حکومت های مختلف چندین بار مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت و دارای بخش های ویژه و جذابی می باشد که می تواند جالب توجه گردشگران قرار گیرد.

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

معرفی براتیسلاوا

اگر قصد سفر به کشور اسلواکی را دارید این کلیسا می تواند، بهترین گزینه در طول سفر باشد و شما را یک روز تمام مشغول بخش های مختلف خود نماید. همچنین در این ساختمان اثر هنری مجسمه ساز معروف رافائل دونر قرار گرفته است.

گشت و گزار در براتیسلاوا

کاخ سفید اسلواکی:

یکی دیگر از ساختمان های مهم در این شهر کاخ سفید آن می باشد که اکنون خانه رئیس جمهور اسلواکی است و از اهمیت زیادی برخوردار است. این ساختمان در سال ۱۷۶۰ کنت آنتون گراسالکوویچ یکی از اشخاص مهم در آن دوران که رئیس مجلس سلطنتی مجارستان در آن دوران بود ساخته شده است.

کاخ دیدنی براتیسلاوا

در گذشته مخترع مشهور ولفگانگ فون کمپلن اختراعات خود را در این ساختمان به تماشا عموم گذاشته است که مهم ترین اختراع این شخص ماشین سخنگو می باشد. اگر قصد سفر و بازدید از دیدنی های براتیسلاوا را دارید کاخ سفید اسلواکی می تواند شما را حیرت زده نماید.

کاخ براتیسلاوا

خیابان و دروازه سنت میکایل:

این خیابان مشهور در کشور اسلواکی یکی از دیدنی های براتیسلاوا است که گردشگران در آن می توانند به خرید و پیاده روی بپردازند. همچنین در این خیابان رستوران های زیادی وجود دارد که می توانند از غذاهای لذیذ این کشور استفاده کنند.

مرکز براتیسلاوا

در این خیابان خانه های قدیمی زیادی وجود دارد که مربوط به اوایل قرن ۱۸ هستند و در سالیان گذشته مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته اند. در این خیابان گروه های موسیقی زیادی همه روزه در حال اجرای موسیقی زنده می باشند و گردشگران می توانند یک روز تفریحی عالی را در این خیابان سپری نمایند.

شهر تاریخی براتیسلاوا

قلعه دوین:

این قلعه نیز بسیار قدیمی بوده و امکان کنترل مسیرهای تجاری دانوب و جاده کهربا را در دست داشته است. این قلعه نقش مهمی به عنوان یک دژ مرزی داشته و در طی سال ها نیز دستخوش تغییرات شده است.

قلعه براتیسلاوا

با بخشی از جاذبه های گردشگری براتیسلاوا آشنا شدید که امیدواریم از مطالعه این مطلب لذت برده باشید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.