دسته ها
دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

آشنایی با موزه های ارمنستان

 • سمیه نیک فرجام
 • ۵ تیر ۱۴۰۱
 • ۰

ارمنستان کشوری پهناور با ویژگی های فرهنگی و ارزش تاریخی بالا است. این کشور دارای مهم ترین موزه های دنیا بوده که در این بخش با مهم ترین موزه های ارمنستان آشنا می شوید.

با فرا رسیدن تابستان بسیاری از ایرانیان قصد سفر به نقاط مختلفی از دنیا را دارند. کشور ارمنستان نیز یکی از کشورهای مهمی است که با برخورداری از جاذبه های فرهنگی و تاریخی خود یکی از مقاصد گردشگران است. شما علاقمندان در این بخش با مهم ترین موزه های ارمنستان آشنا می شوید.

معروف ترین موزه های ارمنستان

ارمنستان کشوری در همسایگی ایران است که در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار دارد. این کشور خوش آب و هوا پر از جاذبه های متنوع برای ایرانیان می باشد. اگر قصد سفر به یکی از کشورهای خارجی را دارید که دارای هزینه های ارزان تری برای سفر باشد این کشور می تواند، مقصد مناسبی باشد. در این بخش به معرفی مهم ترین موزه های ارمنستان می پردازیم.

موزه های ارمنستان

 • بلیط کیش
 • تصفیه آب خانگی

موزه تاریخ ارمنستان:

این موزه یکی از مجموعه دیدنی های مهم در کشور ارمنستان به شمار می آید که زیبایی های بی شماری را به خود اختصاص می دهد. این موزه خارق العاده در سال ۱۹۱۹ میلادی ساخته شد و در شهر ایروان قرار دارد. ساختمان این موزه از یک سو و از سوی دیگر دیدنی های آن مورد توجه است. آثاری که در این مجموعه یافت می شوند، شامل قوم شناسی، تاریخ مدرن، باستان شناسی و … می باشد.

نمایی از موزه ارمنستان

موزه سرگی پاراجانف:

این موزه در سال ۱۹۸۸ توسط یک هنرمند ارمنی بنا شد. او موزه را برای رونمایی آثار هنری خود احداث کرد. این کارگردان معروف ارمنی در طی احداث این موزه ۶۴ نمایشگاه مختلف برگزار کرده است. از جمله شهرهایی که در آن نمایشگاه های این کارگردان برگزار شده می توان به تهران اشاره نمود. این موزه شامل بخش های عروسک سازی و کلاژ می باشد.

موزه ارمنستان

 • چکاد بام
 • قاصدک 24

موزه هنر معاصر ماتناداران:

مجموعه ای از کتیبه ها و دست نوشته هایی که در این موزه نگهداری می شوند، متعلق به زمان قرون وسطی بوده و گذری بر رخدادهای ارامنه است. این مجموعه آثار کهن از ارزش بالایی برخوردار هستند. این موزه معماری باشکوهی داشته و جلال و اصالت در آن به خوبی یافت می شود.

موزه ارمنستان را بشناسید

موزه نسل کشی ارامنه:

از دیگر موزه های معروف در این کشور می توان به این موزه اشاره کرد. اغلب از این موزه کمتر بازدید می کنند زیرا وحشتناک بوده و نشان دهنده رویدادهای زمان جنگ است. این موزه یک یادگار بسیار مهم از زمان ارامنه بوده و سرگذشت یک نسل کشی وحشتناک را به تصویر می کشد.

بررسی موزه ارمنستان

موزه مردم نگاری ارمنستان:

اگر قصد دارید، به خوبی این کشور را بگردید، باید سری به موزه مردم نگاری نیز بزنید. این موزه نشان دهنده اصالت و جاودانگی فرهنگ این مرز و بوم می باشد. شما با روستا گردی در این منطقه و بازدید از این موزه می توانید، قدیمی ترین موزه این کشور را بشناسید.

معرفی موزه ارمنستان

این مجموعه موزه ها از مهم ترین مکان های دیدنی ارمنستان برای گردشگران هستند. از دیگر موزه های مهم در این کشور می توان به موزه اریبونی، خانه آرام خاچاتوریان، موزه کافسجیان، موزه شارل و … اشاره نمود.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.