دسته ها
دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

آبشار نیاسر کاشان با چشم اندازهای زیبا و دل انگیز

 • سمیه نیک فرجام
 • ۵ تیر ۱۴۰۱
 • ۰

آبشار نیاسر یکی از دیدنی های طبیعی و بکر در شهر زیبای کاشان است. برای بازدید از این آبشار باید سری به این شهر تاریخی بزنید و از جاذبه هایی همچون چهار طاقی نیاسر نیز دیدن کنید.

یکی از معروف ترین جاذبه هایی که می توانید در کاشان از آن دیدن کنید، آبشار نیاسر است. هر ساله گردشگران داخلی و خارجی زیادی برای بازدید از این آبشار دیدنی به این منطقه سفر می کنند. سرچشمه این آبشار از چشمه تالار اسکندریه می باشد. 

آبشار نیاسر کاشان

دیدنی های آبشار نیاسر کاشان

قرار گرفتن این آبشار دیدنی در شهر تاریخی نیاسر موجب شده تا اهمیت تاریخی این شهر نیز بیشتر دیده می شود. شما علاقه مندان برای بازدید از زیبایی های این آبشار باید به نیاسر و محله قدیمی سرکمر بروید. این جاذبه ها در فصل گلاب گیری بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. این آبشار از مکان های دیدنی کاشان است.

 • بلیط کیش
 • تصفیه آب خانگی

ارتفاعات آبشار نیاسر

معرفی آبشار:

همانطور که اشاره شد، سرچشمه این آبشارها به چشمه تالار می رسد. این چشمه با وجود اینکه یک جاذبه طبیعی است اما قدمت تاریخی زیادی دارد. بخش مهمی از آب های این چشمه به آبشار منتهی شده و بخشی دیگر از آن نیز به دشت های نیاسر می رسد. سنگ های بدنه در این آبشار آهکی بوده و در بخش هایی نیز تشکیل شده از رسوب است.

اهمیت این آبشار به دلیل وجود استالاگمیت ها بوده با توجه به اینکه زمان زیادی از به وجود آمدن این آبشار می گذرد، انحلال سنگ های آهکی و بافت های دیگر موجب شکل گیری استالاگمیت ها و استالاکتیت ها در این نواحی شده است. استالاکتیت ها شامل غار، قندیل آهکی و … هستند. استالاگمیت ها نیز رسوبات آهکی و مخروطی شکلی هستند که در غار یافت می شوند.

شگفتی آبشار نیاسر

 • چکاد بام
 • مبل و میز

طبیعت آبشار:

این آبشار دیدنی از طبیعت بسیار ویژه و منحصر به فردی برخوردار می باشد. شواهدی نشان داده که خزه های قدیمی در این نواحی و برخی از آبراهه ها در واقع نشان دهنده مسیر دیگری از آبشار هستند. طبق این شواهد این آبشار مسیری دیگر داشته است. ارتفاع این آبشار در برخی از قسمت ها به ۲۵ متر نیز می رسد.

گیاهان دارویی که در اطراف این آبشار به خوبی رشد کرده اند، می توانند برای درمان انواعی از بیماری ها موثر و مفید باشند. در این نواحی درختان مهمی همچون درخت عرعر، بید شیرین، مو و شمرونی نیز یافت می شوند.

آبشار نیاسر

دیدنی های اطراف آبشار:

آبشار نیاسر کاشان دارای چنین جاذبه های طبیعی بوده و از دیگر دیدنی های اطراف این آبشار می توان به چهار طاق نیاسر اشاره نمود. این بنای تاریخی یک سازه باستانی مهم بوده و متعلق به زمان ساسانیان می باشد.

این آتشکده در میراث ملی ایران ثبت شده است. غار رئیس نیاسر، حمام صفویه، آسیاب آبی، چشمه اسکندریه و … از مهم ترین جاذبه های تاریخی و مکان های دیدنی نیاسر می باشد.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.