دسته ها
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳

جاذبه های طبیعی و زیبای تنگ بهرام چوبین ایلام

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۵ خرداد ۱۴۰۱
  • ۰

تنگه بهرام چوبین ایلام یکی از تنگه های تاریخی و مهم در این نواحی می باشد. این تنگه از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار می باشد. قدمت تاریخی این تنگه و روایت های تاریخی متعدد آن اهمیت زیادی دارند.

استان ایلام یکی از نواحی دیدنی و پر جاذبه کشورمان است و این استان جاذبه های بی شماری داشته و از سوی گردشگران و علاقمندان زیادی مورد توجه است. در این بخش قصد داریم، گوشه ای از طبیعت منجر به فرد این استان را بشناسیم. تنگ بهرام چوبین ایلام یکی از زیباترین این جاذبه ها است.

چشم انداز تنگ بهرام چوبین

شگفتی های تنگ بهرام چوبین ایلام

این مکان که امروزه یکی از مقاصد گردشگری بوده از جذابیت های بی شماری برخوردار می باشد. شما علاقه مندان در صورت تمایل برای بازدید از این تنگه زیبا باید به دره شهر سفر کنید. این شهر در فاصله ۱۲ کیلومتری از دره شهر واقع شده و زیبایی های زیادی دارد. شما علاقمندان در لینک می توانید نگاهی به دیگر مکان های دیدنی ایلام نیز بزنید.

آشنایی با تنگه:

درباره این تنگه روایت های متعددی وجود دارند. این تنگه از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار بوده و محیطی بسیار مناسب و بکر برای حضور حیوانان و پرندگان می باشد. در بسیاری از روایت های تاریخی عنوان شده که بهرام و سردار ساسانی زمانی در این تنگه به نبرد با یکدیگر رفته اند. سرسبزی و خوش آب و هوایی این تنگه نیز یکی دیگر از ویژگی های مهم می باشد.

تنگ بهرام چوبین ایلام

این بنا یک اثر طبیعی مهم به شمار می آید که دارای مجموعه ای از آثار تاریخی و طبیعی بوده و در این بخش با آن آشنا می شوید. این تنگه از نظر نظامی نیز اهمیت بسیار زیادی داشته است. دیواره های تاریخی و صخره های مرتفع در این نواحی چشم اندازهای زیبایی دارند. بهرام زمانی خودش را در این تنگه مخفی کرده است. در زمان شورش علیه خسروپرویز نظامیان در این نواحی مخفی شده اند.

سازه تنگ بهرام چوبین

  •  آرون گروپس

چشم اندازهای تنگه:

تنگ بهرام چوبین ایلام صخره ای با دیواره های مرتفع بوده و به یکی از مناطق امن تبدیل شده است. سنگ ها و گچ هایی که در این ارتفاعات وجود دارند، بسیار با اهمیت می باشند. نکات اسرارآمیز و باورنکردنی که درباره این مناطق وجود دارد، می تواند برای گردشگران جذاب باشد. صعود از این صخره ها گاها دشوار بوده و نیاز به رعایت نکات ایمنی دارد.

نمایی از تنگ بهرام چوبین

این تنگه به مرور زمان ویران شده و آسیب های زیادی را متحمل شده است. درون این صخره نیز یک سری از پلکان ها وجود دارند که شما می توانید از آن ها عبور کنید. از مهم ترین آثاری که در این تنگه باقی مانده است، می توان به چهار عدد آب انبار اشاره نمود. درون این آب انبارها آب آشامیدنی وجود دارد. این نواحی برای نگهداری آب بسیار مهم هستند.

تنگ بهرام چوبین

این آب انبارها به خودی خود یکی از مهم ترین شاهکارهای طبیعت به شمار می آیند. این تنگه امروزه از دیدنی های ایلام برای گردشگران محسوب می شود. این تنگه دارای بخش های مهمی دیگر نیز می باشد که از جمله آن می توان به شاه نشین اشاره نمود. این نواحی در اطراف خود دارای اماکن مسکونی نیز هستند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *