دسته ها
یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸

داستان حضرت نوح برای کودکان + تصاویر

  • یلدا محمدی
  • 18 سپتامبر 2016
  • ۰

داستان زیبا و دلنشین زندگی حضرت نوح و ماجرای ساخت کشتی توسط ایشان را با بیانی ساده و جذاب در این مطلب مطرح می نماییم که امیدواریم مطالعه داستان حضرت نوح برای شما نیز جالب و قابل توجه باشد.

داستان حضرت نوح را می توان یکی از داستان های عبرت آموز بسیار زیبا و دلنشین  دانست که افراد با سنین مختلف علاقه مند به شنیدن آن هستند. همچنین اغلب والدین در تلاشند کودکان خود را با اینگونه داستان های قرآنی و دلنشین آشنا نمایند. بر این اساس در این مطلب به ارائه داستان زندگی و کشتی حضرت نوح به زبانی کودکانه می پردازیم که می تواند بهترین انتخاب برای والدین باشد. در ادامه همراه ما بوده و از مطالعه داستان حضرت نوح لذت ببرید.

داستان حضرت نوح با بیانی کودکانه و شیرین :

مطالعه و آشنایی با داستان پیامبران الهی و قصه های قرآنی، علاوه بر زیبایی و جذابیت، می توانند راهنمای مناسبی در زندگی هر فرد باشند. داستان حضرت نوح نیز از آن جمله داستان هایی است ماجرایی زیبا و جذاب دارد که اغلب با بیانی شیرین و دلچسب مطرح می گردد. ما نیز سعی نمودیم ضمن گردآوری داستان زندگی حضرت نوح، آن را به صورت داستان کودکانه مطرح نماییم تا درک آن برای بچه ها نیز آسان باشد. در ادامه متن کامل و داستان زیبای کودکانه در رابطه با زندگی حضرت نوح را مشاهده نمایید.

داستان دلنشین و زیبای حضرت نوح

اولین پیامبر اولوالعزم و از جمله ی پیامبرانی که با عمری طولانی در راه گسترش خدا پرستی و نجات مردم از نادانی رنج فراوانی کشید نوح پیامبر (علیه السلام) بود .در زمان این پیامبر بزرگوار ، بت پرستی و گرایش مردم به خدایان دروغین ، گسترش یافته بود . حضرت نوح (علیه السلام) مدّتی از عمر خویش را از مردم کناره گرفت تا اینکه به فرمان پروردگار ، مأمور هدایت مردم شد .
همزمان با شروع نصیحت های نوح پیامبر (علیه السلام) ، بزرگان شهر که هفتاد نفر بودند ، به مخالفت با آن حضرت پرداختند و به دنبال آنان مردم نادان هم به بهانه ی اینکه « تو دروغ میگوئی ، چون انسانی مثل ما هستی » او را مسخره کردند .

قضه حضرت نوح و ساخت کشنی

کم کم حرفهاي نوح در دل بعضي از مردم فقير اثر کرد و به او ايمان آوردند . برخي از مردم پيش نوح رفتند و گفتند : تو چطور پيامبري هستي که فقط آدم هاي فقير و بدبخت پيرو تو هستند ؟ نوح گفت : خوبي و بدي آدم ها به پول نيست . همه براي ما عزيز هستند اما آن مردم به حرفهاي او توجهي نداشتند و انگشت در گوشهايشان فرو مي کردند تا حرف او را نشنوند . تا اينکه روزي از روزها پيش او رفتند و گفتند : ديگر از دست تو خسته شده ايم . تو سالهاست ما را از عذاب خداي خودت مي ترساني . اگر راست مي گويي ، از خداي خود بخواه تا عذابش را براي بت پرستان بفرستد . نوح هم چون از دست آنها خسته شده بود ، دست به آسمان برد و از خدا خواست براي آنها عذاب بفرستد . خدا خواسته ي نوح را قبول کرد و از او خواست . تا کشتي خيلي بزرگ بسازد و منتظر فرمان خدا باشد . نوح شروع به ساختن کشتي کرد و ساخت کشتی بعد تازه ایی از داستان حضرت نوح بود.

داستان حضرت نوح

اگر چه هنگام ساختن کشتی هم تمسخر مردم ادامه یافت ، ولی نوح (علیه السلام) پس از مدّتی کشتی را آماده کرد و از هر حیوانی یک جفت سوار بر کشتی کرد و کسانی که به او ایمان آورده بودند را با خود برداشت . به فرمان الهی آب از زمین شروع به جوشش کرد و باران سیل آسا فرو بارید و سیل عظیمی به راه افتاد و همه ی مخالفان دین خدا در آب غرق شدند یکی از بت پرستان ، پسر نوح (علیه السلام) بود که دوستان گمراه او را فریب دادند و نصیحت پدر در او اثری نکرد و گرفتار عذاب الهی شد.

داستان حضرت نوح برای کودکان

در داستان حضرت نوح آمده است که پس از طوفان و نابود شدن همه ی کافران ، آب فروکش کرد و کشتی به سلامت به زمین نشست و مؤمنان زندگی جدیدی را آغاز کردند .حضرت نوح (علیه السلام) پس از عمری طولانی ( که تا بیش از ۲۰۰۰ سال نیز نقل شده است ) به دیدار خُداوند رفت . قبر نوح در نجف و کنار مرقد مُطهّر امیرالمؤمنین (علیه السلام) قرار دارد . نصیحت های نوح (علیه السلام) به گوش آن مردم لجباز نرفت و به غیر از تعداد کمی ، بقیـّه به او ایمان نیاوردند . پیامبر خدا نیز پس از آزار و اذیّت فراوانی که از مردم دید ، به آنها نفرین کرد . زمانی که خدا به حضرت نوح (علیه السلام) خبر داد که به جُز آن چند نفر ، دیگر کسی به تو ایمان نمی آورد ، دستور دیگری از جانب پروردگار رسید و آن ساخــتن یک کشتی بزرگ و بی سابقه بود .

داستان زیبای حضرت نوح و کشنی اش

امیدواریم مطالعه داستان حضرت نوح برای شما دوستان علاقه مند نیز جذاب بوده باشد، در بخش داستان کودک شاهد داستان های بیشتر و مطالب متنوع برای کودکان خواهید بود که هر یک از بین مجموعه های مختلف گلچین و در این صفحه ارائه شده است.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.