دسته ها
دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

مهاجرت به بلاروس و شرایط اقامت در این کشور اروپایی

 • سمیه نیک فرجام
 • ۱۶ خرداد ۱۴۰۱
 • ۰

مهاجرت به کشور بلاروس از شیوه های مختلفی امکان پذیر می باشد. در این کشور می توانید از طریق ویزای تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری اقدام به مهاجرت نمایید.

بلاروس یکی از کشورهای دنیا و مقصد مهاجران ایرانی می باشد. این کشور در سال های اخیر اقتصادی گسترده داشته و پیشرفت های زیادی نیز از آن شده است. این کشور با وجود مشکلاتی که دارد، هنوز مقصد مهاجران بوده و در این بخش درباره شرایط مهاجرت به بلاروس بیشتر توضیح می دهیم.

کشور زیبای بلاروس

شرایط مهاجرت به بلاروس

همانطور که می دانید، مهاجرت به کشورهای مختلف دنیا از شیوه های مختلفی امکان پذیر می باشد. اغلب مهاجران قصد دارند از طریق ویزای کاری و تحصیلی به این کشورها مهاجرت کنند. این کشور با ویژگی های فرهنگی و آداب و رسوم خاص خود می تواند، مکان مناسبی برای مهاجرت کردن باشد.

 • بلیط کیش
 • تصفیه آب خانگی

تحصیل در بلاروس

مهاجرت کاری:

دریافت ویزا از این طریق طی یک روند صورت می گیرد. در این شیوه بسته به هدف فرد از مهاجرت کردن ویزا به آن ها داده می شود. به طور کلی برای کار در این کشور باید از ویزای تجاری یا کاری استفاده کنید. در صورتی که شما ویزای تجاری داشته باشید، امکان اقامت دائم و شهروندی نخواهید داشت. در این شیوه شما می توانید سرمایه گذاری کاری و تجاری داشته باشید و در این مدت نیز امکان رفت و آمد خواهید داشت.

مهاجرت به کشور بلاروس

ویزای تجاری این کشور اعتبار یک ساله داشته و باید تمدید شود. دارنده این ویزا تنها ۹۰ روز حق اقامت در کشور را خواهد داشت. در صورتی که می خواهید، ویزای کاری این کشور را دریافت کنید، باید کارفرمای خود در بلاروس را مشخص کرده و با دریافت دعوت نامه اقدام به سفر کنید. برای یافتن کار در این کشور باید در زمان درخواست های نیرو اقدام نمایید.

 • چکاد بام
 • مبل و میز

بلاروس را بشناسید

مهاجرت تحصیلی:

این شیوه مهاجرتی نیز بسیار پرطرفدار بوده و هر ساله افراد زیادی از این طریق تقاضا دارند. این کشور در کنار دیگر کشورهای اروپایی از امکانات مناسب تحصیلی برخوردار بوده و از این حیث می تواند برای تحصیل کردن مناسب باشد. ثبت نام کردن در موسسات این کشور بر اساس نتایج و به شکل رقابتی صورت می گیرد. شما برای پذیرش در دانشگاه های این کشور باید به زبان روسی مسلط باشید. دوره های آموزش زبان روسی در این کشور ۱۶۰۰ یورو تا ۱۸۰۰ یورو هستند.

هزینه های تحصیل در مقاطع تحصیلی و رشته های مختلف نیز متفاوت می باشد. برای تحصیل در مقاطع ارشد و دکتری باید هزینه ۵ تا ۸ یورو را در نظر بگیرید. دوره های تحصیلی در این کشور نیز مانند ایران بوده و به دلیل ارزان تر بودن هزینه های تحصیلی نسبت به سایر کشورها می توانید، مقصد مناسبی برای مهاجران تحصیلی باشد.

کار در بلاروس

مهاجرت سرمایه گذاری:

برای مهاجرت به بلاروس می توانید از طریق سرمایه گذاری نیز اقدام کنید. برای این روش دو راه خرید ملک یا ثبت شرکت دارید. در این شیوه می توانید برای همسر و فرزند خود نیز حق اقامت دریافت کنید. میزان سرمایه گذاری در این کشور باید ۱۶۰۰۰۰ دلار به بالا باشد.

دیگر کشورهای اروپای نظیر فنلاند و کرواسی همچون بلاروس مقصد گردشگران زیادی بوده است. شما علاقمندان می توانید برای مهاجرت به فنلاند و مهاجرت به کرواسی نیز می توانید از طریق ازدواج و دیگر روش های مهاجرت اقدام نمایید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.