دسته ها
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

سم زدایی پوست با تکنیک های ساده در خانه

 • سحر هودانلویی
 • ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
 • ۰

پوست از اولین لایه های دفاعی در بدن به شمار می آید که در نهایت از ورود عامل های خارجی و آسیب رسان به بدن جلوگیری می کند. برای آشنایی با روش های سم زدایی پوست برای جلوگیری از بروز دیگر عامل های آسیب رسان به آن با ما همراه شوید.

پوست خسته و کدر از آن دسته چیز هایی است که برای هیچکسی خوشایند نیست و دوست ندارد که خود را چنین در مقابل آیینه مشاهده کند. وسایل آرایشی و بهداشتی را می توان از دسته عواملی معرفی کرد که سبب بروز حفره بر روی پوست خانم ها شده و در نهایت شفافیت و درخشندگی را از آن ها سلب می کند. در این شرایط سم زدایی می تواند گزینه خوبی برای پوست شما به شمار آید که در ادامه به معرفی تاثیرات آن و روش هایی که می توان به پاکسازی و سم زدایی بپردازید، پرداخته ایم.

معرفی روش سم زدایی پوست

آشنایی با روش سم زدایی پوست

برای برخورداری از یک پوست سالم باید توجه داشته باشید که به خوبی از بدن و پوست خود در برابر عوامل آسیب رسان مراقبت کنید. سم زدایی یک روش بسیار ضروری است که اگر فکر می کنید بدن به طور طبیعی این کار را انجام خواهد داد، سخت در اشتباه هستید.

اصطلاح سم زدایی

پوست از اعضای بدن بسیار گسترده به شمار می آید که از این رو از اندام های حیاتی بسیار تاثیر گذاری نیز در خود مراقبت می کند. این اندام ها می توانند بدن را از برابر عفونت ها و دیگر عوامل آسیب رسان مراقبت کنند و همچنین در نهایت برای تنظیم دمای بدن، حس لامسه، عایق کردن بدن در مقابل عوامل خارجی، تولید وتامین d به صورت طبیعی تاثیرات خوبی قائل شوند. همچنین در آب، گرد و خاک، اختلالات هورمونی و رژیم غذایی نامتعادل موادی وجود دارد که در نهایت به از بین رفتن زیبایی و سلامتی پوست منجر می شود. این ها به مانند مانعی بر روی پوست به شمار می آیند که در نهایت تبادل هوا را به همراه ورود و خروج آن با مشکل مواجه می کنند.

در شرایطی ک به پوست اهمیت خوبی قائل نشوید، می تواند به بروز عارضه هایی همانند قرمزی، التهاب، لک و جوش منجر شود. از این رو سم زدایی پوست یک روش بسیار عالی و منحصر به فرد است که می تواند پوست را در مقابل بسیاری از بیماری ها مراقبت کند و در نهایت سموم را کاهش دهد. برای این کار می توانید یک روز در طی هفته را برای از بین بردن ناخالصی ها، سلول های مرده، آلودگی و سم های پوست بپردازید. همچنین با احیا کردن پوست خود به ایجاد  زیبایی و درخشندگی بر روی آن بپردازید.

 • پاک کردن آلودگی ها با سم زدایی

در حالتی دیگر روش سم زدایی پوست را می توان یک راهکرد برای مراقبت از پوست در مقابل عامل های بیرونی و از بین بردن ناخالصی های خارجی به شمار آورد. این می تواند بسیاری از آلودگی ها را از پوست حذف کرده و در نهایت سطح ph پوست را در سطح خوبی تنظیم کند. همچینن دیگر تاثیر آن را می توان به رفع جای جوش و لک و مک اشاره کرد و آن های که به مراتب پوست پوسته و تجمع سلول های مرده بر روی پوست را تجربه می کنند با این روش می توانند تاثیرات خوبی برای زیبایی و سلامتی این عضو از بدن قائل شوند.

روش این فرایند به گونه ای است که با پاک کردن پوست از سموم به دیگر لایه های زیرین نفوذ کرده و برای پاکسازی آن ها نیز اقدامات موثری انجام می دهد که این می تواند مقداری بر روی پوست تاثیر بگذارد که بعد از مدتی از بین خواهد رفت.

سم زدایی پوست چگونه است؟

 • آرون گروپس

چگونگی انجام این روش

اقداماتی به مانند ایجاد تغییر در رژیم غذایی، استفاده از محصولات مراقبتی، شستشو آن در طی روز، ورزش، می تواند در از بین بردن سموم و ناخالصی های پوست تاثیر گذار واقع شود که در نهایت خستگی و کدر شدن پوست را از بین برده و به آن انرژی و زیبایی می بخشد. بسیاری از نوشیدنی ها و غذاهای کنسرو شده از پیامد های منفی متعددی برا روی پوست قائل می باشند که برای از بین بردن آن ها باید به روش سم زدایی پوست خود بپردازید. نیازی به خرید وسایل خیلی گران نیست و شما می توانید با رعایت برخی از ترفند ها در طی روز به انجام این کار بپردازید. ترفند های گفته شده در ادامه می تواند تاثیرات خوبی برای پوست در پی داشته باشد که بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی می توانید نتیجه های آن را مشاهده نمایید.

 • رژیم غذایی متعادل

یپروی از یک برنامه غذایی مناسب به شما در داشتن یک پوست سالم کمک می کند. از این رو غذاهای خیلی شیرین و سرخ کردنی را در طی روز کمتر مصرف کنید و به جای آن از میوه و سبزیجات تازه استفاده نمایید. بروکلی، موز، کلم پیچ، گلابی، آووکادو، هندوانه در زیبایی و درخشش پوست تاثیر خوبی قائل است.

 • افزایش مقدار عرق

با ورزش کردن می توانید مقدار سوخت و ساز بدن را بالا برده و در نهایت به تعریق بپردازید که آن در سم زدایی بدن از تاثیرات خوبی قائل است. به طور کلی این روش می تواند مواد زائد بدن را به همراه سموم را از اندام ها خارج نماید.

برای سم زدایی پوست چه باید کرد؟

 • روش های درمانی

همچنین روش درمان را می توان از دیگر ترفند های داشتن یک پوست سالم و ددرخشان به شمار آورد که این می تواند منافذ را از هرگونه آلودگی پاک نماید. گفتنی می باشد که کاهش استرس و اضطراب در سطح بدن نیز به پاک شدن این منافذ می پردازد که در نهایت برای پاکسازی پوست تاثیذ خوبی قائل است.

 • شستشوی مداوم

بدون توجه به جنس پوست که چرب و یا خشک است باید در طی روز آن را به مراتب بشویید. در این شرایط استفاده از یک پیش پاک کنده و پس پاک کنده تاثیر گذار است. پیش پاک کننده می تواند آلودگی هایی را که در طی روز برر وی پوست می نشیند را پاک کند و در نهایت کار پاک کننده را ساده تر می کند. در این شرایط تنها باید به نوع شوینده ای که برای پوست خود انتخاب کنید، توجه داشته باشی که با یکدیگر تناسب داشته باشد.

نکته قابل توجه در این رابطه عدم استفاده از شوینده های صبح و شب است. در صورتی که پوست شما خشک است، می توانید از شوینده های روغنی استفاده نمایید، همچنین افراد با پوست چرب می توانند از ژل های بر پایه آب برای از بین بردن جوش و اکنه های خود استفاده نمایید، چرا که پوست های چرب به مراتب بیشتر از پوست ها چرب به جوش مبتلا می شوند.

 • لایه برداری

استفاده از لایه برداری های طبیعی و نرم کننده برای کاهش مقدار پوسته پوسته شدن پوست، از بین بردن سلول های مرده و در نهایت بخشدن پوستی درخشان و زیبا به شما تاثیر گذار است.

در صورتی که پوست شما به مراتب حساس است به هیچ وجه از لایه برداری استفاده نکنید، چراکه آن سبب تحریک بیشتر لایه های پوستی خواهد شد.

استفاده از تونر برای سم زدایی پوست

 • تونر

استفاده از تونر را می توان از مراحل اصلی در مراقب از پوست به شمار آورد چرا که در تعادل سازی پوست تاثیر گذار بوده، به کاهش PH منجر می شود و چربی های اضافه را از بین می برد که این می تواند به سم زدایی پوست به بهترین شکل ممکن منجر شود.

 • آبرسانی

انجام آبرسانی در طی دوبار در روز با استفاده از کرم و مرطوب کننده بسیار تاثیر گذار است. گفتنی می باشد که در این رابطه سرم ها از تاثیر بهتری برخوردار هستند که مراقبت از پوست را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند.

توجه داشه باشید که در طی روز از سرم های حاوی ضد آفتاب استفاده کنید و اگر پوست شما به مراتب خشک و کدر است از ماسک های ورقه ای در طی روز برای آبرسانی پوست استفاده نمایید.

 • خوردن آب

آب از بهترین روش های سم زایی پوست به شمار می آید. نوشیدنی هایی به مانند الکل، قهوه، نوشیدنی های الکلی در کاهش مقادیر آب بدن تثیر گذار هستند که از این رو برای کاهش این عوامل در پوست صورت می توانید مقدار مناسب آب را در طی روز بنوشید.

همچنین بیدار شدن از خواب و سپس خوردن یک لیوان آب به همراه آبلیموی تازه می تواند کبد را درحالت سم زدایی قرار داده و در نهایت سموم تجمع یافته را از بین ببرد.

تاثیر ترک سیگار بر سم زدایی پوست

 • کاهش استعمال دخانیات

همانطور که مطالعه کردید، نوشیدنی های الکلی به کاهش مقدار آب در بدن منجر می شوند که از این رو پوست صورت را به مراتب خسته و کدر نشان می دهند. از این رو سیگار و دخانیات را می توان از عوامل آسیب رسان به سطح کلاژن پوست و الاستین به شمار آورد که در نهایت روند پیروی زودرس پوست اتفاق خواهد افتاد.

 • استراحت کنید

خواب کافی با داشتن یک پوست سالم در رابطه هستند. این طبیعی است که پوست انسان نیز به مانند دیگر اندام ها به استراحت نیاز دارد که از این رو می توانید با خوابیدن به ترمیم و کاهش التهاب ها در سطح پوست پبردازید. در صورتی که در طول شب به خوبی نخوابیده اید و دور چشم هایتان سیاه شده است، باید استراحت خوبی برای خود در نظر بگیرید.

 • کاهش زمان حمام

همچنین حمام کردن با آب خیلی داغ و آن هم به مراتب بسیار بالا در طول هفته می تواند چربی پوست را  از بین ببرد که و در نهایت عاملی آسبب رسان برای آن به شمار آید.

رژیم غذایی مناسب برای سم زدایی پوست

 • کاهش خوراکی های قندی

از روش های تاثیر گذار در سم زدایی پوست می توان به کاهش مقدار مصرف خوراکی های قندی اشاره کرد که از این رو پشنهاد می شود اگر میل به خوردن شکلات دارید، می توانید از نوع ۷۰ درصد تلخی آن استفاده نمایید که در ازای آسیب برای شما می تواند مفدی نیز واقع شود.

شکلات های تلخ به مراتب از بین بردن هوس به خوردن شیرینی و شوری را ازبین می برد و همچنین در این رابطه می توانید مصرف میوه ها طبیعی را جایگزین نمایید.

معرفی فواید این روش برای پوست

پوست به طور کلی تمام سطح بدن را پوشانده و از این رو می توان آن را به عنوان اولین لایه های دفاعی در بدن به شمار آورد که می تواند از ورود عامل های خارجی به مراتب جلوگیری کند. هر اینچ از پوست دارای چیزی بیش از ۶۰۰ غده عروق، ۱۰۰ غده چربی، ۱۰۰۰ عصب و ۲۰ فوت رگ خونی می باشد. به طور کلی سم زدایی پوست می تواند به پیامد های مثبت گفته شده در ادمه این مطلب منجر شود.

 • پاکسازی سموم از سطح پوست و در نهایت ایجاد شادابی و درخشندگی که برای روحیه شما نیز خوب است.
 • به از بین بردن جوش، آکنه های سر سیاه، خشکی پوست، رفع حفره های پوست و شفاف شدن آن می پردازد.
 • در سفت کردن شل های پوست و شل بسیار موثر است که در نهایت آن را جوانتر نیز نشان می دهد.
 • به آبرسانی پوست منجر می شود.
 • به طور کلی یک سم زدایی مناسب پوست می تواند به آن تاثیرات خوب و سلامتی بخشی ببخشد.

آشنایی با تاثیر سم زدایی پوست

علت نیاز به انجام این روش

به طو کلی لزوم انجام این روش را می توان به صورت دلایل گفته شده در ادامه این مطلب شرح داد.

 • استرس و اضطراب

به طور کلی استرس و اضطراب را می توان از عامل های تاثیر گذار در بروز قرمزی و التهاب بر روی پوست به شمار آید که اگر مقدار آن در بدن افزایش پیدا کند در نهایت به بروز قرمزی، التهاب، افزایش چربی بدن منجر می شود.

 • گرفتگی های پوستی

همچنین باقی ماندن آرایش می تواند به افزایش فولیکول های مو، سلول های مرده، آلودگی و چربی منجر شود که به مرور زمان در صورت عدم درمان می تواند پوست را کدر و خسته نشان دهد.

 • مصثرف خوراکی های قندی

همچنین از دیگر عوامل تاثیر گذار در بروز آکنه می تواند به مصرف بیش از حد خوراکی های قندی اشاره کرد که در نهایت بروز التهاب را بر سطح پوست نیز به همراه دارد.

 • سبند زندگی غلط

سیگار شیدن، خوردن نوشیدنی های الکلی، عدم خوردن آب کافی و خواب ناکافی می تواند از عوامل آسیب رسان به پوست به شمار آید که تنها با رعایت ترفند های سم زدایی پوست می توانید آن ها را کنترل نمایید.

ضرورت انجام سم زدایی پوست

سخن پایانی

این بر کسی پوشیده نیست که داشتن پوستی زیبا و درخشان از آرزوهای هر کسی به شمار می آید که از این رو باید مراقبت های لازم را در این رابطه انجام دهید. در برخی از مواقع برخی از امور شخصی می تواند در بروز جوش و خستگی های پوست تاثیر گذار باشد که عوامل گفته شده در ادامه نیز از دیگر نشانه هایی است که شما را برای نیاز به سم زدایی آگاه می کند.

 •  دو یا چند رنگ شدن پوست در نواحی مختلف
 • کدر شدن پوست
 • افزایش چربی بر روی پوست
 • خشک و حساس شدن پوست
 • ایجاد چروک و افتادگی بر روی پوست

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *