دسته ها
چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱

روستای شیله استانبول دهکده ای زیبا در کرانه دریای سیاه

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • ۰

روستای شیله استانبول یکی از دهکده های زیبا و تفریحی در این شهر است. شما با سفر به این دهکده می توانید تجربه های بکری داشته باشید. این دهکده مکانی برای ماهیگیری، بازدید از بناهای تاریخی و طبیعت بکر می باشد.

شیله از جمله دهکده های دوست داشتنی در کرانه دریای سیاه می باشد. فاصله این منطقه تفریحی استانبول تا اسکودار تنها ۵۰ کیلومتر است. در بازدید از روستای شیله استانبول می توانید تجربه های جدیدی کسب کنید. این دهکده توریستی به دلیل وجود سواحل وسیع و پهناور خود در میان گردشگران شناخته شده است.

روستای بکر شیله

دیدنی های روستای شیله استانبول

همانطور که می دانید، شهر استانبول یکی از مهم ترین شهرهای تفریحی و گردشگری در کشور ترکیه می باشد. این شهر هر ساله گردشگران زیادی از نقاط مختلف دنیا جذب می کند. ویژگی های منحصر به فردی که در این نواحی وجود دارد، موجب جذب توریستان زیادی شده است.

روستای شیله استانبول

یکی از نواحی بکر و دیدنی در این شهر روستای شیله می باشد. این روستا چشم اندازهای طبیعی بکر و ویژه ای به خود اختصاص داده و هر ساله از نقاط مختلف دنیا گردشگران زیادی جذب می کند. این دهکده توریستی در میان گردشگران بسیار مشهور بوده و به دلیل برخورداری از سواحل پهناور خود در میان گردشگران شناخته شده است. این نواحی دارای راه های پر پیچ و خمی بوده و به دلیل رسیدن به جنگل مناظر دلچسبی دارند.

روستای شیله

جاذبه های روستای شیله:

این روستا در سال های اخیر مقصد بسیاری از گردشگران بوده بنادر ماهیگیری که در این دهکده قرار دارند، اهمیت زیادی دارند. در این نواحی می توانید از طبیعت زیبای اسکله ها استفاده کنید. از سوی دیگر خرابه هایی که در اطراف این روستا قرار دارند، دارای قدمت زیادی بوده و بناهای زیادی در آن وجود دارند. قلعه ژنوایی که یکی از بناهای تاریخی با معماری زیبا است، در این روستا قرار دارد.

  •  قاصدک 24
  •  مبل و میز

یکی دیگر از جذابیت های این روستا برای گردشگران فانوس دریایی می باشد. این فانوس برای مردمان این منطقه بسیار ارزشمند بوده با سفر به سمت غربی از این دهکده می توانید نگاهی به سواحل پیوسته آن نیز بزنید. سمت شرقی این دهکده نیز دارای یک سری از خلیج های شنی کوچک بوده که از اهمیت زیادی برخوردار می باشند. شما با بازدید از این دهکده در فصل های مختلفی از سال می توانید تجربه های بکری داشته باشید.

روستای زیبای شیله

چه زمانی به این دهکده برویم؟

برای بازدید از روستای شیله استانبول فصل های مختلفی از سال را می توانید انتخاب کنید. در فصل تابستان اغلب این نواحی شلوغ تر بوده و دارای شرایط آب و هوایی گرم تری است. در صورتی که می خواهید سفری راحت تر و کم هزینه داشته باشید، می توانید پاییز را برای سفرتان انتخاب نمایید.

اقامت در روستا:

شما علاقمندان و گردشگران امکان اقامت در این نواحی را نیز خواهید داشت. هتل ها و پانسیون هایی که در این نواحی قرار دارند، هر ساله از سوی گردشگران زیادی مورد توجه می باشد. این هتل ها دارای امکانات رفاهی مناسبی نیز هستند. تجربه اقامت در این هتل ها نیز بسیار خاص بوده و شما گردشگران می توانید، از امتیازات آن استفاده کنید. این روستا از مکان های دیدنی استانبول بوده و جذابیت های زیادی برای گردشگران دارد.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.