دسته ها
یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱

باغ فاتح کرج با طبیعت خیره کننده در چهار فصل

 • سمیه نیک فرجام
 • ۱۹ دی ۱۴۰۰
 • ۰

باغ فاتح کرج یکی از باغ های تاریخی و دیدنی در این منطقه است. این باغ توسط یک مرد ثروتمند و خیر یزدی ساخته شد. محمد صادق فاتح که سازنده این باغ است، فعالیت های عمرانی زیادی انجام داده است. شما در این باغ می توانید از امکانات تفریحی و رفاهی زیادی دیدن کنید.

ایران کشوری با جاذبه های بسیار متنوع و دیدنی می باشد. هر ساله علاقه مندان زیادی برای بازدید از جاذبه های این کشور راهی سفر می شوند. همانطور که می دانید این کشور پیشینه تاریخی بسیار غنی نیز دارد. در دوره های تاریخی مختلف از مهم ترین جاذبه هایی که ساخته می شده اند، باغ های تاریخی گوناگون بوده اند. باغ ها از دیرباز محلی برای گذراندن اوقات فراغت بوده و هر یک پادشاهان باغ های ویژه خود را داشته اند. یکی از این باغ های دیدنی باغ فاتح کرج می باشد. این باغ توسط یکی از ثروتمندان ساخته شده است.

باغ فاتح کرج

باغ فاتح کرج را بشناسید

این باغ تاریخی  توسط محمد صادق فاتح که یکی از ثروتمندان و خانواده های اصیل یزدی بوده است، ساخته شد. این باغ یکی از باغ های تاریخ باشکوهی است که می توانید از زیبایی های آن دیدن کنید. طراوت و سرسبزی در اینگونه از مناطق موجب شده تا گردشگران زیادی هر ساله به این مناطق سفر کنند. سایه درختان تنومند و بلند از یک سو و هوای معتدل و مطبوعی که در این مناطق حاکم است، از سوی دیگر می تواند مورد توجه قرار بگیرد. این باغ امروزه یکی از دیدنی های کرج است.

 • خرید انواع قهوه
 • بلیط کیش

چشم انداز باغ فاتح

در این باغ مکان مناسبی برای والیبال، بسکتبال و تنیس می باشد. امکانات رفاهی این باغ موجب شده تا گردشگران زیادی به این منطقه سفر کنند. شما در سفر به کرج نباید بازدید از مکان های دیدنی کرج را از یاد ببرید.

امکانات باغ فاتح

پیشینه تاریخی باغ:

شما برای بازدید از این باغ دیدنی باید به البرز و کرج بروید. این منطقه دارای طبیعتی بسیار سرسبز و دیدنی برای گردشگران است. با توجه به اینکه در این نواحی می توانید باغ های متعددی مشاهده کنید، بی شک تجربه جذابی در سفرتان خواهید داشت. شما در منطقه جهانشهر این باغ دیدنی را مشاهده می کنید.

 • مبل و میز
 • قاصدک 24

باغ فاتح

این باغ توسط محمد صادق فاتح ساخته شده است. او متولد سال ۱۲۲۷ در شهر یزد می باشد. او در خانواده ای اصیل و نجیب متولد شد، و از همان جوانی فعالیت های خود را صرف عمرانی و کار خیر می کرد. او در شهرهای مختلفی به بازسازی و عمرانی پرداخته است. نام و آوازه این بزرگ مرد در طی تاریخ پیچیده بود. امروزه نیز یکی از مهم ترین یادگاری های این مرد خیر باغ زیبا و سرسبزی است، که از دیدن آن لذت خواهید برد.

آشنایی با باغ فاتح

این باغ چگونه ساخته شد؟

باغ فاتح کرج باغی است که توسط محمد صادق فاتح ساخته شده است. در واقع ساخت این باغ به نوعی با زندگی محمد صادق فاتح گره خورده با توجه به اینکه او یکی از ثروتمندان یزد بود، در شهرهای مختلفی به آبادانی و عمران مشغول شد. اما چرا او به کرج آمد و این باغ را بنا کرد؟ با توجه به اینکه پیش از انقلاب قحطی و خشکسالی بخش های مهمی از ایران به ویژه یزد را فرا گرفته بود او به کرج آمد و در آنجا به آبادانی پرداخت و این باغ را احداث نمود.

امکانات مهم باغ فاتح

او در کرج و نواحی اطراف آن به ساخت کارخانه نیز مشغول شد. کارخانه های معروف و مهم همچون کارخانه روغن، یخ سازی جهان، شرکت آبادانی جهان، پلاستیک سازی آرمه، پتوبافی جهان، صابون جهان و تعدادی دیگر از کارخانه ها را ساخته است. اما با این وجود اقدامات او به این موارد ختم نشده و دیگر فعالیت های عمرانی نیز داشت.

جاذبه های باغ فاتح

ساخت بیمارستان ها، مدارس، آموزشگاه ها و دیگر فعالیت های مهم نیز در کارنامه این فرد خیر به ثبت رسیده است. یکی از مهم ترین فعالیت هایی که داشته ساخت این باغ دیدنی و تاریخی بود. یکی از سوالاتی که درباره این خیر ایجاد می شود، این است که چرا نام بیشتر بناهایی که ساخته را “جهان” نامیده است. علت این نامگذاری ها به علاقه شدیدی که فاتح به همسر خود داشت باز می گردد. او می گوید زمانی که همسرم “رقیه خانم غضنفر” در قبل از نابینایی مرا جهان صدا می زد. همسر او در اثر بیماری آبله نابینا می شود و او با وجود نابینایی و بیماری با همسرش ازدواج می کند.

معرفی باغ های فاتح

بخش های مختلف باغ فاتح:

این باغ دیدنی شامل بخش های مختلفی می باشد. فضای سبز این باغ یکی از بخش های مهم آن به شمار می آید. باغ فاتح کرج از مجموعه باغ های مهمی است که دارای پارک تنیس است و با امکانات رفاهی و تفریحی گوناگون برای گردشگران مورد توجه قرار می گیرد. پارک تنیس جهانشهر که در این منطقه قرار دارد، بسیار معروف بوده و دارای زیبایی های زیادی برای گردشگران است.

طبیعت باغ فاتح

مکان های تفریحی در این پارک نیز دارای امتیازات زیادی است. شما در فصل تابستان و بهار می توانید از امکانات و جاذبه های مهم این منطقه نیز دیدن نمایید. این باغ بسیار وسیع بوده و وسعت آن به ۱۳۰ تا ۳۰۰ هکتار می رسد. در این مجموعه با کاشت درختان گوناگون شما می توانید از زیبایی های زیادی دیدن نمایید. کاشت درخت در اینگونه مناطق به شکلی مهندسی شده که مورد توجه قرار می گیرد.

دیدنی های باغ فاتح کرج

اغلب این درختان قدمتی ۱۰۰ دارند و با وجود اینکه ۱۰۰ سال پیش ساخته شده اند، دارای مهندسی خاص خود هستند. تا سال ۱۳۹۰ نیز این اراضی این منطقه دارای انواعی از درختان میوه بوده و بعد از آن نیز به شهرداری واگذار شده است. این پارک همچنین دارای امکانات تفریحی زیادی می باشد. پارک تنیس که یکی از مجموعه های بین اللملی مهم شناخته می شود، در این پارک قرار دارد.

تفریح در باغ فاتح

هشت زمین تمرین و یک زمین مسابقه نیز از بخش های مختلف در این باغ هستند. ظرفیت این زمین ۱۲۰۰ نفر بوده و دارای زمین های کفپوش است. از دیگر بخش های موجود در این مجموعه می توان به فروشگاه های ورزشی، ساختمان اداری، رستوران جایگاه سبز، استراحتگاه موقت، محوطه فضای سبز و … اشاره نمود. این منطقه دارای امکانات ورزشی زیادی نیز می باشد. باغ فاتح کرج به دلیل فضای سبز و هوای متعادل و مطبوعی که دارد، مکان مناسبی برای پیاده روی است.

باغ فاتح کجاست

روستای گچسر نیز یکی دیگر از روستاهای دیدنی و پر جاذبه در این منطقه است. این روستا از مکان های دیدنی نزدیک به کرج بوده و اگر از علاقه مندان به جاذبه های طبیعی و توریستی در این مناطق هستید، شما می توانید از زیبایی های این منطقه دیدن کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.