دسته ها
یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱

کاخ اگزونوگراد عمارتی سلطنتی در سواحل دریای سیاه

 • سمیه نیک فرجام
 • ۱۹ دی ۱۴۰۰
 • ۰

کاخ اگزونوگراد از مهم ترین جاذبه های تاریخی در شهر وارنای بلغارستان می باشد. این کاخ از جذابیت های بسیار زیادی برای گردشگران برخوردار است. این کاخ به دلیل سبک معماری خود شهرت دارد. معماری این بنا به سبک فرانسوی یونان است. در این بخش با این کلیسا آشنا می شوید.

اگر قصد سفر به بلغارستان را دارید و می خواهید از جاذبه های تاریخی این منطقه دیدن کنید می توانید، سری به شهر وارنا بزنید. کاخ اگزونوگراد که یکی از کاخ های سلطنتی در این شهر است و در فاصله ۸ کیلومتری از این شهر قرار دارد، جذابیت های باستانی زیادی را در خود جای داده است. این کاخ سلطنتی در اواخر قرن ۱۹ در پارک سواحل دریای سیاه قرار گرفته است. این پارک دارای جذابیت های منحصر به فردی برای علاقه مندان می باشد. ساخت این بنا از سال ۱۸۹۰ آغاز شده و تا چند دهه نیز طول کشیده است.

باغ اگزونوگراد

معرفی کاخ اگزونوگراد

قدمت این کاخ به قرن ۱۹ باز می گردد و یکی از مجموعه کاخ های سلطنتی منحصر به فرد می باشد. ساخت این بنا از سال ۱۳۸۹ آغاز شده و چند دهه نیز طول کشیده است. شما در این کاخ به خوبی می توانید با یک سازه با معماری فرانسوی یونانی آشنا شوید. سبک فرانسوی یونانی یکی از سبک های رایج در میان کاخ های سلطنتی آن دوران بوده است. از ویژگی های منحصر به فرد این بنا می توان به پارک اطراف آن اشاره نمود. این بنا از بهترین مکان های دیدنی وارنا بلغارستان است. هر ساله گردشگران زیادی برای بازدید از این کاخ به وارنا سفر می کنند.

 • خرید انواع قهوه
 • بلیط کیش

بنای باستانی اگزونوگراد

این کاخ در حال حاضر مکانی است برای نشست های دولتی و ریاست جمهوری از سویی هر ساله گردشگران زیادی از این کاخ بازدید می کنند. از سال ۲۰۰۷ این کاخ به مکانی برای برگزاری جشنواره ها تبدیل شده است. شما با بازدید از این کاخ می توانید معماری منحصر به فرد آن را مشاهده کنید. این بنا امروزه جزو یکی از مهم ترین نمونه های معماری بلغارستانی است.

نمای معماری اگزونوگراد

آشنایی با معماری کاخ:

همانطور که پیش از این اشاره شد، معماری کاخ اگزونوگراد برگرفته از سبک فرانسوی یونانی می باشد. این کاخ دارای سه طبقه است و در طبقه اول این بنا می توانید سالن های پذیرایی، اتاق های ناهارخوری، سالن های موسیقی، اتاق های مهمان و … را مشاهده کنید. طبقه دوم این بنا نیز شامل اتاق های خانواده سلطنتی هستند. با وارد شدن به طبقه سوم می توانید اتاق های ویژه کارکنان را مشاهده کنید.

 • مبل و میز
 • قاصدک 24

زیبایی های اگزونوگراد

یکی از بخش های جذاب در این کاخ شامل تزئینات و وسایل زینتی ارزشمندی هستند که در کاخ قرار دارند. مبلمان هایی که در این کاخ قرار گرفته اند، بسیار نفیس و ارزشمند هستند. این مبلمان شامل چوب ماهون و چوب گردو می باشند. لوسترهای عظیمی که از سقف های این بنا آویزان شده اند با استفاده از طلا آبکاری شده و همانند یک تاج سلطنتی می مانند.

کاخ اگزونوگراد

این کاخ دارای پارکی ویژه و منحصر به فرد است. این پارک در سال ۱۸۹۰ ساخته شده و ساخت آن نیز چندین دهه طول کشیده است. از دیگر زیبایی ها و جذابیت های این بنا می توان به مجسمه نپتون اشاره کرد. مجسمه های خدای آب و خدای دریا نیز از دیگر مجسمه هایی هستند که در این بنا دیده می شوند.

نمای اگزونوگراد

این منطقه از مکان های دیدنی مهم در بلغارستان است. شما علاقه مندان در صورت نیاز در لینک می توانید راهنمای سفر به بلغارستان را مطالعه کنید. در این بخش درباره نحوه سفر به این کشور و جاذبه های دیدنی آن می توانید اطلاعات کسب کنید.

معرفی کاخ اگزونوگراد

سرگذشت کاخ:

این کاخ سلطنتی یکی از مهم ترین جاذبه های تاریخی در این منطقه به شمار می آید. کاخ اگزونوگراد در ابتدا یک صومعه بوده و بعدها تغییر کاربردی در آن ایجاد شده است. در دوران ریاست جمهوری پرنس فردیناند اول به دستور او معمار ماهر فرانسوی استخدام شد. هدف از استخدام این معمار ایجاد باغ هایی منظم با اشکالی خاص بوده است. در اطراف این عمارت طراحی هایی انجام شده که می توانید از آن دیدن نمایید.

در اطراف این عمارت و باغ های گوناگون آن گونه های مختلفی از گیاهان من جمله سدر اقیانوس اطلس رشد می کنند. در این باغ چندین گلخانه وجود دارند که از زیبایی ویژه ای برای علاقه مندان برخوردار می باشد. گیاهان عجیبی که در این منطقه می رویند دارای جذابیت زیادی هستند. نخل های عجیبی در این منطقه رشد می کنند. این کاخ امروزه یکی از اقامتگاه های باستانی ریاست جمهوری بلغارستان است.

اگزونوگراد را بشناسید

دیدنی های بلغارستان:

کشور بلغارستان از جذابیت های تاریخی و فرهنگی بسیار زیادی برای گردشگران برخوردار می باشد. از مهم ترین دیدنی های این منطقه می توان به صوفیه اشاره نمود این شهر که به نگین جاذبه های بلغارستان شهرت دارد، هر ساله از مناطق مختلفی گردشگر جذب می کند. معرفی دیدنی های صوفیه بلغارستان می تواند جذابیت زیادی داشته باشد. شهر وارنا که یکی دیگر از دیدنی های واقع در این کشور می باشد، دارای جاذبه های تاریخی زیادی است. در این شهر می توانید از کاخ سلطنتی اگزونوگراد دیدن نمایید. این کاخ از شهرت بسیار زیادی در این شهر برخوردار است.

اگزونوگراد وارنا

شهر پلودیو که یکی از شهرهای باستانی و کهن در این منطقه است، از دیگر جذابیت ها و دیدنی های بلغارستان به شمار می آید. این شهر از نظر جهانگردان زیادی مورد توجه می باشد. شما در سفر به این مناطق نه تنها تجربه های جذابی خواهید داشت، بلکه می توانید از جذابیت های تاریخی این مناطق نیز دیدن کنید.

دهکده تاریخی آرباناسی که یکی از دهکده های مهم در بلغارستان می باشد، دارای صومعه ها و کلیساهای باستانی است. بسیاری از گردشگران در سفر به بلغارستان از جذابیت های این دهکده نیز بازدید می کنند. از دیگر شهرهای مهم در این کشور می توان به شهر بورگاس سالترنز اشاره نمود. این شهر در میان دریاچه های صورتی نمک بسیار محبوبیت دارد. چشم اندازهای طبیعی این مناطق برای گردشگران زیادی جالب توجه خواهد بود. این شهر دارای دریاچه ها و چشم اندازهای زیبایی است.

اگزونوگراد کجاست

کلیسای جامع الکساندر نیز یکی دیگر از جاذبه های تاریخی در این کشور است. این کلیسا دارای فروشگاه ها و مغازه های مختلفی می باشد. این ملیسا نیز یکدیگر از جذابیت های صوفیه محسوب می شود. این کلیسا از جذابیت های تاریخی برخوردار است. سبک معماری این بنا و ویژگی های منحصر به فردی که در آن وجود دارند، می تواند مورد توجه باشد. این کشور جذابیت های تاریخی زیادی دارد که در سفر به آن می توانید از نزدیک این جاذبه ها را مشاهده کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.