دسته ها
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲

دلیل کشیدگی پوست بدن و نحوه درمان آن

  • شقایق ایران دوست
  • ۱۳ دی ۱۴۰۰
  • ۰

در این مطلب شما را با علت های ایجاد کننده ترک های پوستی و کشیدگی پوست بدن آشنا می کنیم و در انتها روش هایی را برای درمان بین خواهیم کرد. اگر از این مشکل ناراضی هستید برای یافتن اطلاعات درمانی بیش تر تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

 اگر شما نیز کلاهش وزن بسیار شدید داشته باشید ممکن است دچار ترک های پوستی و یا کشیدگی پوست بدن شوید. این کشیدگی ها ممکن است ظاهر شما را بد کنند ولی بسیاری از افراد با آن ها هیچ مشکلی ندارند و زندگی خود را می کنند. در ادامه دلایل ایجاد این مشکل و روش های درمان آن را برای شما بیان می کنیم.

کشیدگی پوست بدن

کشیدگی پوست بدن و اطلاعاتی در مورد آن

بسیاری از خانم ها بعد از زایمان دچار کشیدگی های شدیدی در ناحیه شکم و پهلو ها می شوند و این مشکل ممکن است زمانی که هر فردی وزن بسیار زیادی از دست می دهد برایش ایجاد شود. در ادامه اطلاعات بسیار زیادی در مورد این ترک های پوستی و روش های درمانی آن برایتان بیان خواهیم کرد.

افراد مستعد

یک سری از افراد هستند که بیشتر از سایرین مستعد این کشیدگی ها هستند و ممکن است بعد از مدتی روی پوست آن ها کشیدگی های بسیار زیادی را مشاهده کنید. در واقع این کشیدگی ها در افرادی که باردار هستند، افرادی که کاهش و افزایش وزن بسیار زیادی تجربه می کنند و همچنین کودکان و نوجوانانی که رشد سریع دارند بیش تر از دیگران قابل مشاهده می باشد زیرا پوست تحمل کشش بیش از حد را در زمان بسیار کوتاهی ندارد و در نتیجه این کشیدگی ها مانند ترک های پوستی نمایان می شوند.

توجیه کشش پوستی

تحقیقاتی که انجام شده است نشان می دهد که تفاوت های بسیار زیادی بین پوست افراد مختلف وجود دارد بنابراین می توان گفت یک سری از افراد اصلا کشیدگی های پوستی را تجربه نمی کنند. در نظر داشته باشید افرادی که دارای پوست های سفت می باشند ممکن است در اثر چاق شدن و یا لاغر شدن و همچنین بارداری اصلا دچار کشیدگی پوستی نشوند. تفاوت های اصلی که بین پوست های طبیعی و پوست هایی که دارای کشیدگی می شوند در شیوه تنظیم فیبر های الاستیک می باشد. در پوست هایی که کشیدگی وجود دارد فیبر ها نازک تر و در هم ریخته تر می باشند در صورتی که در پوست های طبیعی چنین چیزی وجود ندارد و فیبر ها به صورت کاملا منظم هستند.

ترک های پوستی و درمان آن

  •  مبل و میز
  •  آرون گروپس

ژنتیک و کشیدگی پوست بدن

بر اساس تحقیقاتی که انجام شده است افراد تنها به یک مورد از ژن هایی که بر روی این کشیدگی ها تاثیر می گذارد دست یافته اند. در واقع زمانی که تغییرات ژنتیکی روی می دهد میزان بهم خوردن نظم فیبر های الاستین بیشتر از قبل می شود و همین امر ساده می تواند دلیلی برای ایجاد شده کشیدگی های زیاد در پوست باشد.

درمان

در صورتی که بتوانید ترک های پوستی و کشیدگی های پوست بدن را در مراحل ابتدایی درمان کنید می توانید تا حدود بسیار زیادی آن ها را از بین ببرید. اگر این اتفاق روی ندهد ممکن است این کشیدگی های پوستی تغییر رنگ داده و سفید شوند. در واقع زمانی که رنگ این ترک های پوستی و کشیدگی ها قرمز و بنفش می باشد و درمان ها سریع تر هستند و همچنین به میزان بیشتری پاسخ می دهند. در ادامه تمامی روش هایی که می توانید برای از بین بردن این کشیدگی ها استفاده کنید را برایتان بیان می کنیم ولی بهتر است قبل از انجام هر کاری با یک متخصص مشورت کنید و از تجربه های او در این زمینه کمک بگیرید.

درمان کشیدگی پوست

استفاده از لیزر های مختلف

  • یادتان باشد که درمان این ترک های پوستی به ندرت رخ می دهد و نمی توان برای درمان شدن آن ها امیدواری بسیار زیادی به خرج داد با این حال می توانید از انواع لیزر های مختلف مانند IPL و PDL استفاده کنید. البته استفاده از هر کدام از این لیزر ها می تواند نتایج بسیار مختلفی را با خود به همراه داشته باشد.
  • یکی دیگر از لیزر هایی که به شما کمک می کند تا بتوانید نتایج خوبی بگیرید لیزر فراکسل می باشد. این نوع لیزر بین ۳ الی ۶ جلسه انجام می شود و دارو های مورد نیاز برایتان تجویز خواهد شد و اثر همزمانی دارو و لیزر بسیار بیشتر از سایر روش ها می باشد. اولین پاسخ درمانی حدودا یک ماه بعد از اولین زمان مراجعه رخ می دهد ولی برای کامل شدن نتیجه و پاک شدن پوست خود باید جلسات درمانی متعددی را به کار بگیرید.
  • روش جدیدی که برای این کار رواج پیدا کرده است استفاده از آر اف فرکشنال است. این درمان مکی تواند کشیدگی های پوستی را تا حدودی از بین برده و برای تمامی ترک هایی که از قدیم به جا مانده نیز عملکرد خوبی دارد و می تواند آن ها را نیز کاهش داده و حتی از بین ببرد.

نکته : روش های درمانی گفته شده علاوه بر درمان ترک ها می تواند سفت شدن پوست را به دنبال داشته باشد و این اثر در بخش های مختلف بدن فرق می کند و هر پوستی نیز می تواند بازخورد های مختلفی به همراه داشته باشد.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *