دسته ها
یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰

عوارض فویل آلومینیوم در پخت و پز

  • حکیمه فهیمی
  • ۱۹ آبان ۱۴۰۰
  • ۰

این روزها در آشپزخانه ها ، فویل آلومینیوم و ظروف آلومینیومی کاربرد فراوانی دارند. ممکن است برای شما هم جای سوال باشد که آیا این ظروف برای بدن مضر بوده و دارای عوارض هستند؟ در این مطلب به بررسی عوارض فویل آلومینیوم می پردازیم.

سالیان متمادی است که فویل آلومینیوم در پخت و پز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد ولی اخیرا به خطرات سلامت ناشی از استفاده این نوع مواد اشاره می شود. در ادامه این مطلب با عوارض فویل آلومینیوم آشنا می شوید.

آشنایی با عوارض فویل آلومینیوم

از آنجا که فویل آلومینیوم و ظروف آلومینیومی سال ها است که در امر آشپزی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و اخیرا برخی پژوهشگران به مضرات و آثار مخرب این مواد برای بدن اشاره کرده اند. در این مطلب قصد داریم شما را با عوارض فویل آلومینیوم آشنا نماییم. این که آلومینیوم چطور به بدن انسان آسیب وارد می کند به عوامل متعددی مانند سلامت کلی و این که بدن تا چه حد می تواند تجمع این ماده را در بدن ، مدیریت نماید، وابستگی دارد.
سال ها است که مردم در پخت و پز از فویل آلومینیوم بهره می گیرند ولی اخیرا خطرات سلامت مرتبط با آن هر چه بیشتر کشف می شود. آلومینیوم  یکی از فلزات پرمصرف جهان است و در تولید محصولات زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. از تولید لوازم و ابزار پخت و پز گرفته تا قوطی های کنسرو و فویل های آلومینیومی. حتی در واکسن ها، آسپرین، دئودورانت، بکینگ پودر و آرد نیز حضور دارد.

میزان آلومینیومی که هر روز در معرض آن هستیم شگفت انگیز بوده و بدترین قسمت ماجرا این است که برای بقا به این ماده احتیاج نیست. در واقع آلومینیوم  می تواند بیشتر از مفید بودن، به ضرر انسان تمام شود

طبق گزارشات سازمان جهانی بهداشت، بدن هر فرد توانایی حذف کارآمد میزان اندکی از آلومینیوم را دارد. به این ترتیب مصرف ۴۰ میلی گرم به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن فرد بی خطر محسوب می شود. بر این اساس، برای انسانی با وزن ۶۰ کیلوگرم، میزان مصرف مجاز مساوی است با ۲.۴۰۰ میلی گرم.

  •  مبل و میز
  •  بلیط کیش
متاسفانه، اکثر افراد با توجه به سطوح بالای مواجه با آلومینیوم، در معرض دریافت خیلی بیشتر از این مقدار آلومینیوم هستند. آلومینیوم در فرایندهای بیوشیمیایی هیچ موجود زنده ای وجود ندارد. این ماده در بدن انباشته شده به خصوص در مغز و استخوان های انسان. به این معنا اگر بخواهید عمر طولانی تری داشته باشید و قدرت ذهنی شما هم حفظ شود، باید در طول زندگی از مصرف بی اندازه این فلز دوری کنید.
فویل آلومینیومی یکی از وسایل پرکاربردی است که اغلب خانواده ها برای مغزپخت شدن غذا و خوش طعم شدن غذاهای گوشتی مانند مرغ، ماهی، و… از آن ها استفاده می کنند. و این مواد را در فویل پیچیده و در فر قرار داده و حرارت می دهند. یا در رستوران ها و اغذیه فروشی ها نیز برای گرم نگه داشتن غذاهای مختلف، از فویل آلومینیوم به عنوان محافظ بهره می گیرند.
به طور مثال، اغلب مرغ های بریان را با این فویل ها پوشانده تا گرم باقی بمانند. در ضمن امروزه استفاده از ظروف یک بار مصرف آلومینیومی نیز در آشپزخانه ها و رستوران ها جهت بسته بندی و جابجایی غذا از مکانی به مکان دیگر بسیار باب شده است. بی خبر از این که همین فویل ها و ظروف یکبار مصرف آلومینیومی دارای خطراتی هستند که در طولانی مدت عوارض و مشکلاتی را در مصرف کننده موجب می شوند.
به طور کلی افراد زیادی از فویل آلومینیوم برای پخت و پر بهره می گیرند چه برای پخت یک سیب زمینی در فر یا پخت ذرت روی گریل، ساده ترین و راحتترین گزینه ای که به کمک افراد در چنین مواقعی به ذهن می رسد فویل آلومینیوم می باشد. در گزارشی به بررسی استفاده از فویل آلومینیوم  برای آشپزی در دماهای بالا پرداخته شد. نتیجه آن نفوذ آلومینیوم به غذای پوشیده شده با فویل طی فرایند پخت بیشتر از حد مجاز تعیین شده توسط سازمان بهداشت جهانی بود.

با این حال ، محققین سطوح بسیار بالا و خطرناک آلومینیوم در غذاها را بعد از پخته شدن، گرم شدن دوباره و حتی سرد شدن در فویل آلومینیوم مشاهده نمودند. هنگامی که بعضی انواع ترکیب اسید و مایع در فویل آلومینیوم وجود داشته باشد، احتمال نفوذ این ماده به غذا به طرز قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

به طور مثال اگر یک تکه مرغ را با گوجه فرنگی و آبلیمو که درون فویلی پیچیده شده بپزید، سطح بالایی از آلومینیوم در غذا حضور پیدا می کند. اسیدیته این ترکیب پروسه ای تهاجمی شکل داده که لایه های آلومینیوم  را حل نموده و وارد غذا می کند. هنگامی که به غذا ادویه هم اضافه شود میزان نفوذ آلومینیوم به غذا به شدت بیشتر می شود.

برخی پژوهشگران معتقدند هر چه دمای پخت غذا بالا باشد میزان نفوذ آلومینیوم به غذا بیشتر خواهد شد. از این رو می توان گفت فویل آلومینیوم  گزینه مناسبی برای پخت نبوده و استفاده آن به همراه سبزیجاتی نظیر گوجه فرنگی، آب مرکبات، ادویه جات کار درستی نیست. البته می توان برای بسته بندی غذای سرد از فویل آلومینیوم بهره برد ولی نباید برای نگهداری طولانی مدت غذا باشد. چرا که با گذشت زمان، امکان تجزیه آلومینیوم (بخصوص اگر غذا حاوی ادویه فراوانی هم باشد) و نفوذش به غذا افزایش می یابد. با این تفاسیر در ادامه به عوارض استفاده از فویل آلومینیوم اشاره می شود.

تحت تاثیر قرار دادن سلامت کبد و کلیه

یکی از عوارضی که ممکن است در اثر استفاده بی رویه از فویل آلومینیوم در پخت و پز غذاها ایجاد شود. اثر آن روی کبد و کلیه می باشد. با توجه به این که بدن به آلومینیوم نیاز ندارد وقتی این ماده وارد بدن می شود پروسه نامشخصی برای مقابله با آن وجود دارد ولی از آنجا که بدن انسان توانایی سم زدایی مقادیر ناچیز آلومینیوم  را دارد و برای دریافت روزانه میزان زیاد این ماده آمادگی ندارد در نتیجه این آلومینیوم اضافی در کبد، کلیه ها و .. تجمع یافته و سلامت این اعضای بدن را به خطر می اندازد.

به عبارت دیگر اگر آلومینیوم بیش از اندازه مصرف شود، اندام های سم زدا در بدن با افزایش حجم کار خود برای دفع این فلز روبرو می شوند. اگر کلیه و کبد انسان به خاطر استرس بیش از حد ناشی از بار اضافی سموم مداوم، نمی تواند عملکرد درستی ارائه دهد. اینجاست که آلومینیوم به جای دفع در بدن باقی مانده و تجمع پیدا می کند.

تاثیر بر روی سلامت مغز

با توجه به این که آلومینیوم بر بافت های مغز تاثیرگذاری بالایی دارد، آن را به عامل جدی و خطرآفرین برای بیماری آلزایمر و دیگر اختلالات ذهنی تبدیل می کند. در مطالعات مشخص شده که آلومینیوم می تواند سبب کاهش نرخ رشد سلول های مغز انسان شود. در ضمن تراکم زیاد آلومینیوم در بافت بیماران مبتلا به آلزایمر نیز دیده شده است.

مطالعات نشان داده که آلومینیوم سبب ایجاد استرس اکسیداتیو در مغز شده و آثار آن ممکن است تا هنگامی که وارد دهه های ۷۰ و ۸۰ زندگی شود، بروز نکند. در تحقیقی، کالبدشکافی مغز افراد کهنسال نشان داد که سطح آلومینیوم در این افراد ۲۰ برابر بیشتر از افراد میانسال است. آلومینیوم  به عنوان فلزی که بر روی سیستم عصبی اثر منفی دارد، هم شناخته می شود.

تاثیر روی استخوان ها

از عوارض دیگر فویل  آلومینیوم این است که این ماده می تواند موجب اختلال در جذب کلسیم شده و بر روی کانی سازی اسکلتی تاثیر بگذارد. آلومینیوم نه تنها در اطراف مغز انسان تجمع پیدا می کند بلکه می تواند در اطراف بافت استخوانی هم جمع شود. مطالعات حاکی از آن است که آلومینیوم در سطوح بالا موجب شکنندگی استخوان و پوکی استخوان پیوند خورده می شود.

تاثیر بر میزان جذب مواد مغذی

هنگامی که مغز در معرض سطح بالای آلومینیوم قرار می گیرد، این فلز از مانع خونی/ مغزی عبور نموده و اطراف هیپوکامپ، کورتکس و سایر قسمت های مرتبط با بیماری آلزایمر تجمع پیدا کرده و با تجمع این فلز در مغز، آلومینیوم با سایر مواد مغذی ضروری برای بدن نظیر منیزیم، کلسیم و آهن وارد رقابت خواهد شد.

تاثیر روی غده تیروئید

برخی شواهد حاکی از آن است که آلومینیوم بر روی غدد پاراتیروئید تاثیر می گذارد و ممکن است ترشح هورمون پاراتیروئید را سرکوب نماید.

استفاده از ظروف شیشه ای بجای ظروف آلومینیومی

حال که با عوارض احتمالی مصرف فویل آلومینیوم آشنا شدید ممکن است برای شما هم جای سوال باشد اکنون بجای این ظروف از چه اجناسی برای پخت و پز بهره بگیریم؟ در پاسخ می توان گفت از ابزار و لوازم شیشه ای استفاده کنید و بجای نگهداری غذا در ظروف آلومینیومی آن را در ظروف شیشه ای نگهداری کنید که قابلیت استفاده مجدد را هم دارد.

اگر چاره ای جز استفاده از آلومینیوم نیست؛ بهتر است همراه آن از ادویه ها و غذاهای اسیدی صرف نظر کنید. ضمنا به خاطر داشته باشید که فویل آلومینیومی تنها گزینه ای نبوده که انسان را در معرض فلز آلومینیوم قرار می دهد. حتی الامکان از محصولات بهداشتی حاوی ماده آلومینیوم مانند دئودورانت ها و ضد اسیدها و غذاهای منجمد و فراوری شده کمتر استفاده کنید چرا که ظروف آن ها معمولا حاوی آلومینیوم می باشد.

قابل ذکر است بعضی فویل ها و ظروف آلومینیومی فاقد برند با مقادیری سرب همراه هستند که می تواند سبب آلودگی مواد غذایی گردد. هنگام ساخت این فویل ها، آلومینیوم در مسیری شبیه ریل نازک شده و برای آسان شدن حرکت روی ریل از روغن های صنعتی چرب که دارای ترکیبات سرب دار هستند هم استفاده می شود که در اغلب موارد به خاطر این که پاک کردن آن از روی ورقه آلومینیوم، هزینه بالایی دارد.  برخی سازندگان غیر متعهد این کار را انجام نمی دهند.

با انباشته شدن تدریجی سرب در بدن و به طور مخفی در درازمدت، موجب آسیب در کودکان زیر شش سال شده و موجب کوتاه قدی و توقف رشد خواهد شد. ضمنا این فلز در متابولیسم استخوان سازی اختلال ایجاد کرده و پوکی استخوان را افزایش می دهد.

در پایان، جهت اطلاع از مضرات و مزایای برس حرارتی و مضرات و فواید دهانشویه می توانید روی لینک های قرار داده شده کلیک نمایید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.