دسته ها
شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰

نحوه بستن گروه واتساپ و حذفی دائمی آن

  • حکیمه فهیمی
  • ۲۹ آبان ۱۴۰۰
  • ۰

کاربرانی که در برنامه واتساپ عضو گروه هستند یا خود مدیر گروه هستند، ممکن است بخواهند از گروه ایجاد شده انصراف بدهند. در این مطلب قصد داریم شما را با شیوه بستن گروه واتساپ آشنا نماییم.

این که در پیام رسان واتساپ عضو گروه باشید یا خود مدیر و سازنده گروه باشید برای بستن و انصراف از گروه در این دو شرایط تفاوت وجود دارد. در این مطلب با شیوه بستن گروه واتساپ در هر دو شرایط ذکر شده آشنا می شوید.

 

آشنایی با شیوه بستن گروه واتساپ

یکی از پیام رسان های اجتماعی پرطرفدار که کاربران می توانند در آن گروه هایی را تشکیل دهند برنامه واتساپ می باشد. از آن جا که این پیام رسان قابلیت ایجاد گروه های متعددی را دارد ممکن است کاربری بنا به دلایلی بخواهد از عضویت در گروه هایی که مد نظر دارد انصراف دهد و  بخواهد از گروه خارج شود یا خود کاربر مدیر گروه است و قصد پاک کردن گروهش را دارد. در این صورت برای بستن گروه واتساپ خود باید مراحلی را طی کند که در ادامه با آن آشنا می شوید.

همانطور که اشاره شد ممکن است کاربر فعال در پیام رسان واتساپ ، در گروه های مختلفی عضو شده باشد که به نظرش همه آن ها مفید نیستند و مایل است از برخی گروه ها خارج شود. یک راه برای توقف گروه های مزاحم، ساکت نمودن آن ها می باشد ولی این امکان وجود دارد که این گروه را کاملا حذف نمایید.
حال جای سوال است چطور می توان یک گروه واتساپ را حذف نمود؟ این کار به راحتی فشردن کلید حذف نبوده چرا که این چنین کلیدی به طور پیش فرض در برنامه واتساپ گنجانده نشده است. این که عضو یک گروه باشید یا سازنده و مدیر گروه، به روش های مختلفی می توانید فرایند بستن گروه واتساپ را انجام داده و گروه را برای همیشه حذف کنید. با ادامه مطلب همراه ما باشید.

حذف گروه وقتی عضو آن هستید

اگر مایلید گروهی را حذف کنید که اعضای آن قادر به ارتباط با یکدیگر نباشند و به عبارتی آن را برای همیشه حذف کنید، باید مدیر آن گروه باشید ولی اگر عضو یک گروه هستید و دیگر مایل نیستید این گروه را روی گوشی خود داشته باشید مراحل زیر را طی کنید.

۱. برنامه واتس اپ را اجرا نموده و گروه مدنظری را که قصد حذفش را دارید باز نمایید. بعد روی نوار بالا که مشخصات گروه را نشان می دهد ضربه بزنید.

  •  بلیط کیش
  •  مبل و میز

۲. در صفحه بعد به پایین اسکرول کنید و روی گزینه exit group ضربه بزنید. پس از باز شدن پنجره دریافت تایید، روی exit کلیک کنید.

پس از انجام این کار خواهید دید که این گروه هنوز روی گوشی شما دیده می شود. به این خاطر است که گروه مدنظر کاملا از روی دستگاه شما حذف نشده و در این مرحله شما دیگر عضو گروه مدنظر نخواهید بود و امکان مشارکت در گفتگوها را ندارید.

۳. در همان صفحه قبلی مشاهده می کنید که گزینه exit با گزینه delet group جایگزین شده است. اکنون روی آن ضربه زده تا این گروه برای همیشه از روی گوشی شما حذف شود. پس از باز شدن پنجره دریافت تایید، روی delet ضربه بزنید.

با فشردن گزینه delet، گروه مدنظر شما و تاریخچه گفتگوهای آن برای همیشه از روی گوشی پاک خواهد شد و سایر اعضای این گروه پیغامی را مبنی بر ترک گروه توسط شما را دریافت می کنند.

حذف گروه وقتی مدیر یا سازنده آن هستید

حذف گروه واتساپ توسط مدیر یا سازنده آن با روش قبل کمی متفاوت است. به عنوان مدیر، شما می توانید یک گروه را به صورت کامل حذف نماید. به این معنی که دیگر هیچ یک از اعضای آن گروه نمی توانند با یکدیگر ارتباط داشته باشند. و باید اشاره کرد واتساپ راه مستقیمی برای انجام این کار در نظر نگرفته است.

مانند دیگر اعضایی که از گروه خارج می شوند، هنگامی که روی گزینه exit ضربه بزنید دیگر نمی توانید در آن گروه مشارکت کنید ولی گروه همچنان وجود دارد. اگر چند مدیر برای یک گروه وجود داشته باشد ، آن ها هنوز هم می توانند از امکانات مدیریت بهره مند باشند.

ولی اگر خودتان فقط مدیر گروه هستید، واتساپ به صورت تصادفی شخص دیگری را به عنوان مدیر برمی گزیند. چنانچه مدیر گروه هستید می توانید گروه را برای تمام اعضای آن ، حذف نمایید. پیش از این که بتوانید گروه را پاک کنید باید همه اعضا را حذف نموده و بعد از گروه خارج گردید.

هنگامی که گروهی را حذف کردید، دیگر امکان مشاهده آن گروه را در فهرست گفتگوهایتان نخواهید داشت و تاریخچه گفتگوها هم از گوشی شما حذف می شود. اما دیگر اعضا،همچنان گروه مدنظر را در فهرست گفتگوهایشان مشاهده خواهند کرد هرچند امکان ارسال پیام و ورود به گروه را ندارند.

برای حذف دائمی گروه واتساپ به عنوان مدیر یا سازنده، باید مراحل زیر را دنبال کنید.

۱. گروه واتساپ مدنظر را اجرا کنید و روی نوار بالایی که مشخصات گروه را نشان می دهد، ضربه بزنید.

۲. به عنوان مدیر گروه این امتیاز را دارید تا همه اعضا را از گروه حذف کنید. باید از این امتیاز برای حذف یک یک اعضای گروه بهره بگیرید. برای این کار فقط کافی است انگشت خود را روی نام اعضا نگه دارید و روی دکمه Remove ضربه بزنید.

۳. پروسه مرحله قبلی را برای همه اعضا تکرار نموده و پس از حذف تمام اعضا مشابه روش قبل از گروه خارج شوید. پس از خارج شدن، دکمه حذف در اختیار قرار می گیرد که روی آن ضربه بزنید تا گروه مدنظر برای همیشه حذف شود.

در پایان در پاسخ سوال برخی کاربران که آیا امکان حذف پیغام در گروه واتساپ وجود دارد یا نه. باید اشاره کرد متاسفانه تاکنون این امکان در اختیار مدیران یک گروه برای حذف پیغام های یک گروه قرار داده نشده است. به طور مثال اگر یک عضو پیام نامناسبی را برای گروه بفرستد مدیر امکان حذف پیام مذکور را نداشته و فقط فرستند پیام است که می تواند آن را حذف نماید.

امیدواریم از مطالب ارائه شده نهایت استفاده را برده باشید. همچنین پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با خواندن پیام های حذف شده واتساپ، ترفندهای واتساپ و قفل کردن واتساپ در گوشی های اندرویدی و آیفون روی لینک های قرار داده کلیک کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.