دسته ها
یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰

تکنیک های طلایی برای پنهان کردن غبغب با آرایش

 • ندا خوشرو
 • ۳۰ مهر ۱۴۰۰
 • ۰

در این بخش از آرایش و زیبایی مجله آرگا اصول پنهان کردن غبغب با آرایش را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد که امیدواریم با توجه به مراحل و نکات ذکر شده بتوانید به راحتی غبغب را ناحیه صورت خود کوچک تر کنید یا محو نمایید.

غبغب به برجستگی یا آویزانی موجود در زیر چانه گفته می شود که در اثر افتادگی عضلات پوست صورت و گردن ایجاد می شود همچنین افرادی که دارای اضافه وزن هستند ممکن است چربی های موجود در زیر چانه باعث ایجاد غبغب در آن ها شود. برای پنهان کردن غبغب با آرایش شما نیاز به صرف هزینه اضافه ندارید و می توانید به کمک چند ترفند غبغب را محو کنید.

ترفندهای پنهان کردن غبغب با آرایش

عوامل زیادی نظیر افزایش سن و چاقی و … باعث ایجاد غبغب می شوند و داشتن غبغب برای هیچ فردی خوشایند نیست و اگر شما غبغب دارید می توانید به کمک ترفندهای آرایشی آن را پنهان کنید. در مطالب قبلی مخفی کردن پیشانی بلند و میکاپ برای رفع گودی زیر چشم را مشاهده کردید در ادامه ترفندهایی برای مخفی کردن غبغب با میکاپ را پیش رو خواهید داشت.

پنهان کردن غبغب با آرایش صورت

آموزش مخفی کردن غبغب با آرایش

برای از بین بردن غبغب به کمک میکاپ می کنید از تکنیک کانتورینگ استفاده نمایید و ضمن کانتور کردن غبغب نیز می توانید با برجسته تر کردن گونه ها و خط فک همه توجه ها را از سمت غبغب دور نمایید و آن را کوچک تر نشان بدهید. در کانتورینگ بخش هایی از صورت را که تمایل دارید برجسته و بزرگ تر دیده شوند را می توانید هایلایت کنید و بخش هایی از صورت را که می خواهید کوچک یا فرو رفته تر به نظر برسند را تیره نمایید.

نحوه پنهان کردن غبغب با آرایش

 • قاصدک 24
 • پرنس

برای شروع میکاپ صورت غبغب دار می توانید مراحل زیر را انجام بدهید :

۱.ابتدا زیرسازی پوست را انجام بدهید و پوست صورت تان را بشویید سپس صورت تان را پاکسازی نمایید که برای پاکسازی صورت می توانید از ژل شستشو و شیرپاک کن یا تونر استفاده کنید.

۲. به کمک مرطوب کننده روغنی پوست گردن و صورت تان را ماساژ بدهید و به مدت ۶۰ ثانیه صبر نمایید تا مرطوب کننده جذب پوست تان شود.

۳. رنگ کانتور را سه درجه تیره تر از پوست صورت و گردن تان انتخاب نمایید.

۴. برای کوچک کردن غبغب می توانید روی آن کانتور تیره رنگ بزنید ولی در این کار زیاده روی نکنید.

ترفندهایی برای پنهان کردن غبغب با آرایش

۵. بخش هایی از صورت را که تمایل دارید برجسته به نظر برسند هایلایت کنید که در این مرحله بهتر است گونه ها و کنار چانه را هم هایلایت نمایید.

۶. به کمک برس مخصوص رنگ های تیره و روشن کانتور را محو کنید و خطوط بین رنگ ها را از بین ببرید.

۷. از پودر یا اسپری فیکساتور می توانید برای ثبیت آرایش تان استفاده نمایید.

از بین بردن غبغب با ترفندهای آرایشی

نکاتی برای مخفی کردن غبغب

 • علاوه بر انجام آرایش مخصوص به مخفی کردن غبغب بهتر است لباس یقه باز نپوشید.
 • از گردنبند بلند می توانید به جای گردنبند کوتاه استفاده نمایید.
 • موهایتان را به گونه ای شینیون کنید که روی شانه و گردن و غبغب نباشند همچنین موهایی که زیر چانه می آیند باعث می شوند تا غبغب برجسته تر به نظر برسد.

آموزش پنهان کردن غبغب با آرایش در چند مرحله ساده

 • اگر تمایل دارید غبغب تان را مخفی کنید بهتر است خط گردن خود را نشان بدهید که برای این کار باید خط گردن را روشن نمایید همچنین با زدن رنگ برنزه مات در اطراف گردن می توانید غبغب را پنهان نمایید.
 • برای پنهان کردن چروک های گردن و غبغب می توانید به کمک کانتورینگ کردن خود را باریک تر نشان بدهید.

اصول مخفی سازی غبغب با آرایش

در این مطلب با نحوه مخفی سازی غبغب با میکاپ آشنا شدید که امیدواریم با مطالعه این مطلب مهارت لازم را در این زمینه بدست آورده باشید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.