دسته ها
چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

کاهش استرس امتحان رانندگی با این رازهای ساده

 • شقایق ایران دوست
 • ۳ مهر ۱۴۰۰
 • ۰

در این مطلب شما را با روش هایی که می توانید بر استرس امتحان تو شهری غلبه کنید آشنا خواهیم کرد و در انتها رایج ترین اشتباهاتی که می تواند باعث رد شدن شما شود را برایتان بیان می کنیم.

کاهش استرس امتحان رانندگی یکی از دوست داشتنی ترین مباحثی می باشد که افراد قبل از این که بخواهند امتحان بدهند باید آن را مطالعه کنند تا بتوانند برای اولین بار که امتحان می دهند قبول شوند. در ادامه روش هایی را برای این کار به شما پیشنهاد خواهیم داد.

غلبه بر استرس امتحان رانندگی

 • بلیط کیش
 • تصفیه آب خانگی

کاهش استرس امتحان رانندگی

استرسی که هنرجویان در حین امتحان رانندگی دارند می تواند آن ها را از قبولی باز دارد بنابراین کنترل این استرس باید صورت بگیرد تا بتوانید موفق شده و سریع تر گواهینامه خود را دریافت کنید. به طور کلی امتحان هایی که در پیش روی شما می باشد استرس زا و ناراحت کننده اند ولی شما می توانید با خواندن و مطالعه کردن از پس همه آن ها با نمره بسیار خوب بر بیایید.چالش هایی که افراد در رابطه با این نوع امتحان ها تجربه می کنند بسیار زیاد می باشد و شما نیز می توانید به راحتی و با رعایت کردن چند نکته کوتاه از پس این موارد بر بیایید.

افزایش اعتماد به نفس

یکی از مهم ترین کار هایی که می بایست قبل از امتحان دادن آن ها را تمرین کنید این است که از روش های ساده برای بالا بردن اعتماد به نفس خود بهره ببرید. اعتماد به نفس داشتن می تواند بر کاهش استرس امتحان رانندگی غلبه کرده و شرایط بهتری را برایتان ایجاد کند. بهتر است سعی کنید تمامی نکاتی که آموخته اید را روی امتحان خود پیاده کرده و در یک شرایط ایمنی رانندگی کنید.

کاهش استرس امتحان رانندگی

تجسم کردن

اگر بتوانید تصویر سازی کنید می توانید بهتر از پس رانندگی بر بیایید. بهتر است قبل از این که به استقبال امتحان بروید در سطح شهر با مربی خود رانندگی کنید و سعی کنید تمامی آن چه که به شما گفته می شود را به خوبی حفظ کنید تا بتوانید به راحتی امتحان خود را قبول شوید.

 • چکاد بام
 • قاصدک 24

نفس عمیق کشیدن

اگر استرس شما بیش از حد زیاد شده است بهتر است سعی کنید با نفس عمیق کشیدن راحت استرس را از خود دور کرده و دوباره شرایط عادی خود را بدست آورید.

خوردن موز

موز یکی از میوه هایی می باشد که می تواند به تمدد اعصاب شما کمک کرده و در نهایت منجر به آرامش می شود زیرا سرشار از ویتامین B است. کمی قبل از این که به محل امتحان بروید بهتر است موز بخورید تا بتوانید از پس امتحان و استرس قبل از آن بر بیایید.

موز را قبل از امتحان بخورید.

کافئین ممنوع !

کافئین می تواند میزان استرسی که شما برای امتحان دارید را افزایش دهد بنابراین سعی کنید به هیچ عنوان قبل از امتحان از این مواد استفاده نکنید. اگر بتوانید این کار را انجام داده و یک روز قبل از امتحان کافئین نخورید می توانید به کاهش استرس امتحان رانندگی کمک کنید.

تغییر ندادن

سعی کنید زمانی که برای امتحان در ماشین نشستید رانندگی خود را تغییر ندهید و همان طور رانندگی کنید که در آموزش رانندگی در کنار مربی خود رانندگی می کنید. این کار به شما کمک می کند تا بتوانید موفق تر از سایرین باشید و برای بار اول در امتحان خود موفق شوید.

تعبیر نکردن

بسیاری از افراد سعی می کنند در حین رانندگی سکوت کنند تا ببیند که شما چه کار می کنید. یادتان باشد که در حین رانندگی در کنار افسر نباید حرف بزنید مگر این که افسر بخواهد شما را به غلط ترغیب کند که در این صورت تنها باید بگویید که مجاز نیستم و بعد از آن دیگر نباید حرفی بزنید. این سکوت ها را برای خود تعبیر نکنید زیرا نه نشانه رد شدن و نه نشانه قبولی هستند.

آمادگی رانندگی داشته باشید.

آمادگی داشتن

سعی کنید خود را برای انجام امتحان آماده کنید و اصلا نگران نباشید بلکه باید خوب تمرین کنید. سعی کنید قبل از این که به امتحان بروید یک بار توسط مربی خود تست را انجام دهید تا بتوانید میزان آمادگی خود را بسنجید.

نکته : بهتر است از شب قبل وسایل خود را آماده کنید تا در روز امتحان منتظر آن ها نمانید.

آشنایی با محل آزمون

یکی دیگر از کار هایی که می توانید برای کاهش استرس امتحان رانندگی انجام بدهید این است که با محلی که آزمون در آن گرفته می شود آشنا شوید. این کار به شما کمک می کند تا استرس کم تری داشته باشید و نکات بیش تری را در رابطه با محل آزمون برای خود تداعی کنید.

گشنه و تشنه نباشید.

قبل از این که به آزمون بروید سعی کنید خوب غذا بخورید و حتما یک بطری آب با خود به همراه داشته باشید تا بتوانید استرس خود را با نوشیدن آب کاهش دهید.

کاهش استرس امتحان رانندگی

رفع دلشوره و استرس

زمانی که در محل آزمون منتظر هستید می توانید به راحتی خود را با یک کتاب و یا یک بازی در گوشی مشغول کنید تا استرس شما کاهش یابد و بتوانید عملکرد بهتری داشته باشید.

ارزیابی کردن

سعی کنید تمامی آن چه که در آموزشگاه به شما یاد داده می شود را به یاد آورده و آن ها را یادداشت کنید تا بتوانید با مرور کردن آن ها از بروز مجددشان پیشگیری کنید.

صبور بودن

بازرس و افسری که از شما امتحان می گیرد ممکن است برای بررسی کردن شما خود را به بی ادبی بزند تا بتواند شخصیت شما را بررسی کند. بهتر است در زمان امتحان بسیار صبور باشید و سعی کنید با انعطاف پذیری با افسر و سایر وسایل نقلیه برخورد کنید تا بتوانید نمره قبولی را بگیرید.

توصیه های مهم قبل از امتحان

توصیه های مهم

قبل از این که شروع به رانندگی کنید باید یک سری از نکات را دقت کنید و سعی کنید آن ها را مو به مو انجام دهید. در واقع این نکات به شما کمک می کند تا بتوانید افسر را تحت تاثیر دانش خود قرار داده و در نتیجه نمره قبولی را بگیرید.

 • قبل از این که ماشین را روشن کرده و آن را به حرکت در بیاورید سعی کنید تمامی نکات را رعایت کرده و مواردی مانند آینه ها و صندلی را چک کنید تا در موقعیت مناسب قرار بگیرید.
 • یادتان نرود که بعد از روشن کردن ماشین کمربند خود را ببندید.
 • برای این که بتوانید تمرکز بسیار زیادی داشته باشید اگر ضبط و رادیو ماشین روشن است آن را خاموش کنید.
 • به هیچ عنوان در حین امتحان رانندگی از گوشی خود استفاده نکنید و بهتر است اصلا آن را با خود به سر جلسه امتحان نبرید.
 • چراغ های راهنما را به دقت بررسی کنید.
 • در صورتی ماشین را روشن کنید که همه چیز آن را بررسی کرده باشید.
 • یادتان نرود که ترمز ماشین را قبل از به راه افتادن چک کنید.
 • تابلو ها را با دقت بیش تری بررسی کنید.
 • سعی کنید محدوده سرعت را رعایت کنید و خیلی کند و یا خیلی سریع رانندگی نکنید.
 • قبل از انجام تست رانندگی کتاب را به دقت مطالعه کنید.
 • اشتباهات خود را بررسی کرده و آن ها را تکرار نکنید.
 • سعی کنید خشونت آمیز رفتار نکنید.
 • اگر متوجه سوال های افسر نشدید می توانید از او بخواهید تا دوباره سوالش را تکرار کند.
 • سعی کنید پنجره ماشین را باز کنید تا هوای تازه کمی از استرس شما بکاهد.

رایج ترین اشتباهات رانندگی

رایج ترین اشتباهات رانندگی

در ادامه شما را با چند مورد از رایج ترین اشتباهات رانندگی آشنا می کنیم تا بتوانید با دانستن آن ها به کاهش استرس امتحان رانندگی خود کمک کرده و بتوانید بهتر از قبل عمل کنید.

مشاهده

یادتان باشد که کنترل کردن و دیدن موقعیت ماشین ها از داخل آینه ماشین بسیار مهم است و مخصوصا زمانی که شما در حال انجام پارک می باشید باید با دقت بسیار زیادی این کار را انجام دهید. فردی که از شما امتحان می گیرد به این موارد توجه بسیار زیادی نشان می دهد بنابراین بهتر است توجه خود را نشان دهید.

علامت دادن و گرفتن

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که  توسط رانندگان انجام می شود این است که سیگنال های غلط را به دیگران می رسانند یا سیگنال های دیگران را به صورت اشتباهی دریافت می کنند. بهتر است کاربرد هر چراغ و راهنما را یاد داشته باشید تا بتوانید از این امتحان سربلند خارج شوید.

کاهش استرس امتحان رانندگی

آگاهی داشتن

یادتان باشد که بررسی کردن شرایط و واکنش به موقع در این امتحان ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و باید به این نکات دقت کنید تا بتوانید سریع تر در امتحان رانندگی خود قبول شده و گواهینامه دریافت کنید. برای یافتن این نوع آگاهی ها باید سعی کنید کتاب راهنمایی و رانندگی را به خوبی مطالعه کنید.

داشتن کنترل

کنترل داشتن روی فرمان، ترمز و کلاج بسیار مهم است و در طی رانندگی باید به گونه ای صندلی خود را تنظیم کنید که بتوانید روی این موارد حداکثر کنترل را داشته باشید و سریعا واکنش نشان دهید تا از بروز تصادفات پیشگیری شود.

 

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.