دسته ها
یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰

طب سنتی برای دیابت با نسخه های درمانی موثر

  • ساناز براتی
  • ۹ مهر ۱۴۰۰
  • ۰

دیابت یکی از انواع بیماری هایی می باشد که طب سنتی آن را قابل درمان می داند. برخی از نسخه های طب سنتی برای دیابت مصرف گیاهانی مانند آویشن، دارچین، بابونه، ریحان و همچنین زردچوبه می باشد.

زمانی که بدن یک فرد توانایی تولید انسولین به مقدار کافی را نداشته باشد و یا نتواند به خوبی از انسولین تولید شده استفاده نماید. در حقیقت آن فرد دچار دیابت شده است. بیماری دیابت درمان های پزشکی و دارویی مختلفی دارد که در این مطلب به ارائه روش های درمانی طب سنتی برای دیابت خواهیم پرداخت.

تاثیر طب سنتی برای دیابت

دیابت یکی از بیماری هایی می باشد که طب و پزشکی جدید آن را غیر قابل درمان می دانند که فقط می توان آن را کنترل نمود. اغلب شاهد این ماجرا بوده ایم که عده ای از افراد سود جو که ادعای طب سنتی دارند، برخی بیماری های غیر قابل درمان را با استفاده از برخی گیاهان دارویی قابل درمان می دانند.

پزشکی سنتی برای دیابت

دیابت در واقع بیماری می باشد که در آن بدن توانایی تولید انسولین کافی را ندارد و یا نمی تواند از انسولین تولیدی به درستی استفاده کند. دیابت از بیماری هایی است که متخصصین طب سنتی آن را بیماری قابل بهبود دانسته و درمان هایی را برای آن ارائه داده اند. در واقع برای بهبود دیابت مراجعه به پزشک این طب نیاز است، اما برای کمک به این موضوع در این مطلب شما را با چند نمونه از روش های سنتی برای دیابت آشنا خواهیم ساخت، همراه ما باشید.

پزشکی سنتی برای دیابتی ها

  •  قاصدک 24
  • کالا چیو

گیاهان دارویی برای بهبود دیابت

گیاهان دارویی مختلفی وجود دارند که برای بهبود دیابت پیشنهاد شده اند و در واقع بهترین روش های درمان دیابت محسوب می شوند. تغذیه با این گیاهان قند خون را تا حد مطلوبی کاهش خواهد داد و بدن در سوزاندن این قندها بهتر عمل خواهد کرد.

نکته مهم که بهتر است افراد دیابتی قبل از استفاده از داروهای گیاهی بهبود دهنده دیابت باید بدانند و با آن آشنایی داشته باشند، این موضوع می باشد که کاهش بیش از اندازه قند خون بدن سبب به وجود آمدن حملات داخلی و مشکل هیپوگلیسمی می گردد. از این رو شدیدا پیشنهاد می گردد که مصرف گیاهان دارویی زیر نظر متخصص طب سنتی انجام شود.

کمتر شدن قند خون با استفاده از گیاهان دارویی روشی بسیار سخت می باشد، مشکل به خاطر حجم کاری نیست، بلکه به دلیل خطر بالای مصرف داروهای گیاهی به شکل خودسرانه می باشد. کاهش بیش از اندازه قند خون می تواند سبب بروز حملات و حتی سکته در بدن فرد گردد. از این رو باز هم تاکید می شود که فقط یک متخصص طب سنتی می تواند داروهای گیاهی را برای کاهش قند خون و دیابت تجویز نماید.

پزشکی سنتی برای مشکل دیابت

گیاه ریحان

یکی از مهمترین مزایای مصرف سبزی ریحان، خاصیت کاهش دهندگی قند خون می باشد، این خاصیت در گیاه ریحان به دلیل بودن مقدار بسیار زیاد فلانوئید در بافت آن می باشد. استفاده از ریحان روشی ساده است که یک فرد دیابتی می تواند به منظور درمان مشکل خود انجام بدهد. برای استفاده می توان ریحان را به شکل خام مصرف نمود و آن را در انواع سالاد ریخت و نوش جان نمود. همچنین می توان این گیاه را به شکل دمنوش مصرف نمود. خوردن دمنوش ریحان بسیار مفید برای بیماران دیابتی می باشد.

راهکار پزشکی سنتی برای دیابت

گیاه بابونه

بابونه یکی دیگر از گیاهان بسیار مفید در درمان بیماری ها  به ویژه دیابت می باشد. مصرف این گیاه به شکل خام تا حدی سخت است، اما می تواند آن را به شکل دمنوش و یا همراه با چای میل نمود. دمنوش بابونه تا حد بالایی می تواند سبب رفع خستگی در بدن گردد. مواد مغذی موجود در این گیاه سبب حذف قند خون بدن و انتقال آن به کبد می گردد. به همین دلیل بابونه را می توان به عنوان یک داروی گیاهی کاهنده قند خون نام برد و از آن استفاده نمود.

برخی روش های طب سنتی برای دیابت

دارچین

دارچین یک ادویه بسیار خوش عطر می باشد که اغلب آن را دارویی برای چربی سوزی می دانند. این ماده را در اغلب داروهای کاهش وزن به مقدار مناسبی وجود دارد. دارچین یک گیاه است که می توان با مصرف آن افزایش سوخت و ساز در بدن را شدیدا افزایش داد. این گیاه علاوه بر سوزاند چربی ها می تواند سبب کاهش قند خون در بدن گردد. البته باید بدانید که استفاده از دارچین در کنار مواد غذایی و پختن آن تا حد بالایی سبب کاهش خواص آن می گردد.

از این رو بهتر است دارچین را بیشتر به شکل خام مصرف نمایید. می توانید دارچین را روی غذاهایتان بریزید و نوش جان نمایید.

پزشکی سنتی برای بیماران دیابتی

گیاه آویشن

آویشن یک گیاه با خواص دارویی بسیار می باشد. خاصیت آویشن در درمان دیابت به این موضوع مربوط می شود که مواد موجود در آن باعث از بین بردن التهابات در بدن خواهند شد. از این رو توصیه می شود همواره این گیاه را حتی به مقدار اندک در برنامه غذایی خود قرار دهید.

طب سنتی برای بیماری دیابت

زردچوبه درمانی برای دیابت

زردچوبه یکی دیگر از گیاهان مهم دارویی است که در آشپزی بسیار پر مصرف است. طب سنتی برای کمک به بهبود این بیماری زردچوبه را شدیدا توصیه می نماید. این ادویه بسیار مهم است و دارای خواص دارویی بسیاری در کنار طعم عالی می باشد. برخی از افراد این گیاه را دارویی ضد سرطان می دانند. پزشکان طب سنتی به منظور درمان بیماری های قلبی نیز از این ماده استفاده می کنند و آن را در داروهای بیماران خود قرار می دهند.

طب سنتی برای دیابتی ها

کروکومینی که در زردچوبه وجود دارد سبب کاهش قند خون در بدن می گردد. در حال حاضر برخی از پزشکان طب جدید نیز با تحقیق بر روی بدن افراد دیابتی به خاصیت بالای زرد چوبه در درمان دیابت پی برده اند. زردچوبه با خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی که دارد کمک بسیار زیادی در درمان بیماری دیابت می نماید.

برای درمان خانگی چربی خون و درمان خانگی فشار خون بالا نیز می توانید از روش های مختلف طب سنتی کمک بگیرید و این بیماری ها را کنترل نمایید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.