دسته ها
سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰

اصول مهم و صحیح برای رفتار با همسر درونگرا

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۱ شهریور ۱۴۰۰
  • ۰

افراد درونگرا افرادی با ویژگی های شخصیتی ویژه هستند. اگر همسرتان نیز فردی درونگرا است، باید به خوبی نحوه برخورد با او را بدانید. این افراد گاهی نیاز به تنهایی دارند، آن ها نمی توانند به راحتی احساسات خود را بیان کنند، و در ازدواج نیز سختی های بیشتری تحمل می کنند. این افراد در صورت دیده شدن، فرد مناسبی برای زندگی هستند. در ادامه بیشتر با ویژگی های همسر درونگرا آشنا می شوید.

همانطور که می دانید افراد از نظر شخصیتی به دو دسته درونگرا و بیرون گرا دسته بندی می شوند. افراد درون گرا افرادی هستند، که نمی توانند به راحتی احساسات و عواطف خود را به دیگران بروز دهند. چنین ویژگی اخلاقی و شخصیتی می تواند زندگی آن ها و روابط این افراد با دیگران تحت تاثیر قرار دهد. به ویژه زمانی که این دسته از افراد ازدواج می کنند، همسرانشان با مشکلات زیادی مواجه می شوند. یک همسر درونگرا نمی تواند به راحتی احساسات خود را با شما در میان بگذارد. او احساسات و افکارش را برای خود نگه می دارد. در واقع بیان کردن هر گونه احساسی برای آن ها سخت است. همین موضوع موجب می شود، تا شما احساس کنید فرد مقابلتان نسبت به شما بی توجه شده است. یا اینکه تمایلی برای هم صحبتی و درد و دل با شما ندارد. در صورتی که او نمی تواند این واقعیت ها را به خوبی بروز دهد.

 

رفتار با زن درونگرا

تمام این موارد می تواند در رابطه شما با همسرتان دیده شود. اما شما باید در مقابل او چه رفتاری داشته باشید؟ نحوه برخورد شما با همسرتان می تواند بسیار با اهمیت باشد، و به شکل گیری رابطه شما کمک بیشتری می کند. بنابراین باید با دقت به رفتارهای خودتان نسبت به او توجه کنید. در این مقاله اطلاعات بیشتری در این زمینه در اختیار شما قرار می دهیم. بنابراین اگر ویژگی های همسرتان شبیه به همسران درون گرا است، پیشنهاد می کنیم این مقاله را از دست ندهید.

  •  نهال بیبی شاپ
  • کالا چیو

نحوه برخورد با همسر درونگرا

شما به عنوان همسر باید این تفاوت را در وهله اول بپذیرید. همانطور که می دانید، اولین گام اساسی برای برخورد با همسری که دارای شخصیت درون گرا است، توجه کردن به تفاوت های فردی و پذیرفتن آن است. سعی نکنید، همسرتان را با تحت فشار قرار دادن اذیت کنید، یا از او توقع تغییر ناگهانی داشته باشید. گاهی غر زدن و عصبانی شدن در برابر این افراد موجب می شود تا تنش های بیشتری را تجربه کنند. به همین دلیل توصیه می کنیم، همسر خود را همانطور که هست قبول کنید و بپذیرید.

نشانه های درونگرایی

ممکن است این سوال برای شما نیز ایجاد شود که، ازدواج درونگرا با برونگرا درست است یا خیر. زمانی که زوجین به درک متقابلی از یکدیگر دست پیدا کنند، این ازدواج می تواند با موفقیت انجام شود. همچنین در لینک نیز توضیحات بیشتری در این زمینه ارائه شده است.

سوال ها را به شکل درستی بپرسید:

یکی از راه هایی که کمک می کند، تا شما به شخصیت درونی فرد مقابل خود پی ببرید، سوال پرسیدن در قالب درست می باشد. این موضوع که شما چگونه سوال را مطرح می کنید، دارای اهمیت است. همانطور که می دانید، این افراد نمی توانند به شیوه درستی با شما رابطه برقرار نمایند، و به راحتی احساسات خودشان را بیان کنند. به عنوان مثال زمانی که از یک فرد درونگرا می پرسید، غذای من خوشمزه شده است؟ او تنها می گوید بله یا خیر. در صورتی که یک فرد بیرون گرا در جواب این سوال، می گوید بله، خیلی خوشمزه است. شما باید با تیزهوشی سوالاتی دقیق و با پاسخ های قانع کننده بپرسید.

ویژگی همسر درون گرا

جست و جوی عشق در رفتار:

یکی دیگر از موارد قابل ملاحظه در برخورد با همسر درونگرا توجه کردن به رفتارهای عاشقانه او است. شما باید عشق را در رفتار همسرتان ببینید. یکی از تجربه های همسران این افراد عدم بیان احساسات به شکل زبانی است، که می تواند موجب آزار آن ها و کم رنگ تر شدن روابطشان شود. به همین دلیل توصیه می کنیم، تا عشق را در رفتارهای همسرتان ببینید. همسر شما بی شک دارای ویژگی های اخلاقی مثبت و سازنده ای است، اما نکته قابل توجه این است، که احساسات خود را از طریق رفتار نشان می دهد.

تعیین حد و مرزها:

حد و مرزها می تواند نقش مهمی در روابط شما داشته باشد. امکان دارد که همسر شما از قرار گرفتن در میان جمع های ناراضی باشد. در این صورت شما می توانید حد و مرز تعیین کنید. باید توجه کنید، که در صورتی که تفاوت هایی را در میان یکدیگر می بینید، از آن ها برای تخریب فرد مقابلتان استفاده نکنید. بی شک همسر شما نمی تواند تعیین کند که در جمع حضور نداشته باشید یا اینکه شما او را از تنهایی دور کنید. در این زمان باید تعیین حد و مرز و احترام به یکدیگر می توانید روابط پایدارتری داشته باشید.

برخورد با همسر درونگرا

بازسازی ذهن و کاهش استرس:

افرادی که دارای شخصیت برون گرا هستند، در زمان مواجه شدن با مشکلات و برخی از مسائل بهتر است، تا در مورد آن مسئله صحبت کنید. بهتر است استرس خود را کنترل کنید، و می توانید از شیوه های موثر برای کاهش استرس استفاده کنید. نقطه مقابل افراد برون گرا افرادی هستند، که در زمان ها مواجه شدن با مشکلات به سمت تنهایی خود پناه می برند. آن ها با قرار گرفتن در تنهایی خود می توانند سازمان دهی فکری بیشتری داشته باشند. در برخورد با همسر درونگرا نیز باید به این نکته توجه داشته باشید، و درگیری های ذهنی همسر خود را به شیوه ای که دوست دارد، حل کنید.

زمان بدهید:

افرادی که میزان بالایی از درونگرایی دارند، در زمان تشکیل زندگی نیز سختی های بیشتری تحمل می کنند. آن ها نیاز به زمان بیشتری دارند، تا بتوانند شرایط موجود را تحمل کنند. اگر شما نیز روزهای اول زندگی خود را سپری می کنید، باید زمان بیشتری به همسرتان بدهید، تا با شرایط جدید وفق شود. این که بدانید رفتار با شوهر درونگرا چگونه باید باشد در برخورد با مردان بسیار قابل اهمیت است. شما می توانید در روابط خود با همسرتان به نکاتی که بیان شده است توجه کنید.

همسر درونگرا

درون گرایی به خودی خود یک ایراد برای افراد محسوب نمی شود. اما اگر افراد شیوه صحیح برقراری ارتباط با دیگران را به خوبی ندانند، در زندگی مشترک خود و در روابط اجتماعی خود با مشکلاتی مواجه می شوند. همچنین شما به عنوان همسر یک فرد درونگرا باید نحوه برخورد با او را بدانید. باید توجه کنید که او چه نیازهای اساسی در زندگی دارد. دادن اعتماد به نفس و انگیزه به همسرتان نقش مهمی در روابط مثبت و سازنده شما خواهد داشت.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.