دسته ها
سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰

کشور نائورو و آشنایی با فرهنگ و جغرافیای این جزیره کوچک

 • ملیحه بال افکن
 • ۱۲ شهریور ۱۴۰۰
 • ۰

کشور نائورو از دسته کشور های عضو سازمان ملل محسوب می شود که در این مقاله سعی داریم به بیان قوانین عمومی و همچنین جاذبه های گردشگری آن تا حدودی بپردازیم با ما همراه شوید.

به طور کلی نائورو از دسته کشور های جزیره ای و کوچک در میکرونزی می باشد که در جنوب غربی اقیانوس آرام یعنی جنوب شرقی میکرونزی واقع شده است. در واقع این کشور کوچک در حدود ۴۲ کیلومتری جنوب خط استوا و ۴۰۰۰ کیلومتری شمال شرقی سیدنی قرار گرفته و بسیاری از ساکنان آن با مشکل اضافه وزن همراه هستند.

آشنایی با کشور نائورو

بهتر ات بدانید نائورو در واقع کشوری کوچک و جزیره ای منطقه میکرونزی قاره اقیانوسیه می باشد که پایتخت آن شهر یارن خواهد بود. این کشور را در گذشته های بسیار دور با نام جزیره دلپذیر می شناختند که سرانجام در سال ۱۹۶۸ به استقلال کامل رسید. سرزمین نائورو در همسایگی جمهوری کریباتی قرار گرفته و کم جمعیت ترین کشور عضو سازمان ملل متحد محسوب می شود.

به صراحت می توان گفت که نائورو از دسته کشور هایی است که برای رسیدن به استقلال کامل جنگید و سرانجام در سال ۱۹۶۸ آن را به دست آورد. مردم این سرزمین معمولا به زبان نائورویی و انگلیسی صحبت می کنند و همچنین پول رایج این سرزمین را می توان دلار استرالیا دانست. نائورو کوچک ترین کشور دنیا است به گونه ای که تمام مساحت آن از ۲۱ کیلومتر مربع تجاوز نمی کند. البته جمعیت ساکن در آن کمی بیشتر از واتیکان است اما پس از واتیکان به عنوان کم جمعیت ترین کشور در دنیا شناخته می شود.

جالب است بدانید که درصد زیادی از مردم این کشور را افراد چاق تشکیل می دهند و نائو با این وجود از کشور های ثروتمندی است که امروزه در کمتر از سه دهه به یکی از فقیرترین کشور های جهان تبدیل شده است. این کشور با جمعیت ۱۰ هزار نفری خود در میان استرالیا، هاوایی و اقیانوس آرام قرار گرفته است.

دانستنی های کشور نائورو

 • بلیط کیش
 • قاصدک 24

خلاصه ای از تاریخ کشور نائورو:

توجه داشته باشید که تاریخچه این کشور به سه هزار سال پیش بر می گردد یعنی دوره ای که مردمان جزایر پلینزی در این منطقه زندگی می کردند و شرایط زندگی داشتند. از آنجایی که در این کشور ۱۲ قبیله یا تیره زندگی می کنند پرچم آن با ۱۲ ستاره مشخص شده و نماد تاریخی خود را حفظ نموده است. با وجود اینکه مردمان نائورو اغلب از تبارهای مختلف هستند اما این افراد سعی دارند پیشه اصلی خود را در زمینه آبزی دنبال کنند.

اولین فردی که وارد این سرزمین شد جان فرن بود که در این جزیره دلپذیر فعالیت می کرد و قصد شکار نهنگ های اهل بریتانیا را داشت. به تدریج با گذر زمان مسیر بازرگانی این کشور هموار شد و این نکته را از یاد نبرید که شراب نخل در نائورو بسیار وابسته به تاریخ بوده و نقش زیادی در تاریخ داشته است. همچنین در نائورو بارها داد و ستد در زمینه اسلحه مشاهده شده که البته امروزه در لیست وسایلی قرار گرفته که توسط دولت ممنوع شده است.

جالب است بدانید که نائورو در سال ۱۸۸۸ ضمیمه آلمان شد و این روند باعث شد تا جنگ های داخلی به صورت روتین و متوالی دنبال شوند. البته اینطور که بیان شده یک تاجر آلمانی توانست نائورو را از این مشکلات نجات دهد. ارزیابی های دقیقی که در این زمینه انجام شده نشان می دهد که یک زن بومی در تاریخ این سرزمین نقش قابل توجهی داشته و به همین خاطر به عنوان اولین اداره کننده این جزیره شناخته شده است.

مطالعه تاریخچه نائورو

موقعیت جغرافیایی:

نائورو را می توان یک کشور جزیره ای دانست که تقریبا ۲۱ کیلومتر مربع مساحت دارد. این سرزمین در جنوب غربی اقیانوس آرام شده و موقعیت ۴۲ کیلومتری از خط استوا را شامل می شود. همچنین این کشور دارای آب سنگ های مرجانی است که پهنه های صخره ای بسیار دارد و در زمینه آبراهه های مرجانی نیز بدون عملکرد نبوده است. در واقع یک نوار ساحلی بسیار حاصلخیز با پهنای ۱۵۰ الی ۳۰۰ متر دنبال می شود و اینطور که مشخص است خشکی نزدیک به ساحل در این شرایط گسترده است.

بسیاری از فلات های مرکزی این کشور در احاطه تخته سنگ های مرجانی ارزیابی می شوند و بلند ترین نقطه فلات کامند ریح نام دارند که به همین خاطر دارای تالاب بوآدا بوده و امروزه به عنوان یکی از مناطق گردشگری این کشور شناخته می شود. به طور کلی در جغرافیای نائورو هر بخش از بخش دیگر فاصله دارد و بسیاری از صخره های جغرافیایی آن وابسته به سنگ های آهکی خواهند بود.

همچنین می توانید در نائورو تیزه های دندانه دار از جنس سنگ آهک را مشاهده کنید که دارای بلندی های گسترده ای بوده و بخش هایی از آن وابسته به خشکی ها هستند. تا به امروز حدود ۶۰ گونه گیاه آوندی در این کشور مشاهده شده به گونه ای که معدنکاری های زیادی را شامل خواهد شد. گیاهان بومی زیادی در این سرزمین مشاهده می شوند که بر اساس اختلالات های اخیر جنبه های منحصر به فرد خود را مورد توجه قرار داده اند.

موقعیت جغرافیایی نائورو

شرایط آب و هوایی:

به صراحت می توان گفت که آب و هوای نائورو به خاطر نزدیک بودن به خط استوا و اقیانوس در طول سال گرم و بسیار مرطوب است. در واقع نائورو بین نوامبرو فوریه شاهد ریزش باران های موسمی است اما به صورت ناگهانی با توفان روبه رو نخواهد شد. میزان بارندگی های سالانه نیز در این کشور متفاوت است و معمولا تحت تاثیر پدیده ال نینو و نوسان جنوبی قرار دارد که به همین خاطر در چندین مورد دچار خشکسالی شده است. دمای هوا در این کشور در محدوده بین ۲۶ درجه سانتی گراد و ۳۵ درجه سانتی گراد در طول روز و بین ۲۲ درجه سانتی گراد و ۳۴ درجه سانتی گراد در طول شب قرار دارد.

آداب و رسوم ها:

در فرهنگ رایج نائورو معمولا مردم سعی دارند از نظر اقتصادی شرایط را به خوبی در نظر بگیرند برای مثال مبلغی که برای سرمایه های خود استفاده می کنند تمام بخش های آن را مورد توجه قرار می دهند و در آخر مبلغی از آن برای افراد در راستای فرهنگی پیش بینی می کنند. همچنین بسیاری از مردم سعی دارند بر اساس واسطه فضای فرهنگی که دارند پیش های بینی هایی را انجام دهند برای مثال در زمان مطالعه بسیار ساکت هستند و سعی دارند فرهنگ کتاب خوانی را به درستی حفظ کنند.

در حجاب و نوع پوشش مردم می توان گفت که بسیاری از آن ها لباس های شاد را می پسندند. مردان معمولا از لباس های چرمی استفاده می کنند و زنان موهای خود را بافته و به آن نقش می دهند. مردم همیشه سعی دارند به یکدیگر لبخند بزنند و در میان سخنان خود نیز از لبنخد های خاصی برای ارتباط گیری با طرف مقابل استفاده کنند. به صراحت می توان گفت برخی از بخش های فرهنگی در این کشور وابستگی شدیدی به مسئله حجاب دارند و این موضوع امروزه در میان معتقد به وضوح دیده می شود.

اداب و رسوم رایج در نائورو

قوانین عمومی:

بسیاری از قوانینی که در این کشور در زمینه های محموعه علمی و کاربردی مشاهده می شود بیشتر در دانشگاه ها و یا موسسه های علمی بوده و در واقع شرایط بدین صورت است که فرد بایستی قوانین تحصیل درنائورو و مطالعات تحصیلی را به خوبی رعایت کند. همچنین در این کشور یک سری مجموعه های علمی و کاربردی دیده می شود که به فرد اجازه می دهد ایده های علمی و ذهنی خود را به اثبات برساند.

از دیگر قوانین رایج در نائورو می توان به عرصه راهنمایی و رانندگی اشاره کرد که البته این مسئله مربوط به کشور انگلیس بوده و قوانین آن می تواند یک مکانیزم بسیار پر اهمیت را شامل شود. همچنین قوانین در زمینه خرید و اجازه ملک نیز به وضوح مشاهده می شود که شباهت بسیار زیادی به کشور ایران دارد.

فصل های ایده آل برای سفر به نائورو:

به طور کلی از آنجایی که نائورو به هیچ وجه تحت تاثیر طوفان های موسمی گرمسیری قرار نمی گیرد می توانید در تمام طول سال سفر به نائورو را انتخاب کنید. با این وجود در برخی از فصول سال مانند دسامبر تا فوریه شرایط کشور بسیار بارانی خواهد بود و به همین خاطر بهتر است برای بازدید از نائورو در می تا نوامبر اقدام کنید زیرا کمترین میازن بارندگی در این فصول اتفاق می افتد. البته که باز هم احتمال باران و رعد و برق در این دوره وجود دارد. همچنین از ماه می تا آگوست نیز می توانید برای سفر به نائورو اقدام کنید زیرا شرایط اب و هوایی شرجی خواهد بود.

فصل های مناسب برای سفر به نائورو

جاذبه های گردشگری کشور نائورو:

با وجود اینکه کشور نائورو دارای جمعیت و وسیعت بسیار کمی می باشد اما امروزه جاذبه های گردشگری و تاریخی بسیاری را در خود ایجاد کرده که در ادامه سعی داریم شما را با مکان های دیدنی نائورو تا حدودی آشنا نماییم:

 • دریاچه بوآدا:

دریاچه بوآدا برای پیک نیک های دوستانه و یا خانوادگی که آرامش را همراه با زیبایی های طبیعی به مسافران هدیه می دهد بسیار لذت بخش خواهد بود. آب این دریاچه شیرین بوده و هیچ خطری برای شنا کردن داخل آن وجود ندارد. امروزه بسیاری از توریست ها و علاقه مندان به سفر به منظور لذت بردن از آرامش این دریاچه و همچنین عکاسی از آن سفر به نائورو را انتخاب می کنند. به صراحت می توان گفت که این دریاچه یکی از مهم ترین جاذبه های نائورو محسوب می شود به گونه ای که سالانه علاقه مندان زیادی را به خود جذب می کند.

بازدید از دریاچه زیبای بوآدا

 • خلیج آنیبارا:

خلیج آنیبارا که از برترین جاذبه های طبیعی شهر یارن محسوب می شود و سالانه علاقه مندان به طبیعت را به سوی خود جذب می کند. در واقع این خلیج محافظت شده توسط فعالیت های آتشفشانی که زیر آب رخ می دهد پدید آمده و به مکانی ایده آل و زیباتر تبدیل شده است. در این خلیج می توانید پیاده روی کنید از مشاهده مناظر اطراف لذت ببرید. همچنین می توانید با رفتن به رستوران های اطراف ماهی کاری ها را امتحان کنید و طعمی تند و واقعی را تجربه کنید.

مکان های گردشگری نائورو

 • خانه اپرای سیدنی:

پیشنهاد می شود در طول سفر به کشور نائورو بازدید از خانه اپرای سیدنی را به هیچ وجه فراموش نکنید. این خانه مکانی خیره کننده و باشکوه برای گردشگران خواهد بود که می توانید اوقاتی را برای گرفتن جلوه درام و هنر و به دست آوردن یک تجربه به یاد ماندنی صرف کنید.

 • ساختمان یادبود جنگ استرالیا:

چنانچه علاقه زیادی به اماکن فرهنگی دارید می توانید در طول سفر به نائورو از مکان نمادین که یادبود جنگ استرالیا می باشد دیدن کنید. همچنین در این مطنقه می توانید تمامی جزئیات مربوط به سلاح ها و تئوری های استرالیا را به دست بیاورید و مجسمه های مربوط به جنگ را مورد بازدید قرار دهید.

 

بازدید از ساختمان های معروف نائورو

 • سواحل صخره ای:

به طور کلی ریلکس کردن در سواحل و همچنین پیاده روی در کنار ساحل همیشه لذت بخش و جوان کننده بوده و همچنین هیچ چیزی نمی تواند آرامش بخش تر و دلپذیرتر از پیاده روی در کنار سواحل شگفت انگیز باشد. پیشنهاد می کنیم کفش هایتان را دربیاورید و در نوار ساحلی حیرت انگیز پیاده روی کنید و از مشاه اقیانوی خیره کننده نهایت لذت را ببرید.

جاذبه های گردشگری کشور نائورو

 • باغ گیاه شناسی:

اگر علاقه زیادی به گل و گیاه دارید می توانید در سفر به نائورو از باغ گیاه شناسی آن دیدن کنید زیرا این باغ فضایی دلپذیر برای شما خواهد بود که می توانید بروید و از حال و هوای گیاهان لذت ببرید. به صراحت می توان باغ گیا شناسی و پارک کینگ سرشار از گل ها و گیاهان مختلفی است که پیش از این مشابه آن را ندیده اید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.