دسته ها
یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰

عمل تغییر رنگ چشم با روش های دائمی و طبیعی

 • سحر هودانلویی
 • ۵ مهر ۱۴۰۰
 • ۰

در اطراف خود بسیاری از افراد را می توانید مشاهده کنید که از رنگ چشم فعلی خود رضایت ندارند. از این رو به معرفی نکاتی در رابطه با انجام عمل تغییر رنگ چشم برای شما همراهان مجله آرگا پرداخته ایم.

یکی از مهم ترین مسائل پرطرفدار درمیان مردم تغییر رنگ چشم است. تمامی افراد به دنبال راهی برای تغییر رنگ چشم هستند که اگر روشی برای این کار وجود داشته باشد، افراد برای امتحان این روش تمایل زیادی دارند. لنزهای تماسی به رنگ های مختلف در این روز ها نگاه بسیاری از افراد را به سمت خود جلب کرده و از این لنزها بسیار استفاده می شود. اما اگر بتوان عمل تغییر رنگ چشم را به وسیله لیزر انجام داد بسیاری از عوارضی که توسط لنزها به وجود می‌ آید، جلوگیری می شود.

روش های مختلف برای عمل تغییر رنگ چشم

یکی از روش های کم خطری که برای تغییر رنگ چشم امروزه از آن استفاده می شود لیزری به نام «ان دی یاگ» است. و افرادی که چشم هایی به رنگ تیره دارند با استفاده از این لیزر لایه ای به نام «پیگمانته ای» که در قسمت جلوی عنبیه چشم(که شامل قسمت های رنگی چشم می شود) را بر می دارند و این لایه توسط «ماکروفاژها» هضم می شوند.

با استفاده از این روش رنگ عنبیه چشم یا «آیریس» که توسط «اسکترینگ» نور به وجود می‌ آید، رنگی مایل به آبی تا خاکستری می شود؛ و این میزان بستگی به اندازه استفاده از لیزر هم دارد. اما رنگ روشن به آن شخصی که چشمانی به رنگ تیره داشته یک هویت جدید می دهد. عمل تغییر رنگ چشم در مدت زمان بیست ثانیه انجام می شود و گاهی اوقات نیاز است که چند جلسه تکرار شود. این عمل آنچنان درد زیادی ندارد و هیچ نیازی به بستری شدن نیست و یک روش دائمی برای تغییر رنگ چشم است و هیچ بازگشتی نخواهد داشت.

تاثیر عمل تغییر رنگ چشم با لیزر

معرفی روش های دائمی

هیچ پزشکی این روش ها را تایید نمی کند، اما برای بیشتر شدن اطلاعات شما عزیزان به توضیح مختصری از آن می پردازیم.

 • لیزر

لیزر رنگ چشم شما را با از بین بردن سلول های رنگدانه یا رنگ عنبیه تغییر خواهد داد. لیزری که در این روش استفاده می شود کم انرژی است و رنگدانه ها را از عنبیه خارج می کند تا رنگ چشم شما روشن شود و این تغییر رنگ چشم معمولا از رنگ قهوه‌ای به رنگ آبی است. عمل لیزر با شدت کم به مدت زمان فقط بیست دقیقه روی عنبیه برای از بین رفتن استروما یا فیب های کمی که در عنبیه قرار دارند و نور را جذب می کنند، استفاده می‌ شود. هر زمانی که یک لایه از بین برود، بدن به طور کاملا طبیعی آن لایه را از بین می برد. درست است مدت زمان این عمل بسیار کم است اما بدن برای برداشتن و از بین رفتن بافت مختل شده به حداقل چندین هفته زمان نیاز دارد.

 • بلیط کیش
 • نهال بیبی شاپ

این روش فقط به روی چشم های قهوه ای و تبدیل آن به آبی استفاده می شود. و دلیل آن این است که نحوه ساختار چشم به گونه ای است که بیمار نمی تواند رنگ چشم را به سلیقه خود انتخاب کند. و این عمل یک روش غیر تهاجمی وبا کمترین خطر است. فشار چشم، التهاب های خفیف به مانند قرمزی و حساسیت به نور و تاری دید در هر جلسه درمان ممکن است افزایش یابد که موقتی است.

روس های دائمی عمل تغییر رنگ چشم

 • کاشت عنبیه چشم

یکی از روش هایی که رنگ چشم به طور دائمی در آن تغییر می کند جراحی کاشت عنبیه چشم است، اما این عمل توسط پزشکان زیاد به بیمار توصیه نمی شود چون این روش باعث از بین رفتن میزان زیادی از بینایی چشم و غیر قابل برگشت در فرد می شود. ابتدا در این جراحی ترمیم عنبیه یعنی جایگزینی کامل انجام می گیرد در صورت وارد شدن ضربه یا انواع بیماری های چشمی ایجاد می شود. در این نوع درمان به دلیل تغییر رنگ چشم به دلایل زیبایی تقاضای این روش رو به افزایش است. در خصوص این این نوع جراحی خطرات زیادی وجود دارد که برخی از آسیب ها که بعد از عمل چشم نمایان می شود شامل التهاب چشم و تورم قرنیه است.

چه مواردی به طور کاملا طبیعی باعث تغییر رنگ چشم می شود؟

تا سه سال پس از تولد رنگ چشم هر فرد دائمی می شود و این رنگ تغییر نمی کند، اما برخی از عوامل باعث تغییر در رنگدانه های چشم می شود که چند مورد را برای شما عزیزان جمع آوری کرده ایم.

 • همواره در معرض خورشید قرار گرفتن

این کار باعث می شود که بدن ملانین بیشتری تولید کند حتی اگر رنگ چشم به طور کامل مشخص شده باشد و ممکن که است در هنگام قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب کمی رنگ چشم تغییر کند و گاهی رنگ هایی در عنبیه چشم مشاهده می کنیم که قبلا نمی توانستیم آن ها را تشخیص دهیم. فقط وقتی در معرض نور طبیعی خورشید قرار می گیریم، می توانیم این رنگ ها را تشخیص دهیم، چون نور خورشید از نور های مصنوعی که از آن ها استفاده می کنیم، روشن تر است.

عمل تغییر رنگ چشم چگونه است؟

 • رنگ لباس

احتمالا به یاد دارید که در دوران تحصیل خود (ابتدایی،راهنمایی، دبیرستان و..) رنگ ها به مکمل های یکدیگر قدرت می بخشیدند که این موضوع را در رنگ چشم هم شاهد هستیم. اگر از رنگ خاصی در نوع پوشش خود چون روسری، شال، لباس، پیراهن استفاده کنید، به طور کاملا موقت این کار شاید باعث تغییر رنگ چشم شما بشود و این امر به رنگی که در پوشش خود استفاده می کنید، بر می گردد که ممکن است چشمان شما تیره یا روشن بنظر برسند.

 • احساسات و عواطف

با بروز احساسات مختلف اندازه مردمک چشم توسط فعال شدن سیستم سمپاتیک یا پاراسمپاتیک دچار تغییر می شود که در عنبیه چشم دچار تغییراتی می شود.

 • بیماری هتروکرومیای فوکس

این یک نوع بیماری التهابی است که باعث التهاب پیوسته در یکی از عنبیه های چشم می شود و این امر باعث التهاب پوسته می شود که به تدریج از میزان رنگدانه های چشم کاسته می‌شود و چشمی که درگیر این بیماری شده است به رنگ روشن تری تغییر پیدا می کند.

چگونگی عمل تغییر رنگ چشم

در صورتی که مطالعه این مطلب به همراه تیم مجله نویسی آرگا لذت بردید، می توانید با کلیک به روی دیگر مطالب مرتبط همانند عمل فمتولیزیک چشم و عوارض لنز چشمی باری دیگر با ما همراه شوید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.