دسته ها
دوشنبه ۶ تیر ۱۴۰۱

ارتباط سیگار و کبد چرب را بدانید

 • شقایق ایران دوست
 • ۱ شهریور ۱۴۰۰
 • ۰

در این مطلب شما را با روابطی که بین سیگار کشیدن و کبد چرب وجود دارد آشنا خواهیم کرد بنابراین سعی کنید این مطلب را از دست ندهید تا اطلاعات مفیدی را درباره ارتباط سیگار با کبد چرب پیدا کنید.

بسیاری از افراد ارتباط سیگار و کبد چرب را نمی دانند و اصلا به فکرشان خطور نمی کند که سیگار کشیدن می تواند عارضه ای به این مهمی را ایجاد کند. جالب است بدانید که سیگار علاوه بر کبد چرب می تواند مشکلات دیگری نیز برایتان ایجاد کند. بنابراین اگر به فکر سلامتی خود هستید باید از سیگار و افراد سیگاری دور بمانید زیرا دود سیگار نیز به اندازه خودش خطرناک است.

ارتباط سیگار و کبد چرب

 • بلیط کیش
 • تصفیه آب خانگی

ارتباط سیگار و کبد چرب و تاثیرات سوء آن

چربی ها در کبد وجود دارند و حتی سالم ترین فرد نیز در کبد خود چربی هایی دارد. خطر جدی زمانی ایجاد می شود که میزان چربی های این بخش مهم ۵ تا ۱۰ درصد از کل وزن آن باش. زمانی که این اتفاق رخ می دهد شما دچار کبد چرب خواهید شد.

جالب است بدانید که این بیماری دارای سه گرید می باشد و زمانی که به گرید سه برسید دچار بیماری های دیگری همچون سرطان ها و بیماری های قلبی و عروقی خواهید شد. البته یکی دیگر از دلایل کبد چرب استفاده مداوم از الکل می باشد ولی اگر به دلیل مصرف بالای سیگار دچار این بیماری شده باشید آن را به اسم کبد چرب غیر الکلی می نامید. این نوع از کبد چرب دارای یک سری عوارض بالینی همچون دیابت، چاقی و … می باشد که به راحتی قابل تشخیص است.

رابطه سیگار با کبد بیمار

تاثیرات سیگار بر کبد

یادتان باشد که سیگار می تواند مشکلات زیادی برای تمامی اندام های بدن داشته باشد ولی اندامی که بیشترین تحریک پذیری را دارد کبد است. سیگار می تواند عضو بسیار مهم بدن را که وظیفه تصفیه را بر عهده دارد به نابودی بکشد. بنابراین می توان گفت ارتباط سیگار و کبد چرب بسیار نزدیک می باشد و زمانی که افراد از سیگار استفاده می کنند بیش تر دچار این عارضه می شوند. چرا که سیگار می تواند عملکرد صحیح و درست کبد را مختل کند و ویتامین های مهم در بدن را کاهش دهد.

 • مبل و میز
 • قاصدک 24

بسیاری از بیماری های بدن بر اثر وجود سموم سیگار است و زمانی که شما به صورت مداوم سیگار می کشید کبد تمامی آنزیم های مهم خود را از دست می دهد و به عبارت دیگر باعث التهاب می شود. التهاب کبد با نام هپاتیت شناخته می شود و همه ما امروزه اطلاعات بسیار زیادی درباره این بیماری و مشکلات آن داریم بنابراین قبل از افتادن چنین اتفاقی سیگار کشیدن را کنار بگذارید.

رابطه بین کبد چرب و مصرف دخانیات

کبد چرب و سیگار

کبد نقش فیلتر را در بدن ایفا می کند و اگر نتوانید از آن مراقبت کنید تمامی بدنتان دچار مشکل می شود. کبد چرب یکی از بیماری های خاموش می باشد و نشانه خاصی ندارد و معمولا افراد دیر به آن پی می برند و همین مشکل می تواند باعث از دست رفتن زمان درمان شود و افراد بسیار زیادی را به کام مرگ بکشاند.

البته نشانه های کبد چرب در برخی از افراد واضح می باشد ولی ممکن است فردی اصلا متوجه آن ها نباشد. اگر سیگار می کشید باید بیش تر مراقب خود باشید زیرا عامل اصلی ایجاد کننده کبد چرب سیگار می باشد.

برای اطلاع از دیگر دانستنی های علمی همچون آناتومی کبد و شناخت مخدر پان پراگ و تاثیرات مضر آن بر بدن می توانید با مراجعه به مطالب قبلی آرگا این مقاله های علمی را مطالعه نمایید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.