دسته ها
دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

طرز تهیه خامه سنگین مخصوص قنادی

  • سحر هودانلویی
  • ۱۵ شهریور ۱۴۰۰
  • ۰

خامه از دیگر خوراکی های خوشمزه و پرطرفدار برای تهیه کیک و شیرینی به شمار می آید که آموزش طرز تهیه خامه سنگین و یا در اصطلاح دیگر خامه قنادی پیشنهاد می شود.

به طور کلی بسیاری از افراد خامه سنگین را به نام خامه قنادی شناسایی می نماید که از پرطرفدارترین انواع خامه ها در تهیه شیرینی تر و کیک های قنادی به شمار می‌آید. در ادامه این مطلب با ما همراه شوید تا طرز تهیه خامه سنگین را مطالعه نمایید.

همان طور که می‌دانید خامه از دیگر فرآورده های شیر به حساب می آید که به وسیله دستگاه سپراتور از شیر جدا می گردد. علت ایجاد تنوع در خامه های قنادی وجود درصد چربی در بین آن ها می باشد. به طور کلی همه افراد می‌توانند انواع خامه مورد نیاز در تهیه شیرینی، سوپ، پاستا را با آموزش های موجود در این زمینه فرا گیرند.

چگونگی طرز تهیه خامه سنگین

مواد لازم

  • کره: ۱/۳ پیمانه
  • شیر: ۲/۳ پیمانه

آموزش طرز تهیه خامه سنگین

به طور کلی برای تهیه خامه سنگین تنها به کره و شیر نیاز دارید. در این شرایط بایستی دو سوم پیمانه شیر را به همراه یک سوم پیمانه کره ترکیب نمایید. همچنین بایستی مقادیر مشخص شده را طبق مقدارهایی که بیان شده است تهیه نمایید.

در ابتدا بایستی کره را بر روی حرارت پایین قرار دهید. در این شرایط توجه داشته باشید که کره را مستقیماً بر روی اجاق گاز قرار ندهید، چرا که به سرعت خواهد سوخت. باید توجه داشته باشید که کره باید ذوب گردد و به هیچ عنوان جوش نزند.

همچنین شیر را بایستی از مدتی قبل در دمای اتاق قرار دارد تا سرما یخچال خود را از دست بدهد.

  •  نهال بیبی شاپ
  • کالا چیو

پس از آن که اجازه دادید کره ذوب شده مقداری خنک گردد آن را به شیر اضافه نمایید و با یکدیگر ترکیب کنید. توجه داشته باشید که مقدار هم زدن این ترکیبات بسیار حائز اهمیت است.

به طور معمول برای سرعت ملایم همزن چیزی در حدود ۳ دقیقه پیشنهاد شده است که از این رو نباید ترکیب را بیش از حد مقدار هم بزنید.

در پایان خامه سنگین شما آماده است، آن را می‌توانید در درون ظرفی درب دار و در طی یک الی دو روز و به درون یخچال نگهداری کنید.

طرز تهیه خامه سنگین به چه صورت است

در صورتی که مطالعه این مطلب برایتان موثر بود می توانید با کلیک به روی دیگر مطالب مرتبط همانند خامه فرم گرفته، خامه رنگی و خامه کیک قنادی باری دیگر با تیم آموزش آشپزی مجله آرگا همراه شوید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.