دسته ها
یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰

معنی اسم شایلی و اسامی مشابه با این نام زیبای دخترانه

  • ساناز براتی
  • ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
  • ۰

شایلی نامی است زیبا و دخترانه که ریشه ترکی دارد و در اصل به معنای بی همتا می باشد، علاوه بر این شایلی به معنای مانند جواهر نیز می باشد. برای آشنایی کامل با معنی اسم شایلی و اسامی مشابه با این نام خواهشمندیم همراه ما باشید.

شایلی یکی از اسامی زیبای دخترانه می باشد که امروزه بسیار پرطرفدار شده است، هر اسم دارای معنی و مفهومی مخصوص به خود می باشد که افراد با آن شناخته و صدا زده می شوند. در این مطلب می خواهیم با معنی نام زیبای شایلی آشنا شویم.

معنی اسم زیبای شایلی

نام یا اسم کلمه و اصطلاحی می باشد که با آن به یک انسان هویت بخشیده می شود و در فرهنگ های مختلف دارای ساختاری متفاوت می باشد. انتخاب نام برای نوزادان همواره یک دغدغه شیرین برای خانواده ها محسوب می شود. دغدغه انتخاب اسم در خانواده های ایرانی فقط به پدر و مادر مختص نمی شود بلکه دیگر اعضای خانواده مثلا پدر بزرگ و مادر بزرگ ها، خاله و عمه ها و … در این انتخاب سهمیم هستند و گزینه هایی را ارائه می دهند. اسامی زیادی انتخاب و پیشنهاد می شوند اما والدین از این بین به دنبال نامی زیبا و البته با معنا برای فرزند خود هستند.

برخی از والدین به دنبال نامی مذهبی برای کودک خود هستند و برخی دیگر به دنبال نام های اصیل ایرانی و برخی دیگر نیز دوست دارند اسامی جدید دیگری را برای کودک خود انتخاب کنند، در هر حال تمام خانواده ها می خواهند نامی نیکو، زیبا و در عین حال با معنی خوب برای نوزادشان برگزینند.

معنای نام شایلی

با مراجعه به منبع اسامی دختر و پسر می توانید نام های زیادی را مشاهده نمایید که هر کدام معنی مخصوص به خود دارند. شاید شما تا کنون با نام زیبای شایلی آشنا شده باشید اما به درستی معنای آن را ندانید از این رو در این مطلب می خواهیم با این نام زیبا و معنی آن آشنا شویم، همراه ما باشید.

  •  قاصدک 24
  •  بلیط کیش

معنای نام شایلی

اسم شایلی در اصل به معنای بی همتا می باشد. شای نام گردنبندی جواهر نشان می باشد که ترکمنی است که آن را در برخی مراسم با عنوان شایلاماخ به عروس هدیه می دهند، همچنین پسوند لی در این اسم به معنی مثل و مانند می باشد. از این رو اسم شایلی را به مانند جواهر نیز معنا می نمایند.

آشنایی با معنی نام شایلی

ریشه نام شایلی

شایلی یک نام زیبای دخترانه با ریشه ترکی می باشد که در حال حاضر ایرانیان زیادی آن را برای دختران خود انتخاب کرده اند. نام شایلی در ثبت احوال ایران وجود دارد و می توانید آن را بدون نگرانی انتخاب کنید.

اسامی دختر و پسر مشابه شایلی

شایلین، شهرناز، شارمین، شهدیس، شهنوش، شیدا، شیده، شادگون، شارین، شادی، شبنم، شهرزاد، شهدیس و شاینا برخی از اسامی دختر مشابه با اسم شایلی هستند.

شایان، شادمان، شادکان، شادن، شادمهر، شایار، شاهرخ، شاهین، شاهکار و شهاب نیز از اسامی پسرانه مشابه با شایلی به شمار می روند.

بررسی معنی اسم شایلی

والدین عزیز برای آشنایی با معانی اسامی دیگر می توانند از این بخش از مجله آرگا دیدن نمایند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.