دسته ها
دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

رازهای باکلاس بودن در جمع ها و مکان های مختلف

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۲ خرداد ۱۴۰۰
  • ۰

باکلاس بودن از اصول ویژه ای برخوردار است افراد باکلاس در نحوه لباس پوشیدن خود، حرف زدن، رفتار، معاشرت با دیگران و غذا خوردن اصول و نکاتی را رعایت می کنند که موجب برجستگی شخصیت آن ها می شود این افراد در میان جمع می درخشند و محبوبیت زیادی نزد اطرافیان خود دارند.

باکلاسی بخشی از شخصیت افراد را تشکیل می دهد افراد باکلاس هیچ گاه مغرور نیستند آن ها می دانند در هر شرایطی باید چگونه رفتار کنند و چه نکاتی را در روابط خود مورد توجه قرار دهند. صحبت کردن مودبانه با دیگران یکی دیگر از اصول باکلاسی است که در روابط خود باید به آن اهمیت دهید احترام به دیگران نیز یکی دیگر از اصول با اهمیت است افراد باکلاس اعتماد به نفس زیادی دارند و در نوع لباس پوشیدن و ظاهر خود اصولی را رعایت می کنند در این مقاله به تکنیک های مهمی برای باکلاس بودن اشاره خواهیم کرد و به اهمیت آن ها پی می بریم این اصول کلیدی بسیار با اهمیت هستند و شامل بخش های مختلفی می باشند یکی از نکات مهم در این زمینه این است که نباید خودتان را درگیر مد روز کنید ظاهر شما باید آراسته و مرتب باشد و لباس های غیر رسمی نپوشید.

اصول طلایی باکلاس بودن:

برای باکلاسی اصول کلی در نظر گرفته می شوند اینکه شما خودتان را درگیر مد نکنید و خودتان باشید یکی از اصل های با اهمیت است افرادی که باکلاس هستند ظاهری مرتب و آراسته دارند آن ها لباس های غیر رسمی نمی پوشند این افراد اصول دیگری را نیز رعایت می کنند که شامل موارد مهم زیر می باشد.

 نکات باکلاسی

ظاهر آراسته و تمیز:

یکی از اصول مهم در میان افراد آراستگی ظاهری است ظاهر عالی بخش مهمی از باکلاسی را تشکیل می دهد لباس های مرتب بپوشید و از زیورآلات مناسب استفاده کنید هرگز از لباس هایی که در ان احساس راحتی ندارید استفاده نکنید استفاده از زیورآلات گران قیمت موجب می شود موجب درخشش شما در جمع می شود ظاهر منحصر به فرد و گاه ساده موجب می شود تا شما شخصیتی برجسته تر داشته باشید.

شما نباید خودتان را درگیر مد کنید برخی از افراد با وجود اینکه مد به ظاهر آن ها نمی آید باز از آن استفاده می کنند در واقع شما نباید بنده مد باشید و اصول لباس پوشیدن را استایل و اندام خودتان قرار دهید این اصل در باکلاس بودن نمود زیادی دارد.

  • کالا چیو
  •  بلیط کیش

نکات باکلاس بودن

باکلاس غذا خوردن:

یکی دیگر از اصول باکلاسی غذا خوردن در جمع به شیوه مجلل است پیش از رفتن به مهمانی باید به میزبان خبر آمدن خود را بدهید که در مراسم شرکت می کنید یا نه برای حضور در مراسم هدیه ای تهیه کنید کادو می توانید دسری باشد که خودتان تهیه کرده اید یا کاردستی که خودتان ساخته اید هدیه ای مناسب برای رفتن به مهمانی است.

 

غذا خوردن بخش مهمی از کلاس شما است در زمان غذا خوردن موبایل خود را کنار بگذارید با دهان پر صحبت نکنید پیش از چشیدن غذا نباید به آن ادویه و نمک اضافه کنید همچنین از دیگر اصول غذا خوردن تکه تکه کردن غذا است، فوت نکردن غذا، غذا به اندازه کافی بکشید تا دست خورده نشود، بشقاب غذا را تمیز کنید، در هنگام غذا از خلال دندان استفاده نکنید، حواستان به صدای قاشق چنگال باشد و از تمام چیزهایی که تدارک دیده شده است به میزان کافی میل کنید.

شخصیت افراد باکلاس

باکلاسی در حرف زدن:

یکی دیگر از نکاتی که در باکلاسی دارای اهمیت است و از اصول باکلاس بودن محسوب می شود این است که حرف زدن خود را در جمع مدیریت کنید.  برخی از افراد در اجتماع بددهنی می کنند که این موضوع می تواند شخصیت آن ها را زیر سوال ببرد فحاشی، بددهنی و بزله گویی از نکات مهمی هستند که شخصیت شما را تحت تاثیر خود قرار می دهند شما نباید به خودتان اجازه بدهید که دیگران بددهنی شما را ببینند و باید جلوی دیگران خشم خودتان را کنترل کنید.

نکته قابل توجه دیگر پشت سر دیگران صحبت نکردن است، در جمع صدای خودتان را بالا نبرید و با لحنی آرام صحبت کنید، درباره باکلاسی حرفی نزنید، آروغ زدن در جلوی دیگران به شدت کار زشتی است، همچنین باید هنگام استفاده از موبایل آداب خاصی را رعایت کنید و با صدای بلند حرف نزنید. لحن ملایم نیز از دیگر نکات کلیدی در این زمینه می باشد.

چگونه باکلاس باشیم

رفتارتان را باکلاس کنید:

بخش دیگر و البته قابل مالاحظه ای شخصیت شما را رفتارتان تشکیل می دهد به ویژه زمانی که می خواهید منحصر به فرد باشید و در نزد دیگران دارای تشخص باشید با اصالت بودن بخش مهمی از رفتار شما است متکی به خودتان باشید طوری که دیگران شما را مورد احترام و تقدیر قرار دهند. جسور بودن نکته قابل ملاحظه ای است که به شدت در رفتار شما نمود خواهد کرد بهتر است در صورتی که درباره موضوعی آگاهی ندارید نسبت به آن اظهار دانایی نکنید.

نسبت به دیگران طوری رفتار کنید که دوست دارید با شما آنگونه رفتار شود سعی کنید فردی منعطف باشید و تغییرات مثبت در زندگیتان جاری کنید. آگاهی، مسولیت پذیری، امیدواری، دلسوزی، توجه به آداب معاشرت و … از نکات کلیدی هستند که در رفتار یک فرد باکلاس نمود دارند.

ویژگی های یک مرد جنتلمن و زن جنتلمن نیز می تواند در این موارد خلاصه شود شما برای درخشش در یک جمع باید به این نکات و اصول توجه زیادی داشته باشید از این طریق می توانید بر محبوبیت شخصیت خود بیافزایید. همانطور که در این مقاله اشاره کردیم باکلاس بودن دارای بخش های مختلفی است که شامل نحوه لباس پوشیدن، نحوه حرف زدن، نحوه رفتار کردن، نحوه رفتن به مهمانی، نحوه غذا خوردن و … می باشد هر یک از این اصول دارای نکات کلیدی با اهمیتی هستند که در این بخش مفصل درباره آن ها توضیح داده ایم.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.