دسته ها
پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰

آیا واقعا نوشیدن آب بین غذا برای بدن ضرر دارد؟

  • شقایق ایران دوست
  • ۵ خرداد ۱۴۰۰
  • ۰

بسیاری از افراد فکر می کنند که خوردن آب بین غذا مشکل ساز خواهد بود ولی باید بدانید که این امر فقط برای افرادی که مشکلات معده دارند درسر ساز خواهد شد در غیر این صورت فوایدی هم برای بدن دارد که در این مطلب شما را با آن ها آشنا می کنیم.

افراد بسیار زیادی ما بین غذا هایی که می خورند آب می نوشند. این نوع نوشیدن آب می تواند در فرایند هضم غذا ها تداخل ایجاد کند و شما باید برای پیشگیری از این مشکل بیش تر در پایان غذای خود آب بنوشید. یادتان باشد که این کار فواید آنچنانی ندارد و می تواند باعث بروز مشکلات و بیماری های مختلف شود.

نوشیدن آب بین غذا

نوشیدن آب بین غذا

در واقع نوشیدن آب در بین غذا می تواند باعث تجمع سموم بدن شود و این کار باعث ایجاد بیماری های دیگری خواهد شد. در ادامه برایتان توضیح می دهیم که نوشیدن آب بین غذا چه مشکلاتی را برایتان ایجاد می کند تا بتوانید به راحتی این عادت خود را ترک کنید و در انتها فوایدی از این کار را نیز برایتان بیان خواهیم کرد.

مشکلات گوارشی

برخی از افراد اعتقاد دارند که نوشیدن آب می تواند باعث رقیق شدن اسید های معده شود و در نتیجه باعث می شود که غذا به خوبی هضم نشود و عده ای دیگر اعتقاد دارند که نوشیدن آب باعث می شود تا غذا ها با سرعت بیش تری از معده خارج شوند و هضم به خوبی صورت نمی گیرد. جالب است بدانید که این ادعا ها هیچ پشتوانه علمی ندارند و حتی برخی از پزشکان این کار را عادی تلقی می کنند و اعتقاد دارند که این کار مشکلی برایتان ایجاد نخواهد کرد.

  •  بلیط کیش
  • کالا چیو

تاثیر منفی بر هضم غذا

افرادی که دارای بیماری های معده می باشند ممکن است با خوردن آب در بین غذا مشکلاتی داشته باشند و هضم در معده آن ها کاهش یابد بنابراین بهتر است این کار را کاهش دهند و به حداقل میزان خود یعنی یک بار در بین غذا برسانند تا بتوانند رفلاکس معده خود را کاهش داده و عوارض آن را کم تر تجربه کنند.

مشکلات آب خوردن بین غذا

کمک به حرکت غذا

آب خوردن وسط غذا می تواند به شما کمک کند تا لقمه های بزرگی که برداشته اید به سمت معده حرکت کند و راه تنفسی شما را محدود نکند بنابراین همیشه نمی توان گفت این امر مضر است.

پیشگیری از یبوست و نفخ

یبوست یکی از بیماری هایی می باشد که تقریبا نیمی از افراد با آن درگیر اند بنابراین برای رفع این مشکل می توانید ما بین غذا خوردن آب بنوشید و از ایجاد نفخ شکم نیز پیشگیری کنید.

ارتقای عملکرد آنزیم ها

آنزیم هایی که برای هضم مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرند برای بهتر شدن عملکردشان نیازمند آب هستند. اگر مشکل معده و رفلاکس معده ندارید می توانید ما بین غذا هایی که می خورید آب بنوشید تا هضم غذا بهتر شود.

کاهش اشتها

زمانی که ما بین غذا خوردن آب می نوشید می توانید اشتهای خود را کاهش دهید و بهتر لقمه های خود را کم تر کنید. در واقع با این کار احساس سیری بیش تری به شما دست می دهد و شما می توانید از پرخوری عصبی پیشگیری کنید و وزن خود را کاهش دهید.

کاهش اشتها با آب خوردن در بین غذا

یادتان باشد که تنها در زمانی می توانید ازخوردن آب در بین غذا منصرف شوید که رفلاکس معده شوید و یا مشکلی در هضم غذا داشته باشید در غیر این صورت مشکلی برایتان ایجاد نمی شود.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.