دسته ها
دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰

بازدید از باغ ارم تهران و زیبایی های آن

  • سمیه نیک فرجام
  • ۹ خرداد ۱۴۰۰
  • ۰

باغ ارم تهران یکی از جاذبه های توریستی و گردشگری در شهر تهران است این باغ وحش دارای گونه های مختلفی از حیوانات است به ویژ گونه های نادری از حیوانات ایرانی که شامل پلنگ و ببر می باشند ارزش بسیار زیادی دارند و در این باغ وحش نگهداری می شود برای بازدید از این باغ وحش باید ابتدا بلیط تهیه کنید.

باغ ارم یکی از بزرگ ترین باغ های ایران است این باغ وحش در تهران و ایران بسیار شناخته شده است ساخت این باغ وحش قدیمی در دوران سلطنت ناصرالدین شاه انجام شده است این باغ وحش در بخش هایی از قصر دوشان تپه واقع شده است و یکی از مکان هایی بوده است ویژه تفریح پادشاهان بوده است مجموعه ای از حیوانات ایرانی با گونه ها و نژاد این منطقه در این باغ وحش یافت می شوند شیرهای ایرانی، ببرهای مازندانی و از گونه های حیوانی در این باغ وحش ها بوده اند که در آن دوران نگهداری می شده اند و در حال حاضر این گونه از حیوانات در هیچ باغ وحشی دیده نمی شود. این باغ وحش تنها در زمان هایی که پادشاه در این باغ وحش نبوده است برای عموم مردم آزاد بوده است به تدریج این باغ وحش گسترش یافته است و در حال حاضر نیز به شکل کنونی خود رسیده است اکنون این باغ وحش یکی از زیباترین باغ وحش های ایران است و گونه های مختلفی از حیوانات در آن نگهداری می شوند مساحت این باغ وحش ۷ هکتار است و یکی از مهم ترین جاذبه های تفریحی در اطراف تهران محسوب می شود که جاذبه های زیادی برای علاقه مندان خود دارد.

باغ ارم تهران را بشناسید:

این باغ وحش به گونه ای طراحی شده است که شما به محض ورود به آن می توانید تمام حیوانات را مشاهده کنید و اطلاعات زیادی در رابطه با این حیوانات کسب خواهید کرد بیش از ۸۰۰ نوع از جانداران در این منطقه نگهداری می شوند همچنین در این باغ وحش ۱۱۱ گونه متفاوت از این حیوانات دیده می شود که در قفس ها نگهداری می شوند گونه های مخلفی از حیاوانات که در این باغ وحش نگهداری می شوند شامل خزندگان، پرندگان، آبزیان و … می باشد. ۶۰ درصد از حیواناتی که در این منطقه نگهداری می شوند حیوانات بومی می باشند همچنین گونه هایی از حیوانات از آفریقا می باشند که در این باغ وحش نگهداری می شوند جالب است بدانید هر یک از این گونه های جانوری به دلیل تطابقی که با شرایط آب و هوایی منطقه دارند می باشد اگر شما از علاقه مندان و دوست داران حیات وحش هستید می توانید در این باغ با بسیاری از این گونه های جانوری آشنا شوید.

باغ ارم تهران

هیجان بازدید از باغ ارم تهران برای خیلی از علاقه مندان و گردشگران دارای جذابیت است تجربه ثبت عکس های یادگاری در این باغ و بازدید از حیوانات گوناگون با نوزادان آن می تواند از سوی علاقه مندان زیادی مورد توجه باشد. بسیاری از بازدیدکنندگان دوست دارند تا به این حیوانات غذا بدهند و باید توجه داشته باشند که در هنگام غذا دادن به حیوانات جانب احتیاط را حتما رعایت کرده باشند.

آشنایی با باغ ارم

  • کالا چیو

آشنایی با حیوانات:

از مهم ترین گونه های حیوانات در این باغ وحش می توان به شیر ایرانی اشاره کرد برای اولین بار در سال ۱۳۹۸ گونه ای از شیرهای نر را به این باغ وحش ها آورده اند و در آن زمان بود که باغ وحش ایران توانست گونه ای از شیرها را در خود نگهداری کند. نام این شیر نر هیرمان بوده است حدود یک ماه بعد شیر ماده دوبلین ایرلند به این باغ وحش منتقل شده است نام این شیر ماده ایلدا نامگذاری شده است.

حیوانات باغ ارم

گور ایرانی و گوزن زرد ایرانی نیز از دیگر گونه های جانوران این منطقه می باشند که در معرض خطر هستند تولید مثل این گونه ها از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و امکان فراهم شدن محیطی برای رشد آن ها ایجاد شده است. پلنگ های ایرانی نیز در این باغ وحش دید می شوند که نر و ماده می باشند این گونه ها نیز بسیار ارزشمند هستند شترهای دوکوهان که ارزش حفاظتی بالایی دارند در این باغ وحش با اهمیت می باشند این شترها از گونه های نارد هستند که در گذشته برای تجارت استفاده می شده اند به همین دلیل از اهمیت زیادی  برخوردار می باشند.

ببر بنگال سفید، این ببرها از کشور آلمان به ایران منتقل شده اند این ببر از گونه های نادر و ژن های کمیاب است که ضد بارداری است از این رو قوانین بی المللی اروپا این ببر را مجهز به ایمپلنت ضد بارداری کرده است و مانع از بارداری آن شده است.

حیات وحش باغ ارم

زمان بازدید از باغ وحش:

باغ وحش ارم تهران یکی از باغ وحش های پر بازدید دنیا است که ساعت های بازدید از این حیوانات برای عموم ۹:۳۰ تا ۱۹ می باشد برای ورود به این موزه باید بلیط تهیه کنید هزینه این بلیط ۱۰ هزار تومان است که باید قبل از ورود به باغ تهیه کنید. این باغ یکی از دیدنی های اطراف تهران است که دارای جذابیت های بسیار زیادی است و علاقه مندان زیادی را به خود جذب کرده است.

یکی از مسیرهای راحت و آسان برای ورود به این موزه استفاده از مترو است ایستگاه مترو ارم که در فاصله ۵ دقیقه شما را به این باغ می رساند مسیر مناسبی برای رفت و آمدهای شما است این باغ در کیلومتر ۴ جاده کرج واقع شده است.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.