دسته ها
پنج شنبه ۳ تیر ۱۴۰۰

تبلیغ در گوگل با افراک

 • فرهاد هاشمی
 • ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
 • ۰

اگر به تازگی کسب و کاری را شروع کرده اید و به دنبال جذب افرادی هستید که به خدمات یا محصولات شما در سطح اینترنت نیاز دارند، پس نیاز به تبلیغ کردن دارید. اما چه نوع تبلیغی برای شما سودآور است؟ برای تبلیغات باید به دو نکته توجه داشته باشید. یک اینکه تبلیغات شما باید هدفمند باشد دوم اینکه  به صرفه باشد. در این صورت شما میتوانید با کمترین هزینه بیشترین مشتری را جذب کنید. گوگل ادز یکی از سرویس هایی است که با استفاده از آن می توانید به هزاران مشتری بالقوه دسترسی داشته باشید. اما  شاید این سوال برای شما پیش آید که گوگل ادز چیست و تبلیغ در گوگل ادز چگونه انجام می شود؟

گوگل ادز

گوگل ادز چیست؟

گوگل ادز که قبلا گوگل ادوردز نامیده می شد، در واقع سیستم تبلیغاتی گوگل است که شامل کسب و کارهایی که می خواهند تبلیغات خود را نمایش دهند و رسانه های اینترنتی که تبلیغات را نمایش می دهند و کاربرانی که در حال جستجو در اینترنت هستند، می باشد. به عبارتی دیگر گوگل ادز به شما اجازه می دهد تا تبلیغات خود را که در موتور جستجوی گوگل یا شبکه نمایش به نمایش بگذارید.

تبلیغ در گوگل چیست؟

به زبان ساده تبلیغ در گوگل به این معناست که شما مبلغی را به گوگل مید هید تا هر زمان که کاربری در مورد محصول یا خدمات شما جستجو کرد، سایت شما را به عنوان اولین نتیجه نشان دهد. این هزینه برای جایگاه شما نیست. چرا که گوگل، شما را در صفحه اول قرار میدهد، اما به ازای هر کلیک کاربر و انجام عملیاتی مانند خرید، مقداری هزینه مشخص شده کسر خواهد کرد. در واقع گوگل با استفاده از سرویس گوگل ادز در ازای مبلغی که پرداخت کرده اید تبلیغات شما را برای مدتی در نتایج جستجو ظاهر می کند.

گوگل ادز

چگونه می توان در گوگل ادز تبلیغ کرد؟

ابتدا شما باید یک حساب ادز بسازید سپس حساب خود را شارژ کنید. بعد از آن باید یک کمپین ایجاد کنید و عبارات یا کلمات کلیدی مورد نظر خود را در گوگل ادز وارد کنید تا تبلیغات شما به کارانی که این عبارات را جستجو می کنند نمایش داده شود. همچنین باید برای هر کلیک هزینه را مشخص کنید. برای جستجوی یک کلمه کلیدی، گوگل از بین پیشنهادهای مختلف تبلیغ دهندگان، بر اساس ضوابطی خاص برخی از تبلیغ ها رو انتخاب و به کاربران نشان می دهد. پس از نمایش کمپین شما در نتایج جستجو باید کمپین خود را بررسی کرده و با توجه به گزارشات بهینه کنید.

البته لازم به ذکر است که این کار نیاز به دانش کافی دارد و در صورتی که دانش کافی در زمینه تبلیغات گوگل ادز ندارید باید آموزش گوگل ادز را شروع کنید. زیرا بدون دانش نه تنها این تبلیغات برای شما به صرفه نخواهد بود بلکه هزینه اضافی و بدون نتیجه می باشد. در صورتی که هم تمایلی به یادگیری ندارید یا زمان کافی ندارید می توانید مدیریت تبلیغات گوگل خود را به افراک بسپارید.

هزینه تبلیغات در گوگل ادوردز چقدر است؟

ایجاد اکانت گوگل ادز رایگان است و برای نمایش تبلیغات در گوگل هیچ هزینه ای پرداخت نمی‌کنید. تنها به ازای کلیک بر روی تبلیغات هزینه پرداخت می‌کنید. هزینه کلیک برای هر کلمه کلیدی (CPC) در کسب و کارهای مختلف، متفاوت است. در واقع این پیشنهادهای رقبای شماست که هزینه کلیک برای یک کلمه کلیدی را مشخص می کند. هر چقدر سود حاصل از جذب کاربری که آن کلمه را جستجو کرده است بالاتر باشد رقیب شما پیشنهاد بالاتری خواهد داد و شما هم برای اینکه در مزایده برنده شوید مجبور خواهید شد پیشنهادی بالاتر دهید.

گوگل ادز

میانگین هزینه به ازای هر کلیک یا Avg CPC چیست؟

اگر هزینه پیشنهادی شما برای تمام کلیک‌ها یکی باشد، هزینه کلیک بر روی تبلیغات شما در هر بار نمایش با توجه به جایگاه نمایش و هزینه پیشنهادی رقبایتان، متفاوت خواهد بود. میانگین هزینه به ازای هر کلیک یا Avg CPC در اکانت گوگل ادز شما نمایش داده می‌شود. این معیار یکی از معیارهای مهم اکانت گوگل ادز می باشد که باید بدان توجه کنید و در صورت نیاز مبلغ پیشنهادی خود را تغییر دهید. برای اینکه با هزینه تبلیغ در گوگل بیشتر آشنا شوید سری به سایت افراک بزنید.

تبلیغات شما به چه کسانی نمایش داده می‌شود؟

در سرویس گوگل ادز شما می توانید بر اساس چندین معیار مختلف، مخاطبان خود را با دقت بالایی تارگت کنید:

 • رده سنی: کسانی که در یک بازه سنی مشخص قرار دارند.
 • علایق: کسانی که به یک موضوع مشخص علاقه دارند.
 • جنسیت: کسانی که جنسیت آنها مونث یا مذکر است.
 • مکان: کسانی که در یک قاره، کشور، شهر یا حتی محله زندگی می‌کنند.
 • دستگاه: کسانی که از کامپیوتر، تبلت یا گوشی استفاده می‌کنند.
 • بازاریابی مجدد: کسانی که قبلا به سایت یا اپلیکیشن شما سر زده‌اند، اما خریدی انجام نداده‌اند.

یعنی شما می توانید یک محصول یا سرویس را فقط برای آقایان در محدوده سنی ۲۰ تا ۳۰ سال نمایش دهید. البته گوگل اجازه اجرای تبلیغات هدفمندتر را نیز به شما می دهد.

انواع کمپین‌ها در گوگل ادز

اولین چیزی که هنگام تبلیغ در گوگل با آن مواجه می شوید، کمپین است. در واقع کمپین شامل تمامی تنظیمات و محتواهای تبلیغاتی شما می شود که باید با توجه به هدفی که دارید نوع آن را درست انتخاب کنید. در گوگل ادز دو نوع کمپین داریم:

 • کمپین‌هایی که از شبکۀ جستجوی گوگل استفاده می‌کنند
  1. سایت‌های جستجوی گوگل (Google Search Sites)
  2. سایت‌های همکار گوگل (Google Search Partners)
 • کمپین‌هایی که از شبکۀ نمایش گوگل استفاده می‌کنند
  1. کمپین نمایشی استاندارد (Standard Display Campaign)
  2. کمپین جیمیل (Gmail Campaign)

کلام آخر

همانطور که در متن هم گفته شد برای اجرایی کردن تبلیغات گوگل نیاز به دانش کافی می باشد. شما می توانید برای تبلیغات گوگل از مشاوره رایگان افراک استفاده کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.