دسته ها
جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

معرفی انواع شیرین کننده های طبیعی و قندهای سالم

  • شقایق ایران دوست
  • ۳۱ فروردین ۱۴۰۰
  • ۰

اگر به سلامت خود اهمیت می دهید و دوست دارید از شیرین کننده های طبیعی استفاده کنید این مطلب را از دست ندهید و با ویژگی های تمامی این نوع شیرین کننده ها آشنا شوید.

بسیاری از افراد دوست دارند از شیرین کننده های طبیعی در زندگی روزمره خود استفاده کنند. یادتان باشد که این نوع از شیرین کننده ها قند های سالمی اند و سال های بسیاری است که مردم از آن ها استفاده می کنند.

چهار نوع شیرین کننده اصلی وجود دارد.

انواع شیرین کننده های طبیعی

بعد از این که صنعت قند متولد شد بسیاری از افراد دارای بیماری های گوناگون شدند و چاقی و دیابت در بین مردم رواج پیدا کرد بنابراین بیش تر افراد تصمیم گرفتند از شیرین کننده های طبیعی استفاده کنند تا بتوانند سلامتی خود را حفظ کنند. به طور کلی شیرین کننده ها به چهار دسته طبیعی، مصنوعی، الکلی و تصفیه شده تقسیم می شوند که نوع طبیعی آن ها بهترین و سالم ترین نوع قند ها می باشد که کم تر از دیگر گزینه ها مشکلات و بیماری های قلبی را برایتان ایجاد می کند.

آماساک

یکی از شیرین کننده هایی که چینی ها از سالیان دور از آن استفاده می کنند آماساک می باشد. این ماده شیرین از تخمیر برنج قهوه ای بوجود می آید و می توان گفت یکی از بهترین نوشیدنی هایی می باشد که می تواند به هضم غذا کمک کرده و برای افرادی که ورزش می کنند مورد استفاده قرار می گیرد. از دیگر کاربرد های این ماده شیرین می توان به استفاده از آن در نانوایی و پخت و پز اشاره کرد.

  •  قاصدک 24
  • کالا چیو

مالت جو

شیرین کننده دیگری که بسیار سنگین و تیره رنگ می باشد از جو بدست می آید و نام آن مالت جو است. این شیرین کننده به صورت پودر و یا مایع مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند به هضم مواد در روده ها کمک کرده و دیر تر از سایر شیرین کننده ها هضم می شود.

شربت برنج قهوه ای

این ماده همانطور که از نامش پیداست از برنج قهوه ای تهیه می شود. طعم و مزه این ماده بسیار خوب است و جزء شیرین کننده های سنگین به حساب می آید.

شربت برنج قهوه ای

قند خرما

این قند به صورت پودر یافت می شود و از دانه های خرما بدست می آید. این ماده علاوه بر شیرین کنندگی دارای خواص دیگری نیز می باشد که برای بدن مفید است اما نباید در مصرف کردن آن زیاده روی کنید.

فروکتوز

فروکتوز همان قند میوه است که بیش تر افراد آن را می شناسند. جالب است بدانید که هر میوه حدودا ۱ الی ۷ درصد قند دارد بنابراین بیماران دیابتی باید با احتیاط بیش تر این ماده را استفاده کنند. در واقع فروکتوز دارای خاصیت جالبی می باشد و زمانی که در آب حل می شود شیرینی اش به سرعت کم می شود و اگر به میزان بسیار زیاد از آن استفاده کنید طعم تندی از آن احساس می کنید. جالب است بدانید که این قند به سادگی و بدون نیاز به انسولین در بدن تجزیه می شود و ساده ترین نوع قند ها به حساب می آید.

شربت میوه

این شربت از مخلوط شربت هایی مانند گلابی، انگور و هلو بدست می آید. این شربت بسیار غلیظ می باشد برای نگهداری بیش تر باید آن را در فریزر قرار بدهید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.